Dlaczego warto pić wodę zasadową?

Czysta woda, którą można dostać w sklepach najczęściej, ma odczyn pH 7, co oznacza, że jest zasadowo i kwasowo neutralna. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Woda jest podstawowym składnikiem ludzkiego organizmu – każdy człowiek w większości składa się właśnie z niej. By cieszyć się dobrym zdrowiem, należy wypijać dziennie około dwóch litrów wody, jednak ważne jest, jaki rodzaj wody spożywamy oraz jaka jest jej jakość. Najlepsza dla organizmu jest woda źródlana z optymalną zawartością składników mineralnych. Ciekawym jej rodzajem jest woda zasadowa, zwana też wodą alkaliczną, coraz częściej polecana. Czym wyróżnia się ta woda i kto powinien bliżej się nią zainteresować?

Czym charakteryzuje się woda zasadowa?

Czysta woda, którą można dostać w sklepach najczęściej, ma odczyn pH 7, co oznacza, że jest zasadowo i kwasowo neutralna. Woda zasadowa wyróżnia się pH wysokim – powyżej 7,5, a najczęściej jest to 9 pH, zatem odczyn zasadowy. Tego rodzaju woda polecana jest szczególnie osobom, które zmagają się z problemami z gospodarką kwasowo-zasadową – dzięki wysokiemu odczynnikowi pH pomoże uporać się zakwaszeniem oranizmu.

W jaki sposób woda zasadowa zyskuje swoje właściwości?

Jak zostało wspomniane, czysta woda ma odczyn pH 7 – czyli neutralny. Woda zasadowa powstaje podczas procesu oddzielania odczynu kwaśnego od zasadowego – zostaje poddana jonizacji. W ten sposób woda głębinowa staje się wodą alkaliczną.

Kto powinien sięgać po wodę alkaliczną?

  • Woda zasadowa doskonale wspomaga proces odchudzania, jest więc polecana osobom, które są w trakcie redukcji wagi i chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy. Jest doskonałym uzupełnieniem diety, reguluje gospodarkę kwasowo-zasadową, poza tym świetnie nawadnia. Picie wody zasadowej jest wskazane również po ćwiczeniach fizycznych.
  • Ze względu na to, że woda zasadowa zapewnia doskonałe nawodnienie, sprawdzi się u każdej osoby aktywnie uprawiającej sport. Podczas wysiłku fizycznego tracimy nie tylko wodę, ale również składniki mineralne, które należy szybko uzupełnić. Woda alkaliczna doskonale się do tego celu nadaje.
  • Osoby zmagające się z zakwaszeniem organizmu, które może być wywołane złą dietą czy mało aktywnym trybem życia, powinny sięgnąć po wodę zasadową. Regularnie spożywana, pomoże ona powrócić do równowagi kwasowo-zasadowej.
  • Również stres może prowadzić do zakwaszenia organizmu. W takim wypadku również wskazane jest picie wody o zasadowym pH.
  • Warto sięgać po wodę alkaliczną w okresie podzywższonych zachorowań. Woda ta pomaga wzmocnić odporność oraz wspomaga organizm w walce z chorobami.

Korzyści płynące z nawadniania organizmu wodą o zasadowym pH

Regulacja gospodarki kwasowo-zasadowej to nie jedyna zaleta wody alkalicznej. Jej picie ma wiele pozytywnych skutków dla zdrowia i samopoczucia:

  • wpływa na doskonałe nawodnienie organizmu. Dzięki temu poprawia się samopoczucie, a także wygląd, skóra staje się gładka i nawilżona i wygląda na wypoczętą.
  • doskonale oczyszcza organizm z toksyn
  • sprawia, że mamy więcej siły i energii do działania
  • pozytywnie wpływa na skórę
  • neutralizuje działanie wolnych rodników, dzięki czemu może opóźnić procesy starzenia się skóry.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

woda do biura

Dystrybutor wody w firmie – oszczędność i wygoda

Wśród absolutnie podstawowych obowiązków, jakie ciążą na pracodawcy zatrudniającym kogokolwiek w swojej firmie, leży zapewnienie …