esperal odmowa picia alkoholu
Podczas terapii uzależnienia od alkoholu wiele osób zmaga się z ciągłymi pokusami | fot.: stock.adobe.com

Esperal Warszawa – skuteczna metoda walki z alkoholizmem

W Polsce aż 12% dorosłych boryka się z alkoholizmem a faktem jest, że to choroba uznana za największe zagrożenie zdrowotne. Zatrucie alkoholowe dotyka nie tylko osób z chorobą alkoholową, ale również te osoby, które z różnych przyczyn jednorazowo spożyły nadmierną ilość napojów zawierających w składzie etanol.

Podczas terapii uzależnienia od alkoholu wiele osób zmaga się z ciągłymi pokusami. Szczególnie trudny jest pierwszy rok życia w abstynencji. Nieocenionym wsparciem silnej woli może być lek Disulfiram, inaczej zwany wszywką alkoholową Esperal. Taka tabletka umieszczona pod skórą pacjenta aktywna jest od ośmiu do dwunastu miesięcy.

Czym jest wszywka stosowana w przypadku leczenia alkoholizmu?

Disulfiram WZF są tabletkami przeznaczonymi do leczenia farmakologicznego choroby alkoholowej do zastosowania w formie podskórnej wszywki. W prywatnym gabinecie leczenia alkoholizmu zabieg zaszycia Esperal Warszawa wykonują jedynie doświadczeni i wykwalifikowani lekarze chirurgii. Lek wydawany jest jedynie na receptę, a sam zabieg nie jest refundowany przez NFZ. Z tego powodu zabiegu zaszycia alkoholowego nie ma w ofercie placówek publicznych. W gabinecie całość procedury zaszycia alkoholowego, od momentu wywiadu z Pacjentem do założenia opatrunku trwa około pół godziny.

Bezpieczeństwo podczas zabiegu wszywki alkoholowej

Szczególnie dbamy o bezpieczeństwo i komfort Pacjenta, dzięki czemu wykonując implantację u nas w https://gabinetchirurgiczny.com/ , nasi Klienci dostają znieczulenie miejscowe. Zawsze przed zabiegiem Pacjent zobligowany jest do napisania i podpisania stosownej zgody na zabieg.

Jak osoba uzależniona reaguje na lek Esperal?

Leczenie Esperalem nie wykazuje skutków ubocznych pod warunkiem, że dana osoba sztywno trzyma się abstynencji. Jeżeli zostanie ona przerwana, niemalże natychmiastowo pacjent zaczyna odczuwać nieprzyjemne i długotrwałe konsekwencje związane ze spożyciem alkoholu. Pojawia się zatrucie alkoholowe, które może utrzymywać się nawet kilkanaście godzin – ze względu na działanie Disulfiramu, w ciele człowieka dochodzi do upośledzenia umiejętności metabolizowania alkoholu. Objawy zatrucia nasilają się ze wzrostem ilości spożytego alkoholu. Taki stan jest wyjątkowo niekorzystny dla zdrowia, a dla samego alkoholika krzywdzący, dlatego zaleca się całkowitą abstynencję w celu niknięcia przykrych konsekwencji. Występowanie niepożądanych efektów znacząco wspierają silną wolę pacjenta. Zdecydowanie zachowanie trzeźwości jest lepszym wyborem. Dodatkowo pomaga to również w kontynuowaniu leczenia poprzez inne i nowe metody terapii.

Esperal Warszawa

Do najważniejszych z nich nasi zadowoleni pacjenci zaliczają:

 • Zawsze dbamy o sterylność używanych narzędzi oraz środowiska w jakim przebywa pacjent,
 • Stosujemy sprzęt jednorazowego użytku,
 • Charakteryzujemy się miłą atmosferą, zawsze podchodzimy do pacjenta z poszanowaniem jego godności oraz zapewniamy dyskrecję,
 • Jesteśmy profesjonalnym zespołem, w skład którego wchodzą doświadczone i wykwalifikowane osoby ze środowiska medycznego,
 • Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, dokonując diagnostyki jego potrzeb,
 • Zawsze weryfikujemy występowanie przeciwwskazań do zabiegu,
 • Dokładnie omawiamy i wyjaśniamy całość przebiegu leczenia farmakologicznego, wydajemy zalecenia związane ze zmianą trybu życia pod wpływem wszywki,
 • Pozostajemy do dyspozycji pacjentów – każda osoba wykonująca zabieg wszycia Esperalu w naszym gabinecie może liczyć z naszej strony na wsparcie, kontakt, a także kontynuację terapii.

Nasi chirurdzy dokonują wszelkich starań, aby zabieg nacinania skóry i wprowadzania pod nią tabletki z lekiem zawsze był komfortowy dla pacjenta, przez co każdego dnia mobilizują się do codziennych wyzwań w sposób fachowy. Każdy zabieg kończy się poprzez założenie szwów oraz opatrunku ochronnego. Jako zespół medyczny, doskonale zdajemy sobie sprawę z zagrożeń i niebezpieczeństw wynikających z niehigienicznych warunków obsługi klienta. Z tego powodu szukając w Warszawie gabinetu do poddania się procesowi zaszycia alkoholowego Esperalem zaleca się dokładne sprawdzenie miejsca zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu wszycia Esperalu

Tak naprawdę istnieje tylko kilka przeciwwskazań do wszycia Esperalu. Warto jednak je znać, a są to:

 • nadwrażliwość na lek Disulfiram,
 • stan nietrzeźwości,
 • choroby układu krążenia,
 • zaburzenia psychiczne (w tym próby samobójcze),
 • picie alkoholu na 48h przed wykonaniem zabiegu zaszycia.

Jaki jest czas działania wszywki alkoholowej Esperal?

Wszywki alkoholowe implikowane w gabinecie gwarantują nam od 8 do 12 miesięcy nieprzerwanego działania. Jeżeli mowa o zaszyciu osoby nadużywającej napoje alkoholowe, mamy do czynienia z tzw. metodą awersyjną. Teoria mówi, że sam strach przed nieprzyjemnymi objawami jakie występują po wypiciu alkoholu będąc zaszytym sprawia, że osoba uzależniona skutecznie powstrzymuje się od dalszego sięgania po alkoholowe trunki. Szczególnie istotne jest jednak to, żeby Pacjent wyraził zgodę na tę metodę leczenia, a nie jest ona w żaden sposób refundowana z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Odrzucenie Esperalu

Zaszyta pod skórą tabletka jest dla organizmu ciałem obcym, dlatego może zdarzyć się nawet jej odrzucenie przez organizm, co jednak nie jest częstym zjawiskiem. Objawem takiego odrzucenia jest obrzęk wokół miejsca wszycia oraz wyciek z rany płynu surowiczego, a także zakażenie rany o którą należy odpowiednio dbać, aby nie doszło do jej zakażenia.

Cena Esperalu – ile kosztuje wszycie wszywki alkoholowej w Warszawie?

Zabiegowi zaszycia alkoholowego można poddać się w renomowanej placówce w województwie mazowieckim. Traktując leczenie farmakologiczne jako inwestycję we własne zdrowie cena wydaje się być bardzo atrakcyjna. Koszt całej procedury zaczyna się od 550 zł i zależy od kilku czynników, np. dobranej przez lekarza dawki, a także wyboru rodzaju szwów przez pacjenta.

Niestety wszywka alkoholowa Esperal stała się dla alkoholików tym, czym jest dla ludzi tabletka na ból głowy czy brzucha, a niesłusznie. Nałóg to nie jest  jednorazowy ból, lecz problem o głębszym psychologicznym podłożu, z którym można sobie poradzić we właściwy sposób jedynie dzięki odpowiedniemu leczeniu lub też terapii.

Materiał partnera

Sprawdź także

alkohol wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa Kraków – skuteczna metoda walki z alkoholizmem

Alkoholizm to choroba, która dotyka nie tylko osób uzależnionych, ale również ich rodziny i bliskich. …