estetyka okolicy powiek
Poza walorami estetycznymi, zabiegi plastyczne okolicy powiek mają istotny wpływ na nasze zdrowie | fot.: materiał partnera

Estetyka okolicy powiek – jak jednocześnie dbać o wygląd i zdrowie?

Operacje plastyczne dawniej wzbudzały dość negatywne skojarzenia, jednak z biegiem czasu, ta tendencja wyraźnie się zmienia. Ludzie zaczęli dostrzegać, że poza walorami estetycznymi, często taki zabieg może mieć niezwykle znaczący wpływ również na nasze zdrowie. Idealnym przykładem są tutaj operacje plastyczne okolicy powiek, które poza pozbyciem się zmarszczek mogą sprawić, że uwolnimy się chociażby od migren.

Jak działa botox?

Toksyna botulinowa, czyli tzw. botox to egzotoksyna, która w medycynie estetycznej stosowana jest jako produkt leczniczy. Jej działanie polega na hamowaniu wydzielania acetylocholiny z pęcherzyków presynaptycznych na poziomie połączeń nerwowo-mięśniowych mięśni twarzy. Dzięki temu ogranicza się przekazywanie impulsów nerwowych, co następnie prowadzi do odwracalnego zaniku siły mięśniowej.

Gdy mięśnie twarzy nie kurczą się nadmiernie, wygładzeniu ulegają zmarszczki. Jest to niewątpliwie najbardziej efektowny skutek stosowania toksyny botulinowej w medycynie estetycznej okolicy powiek. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie pożegnać się ze zmarszczkami pod oczami, kurzymi łapkami czy poziomymi zmarszczkami czoła, ale także lwią zmarszczką i bocznymi zmarszczkami nosa, tzw. króliczymi.

Toksyna botulinowa, a zdrowie

Poza walorami estetycznymi, zabiegi plastyczne okolicy powiek mają istotny wpływ na nasze zdrowie. Toksyna botulinowa, poprzez zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśniowego, przyczynia się do pozbycia dolegliwości bólowych, które towarzyszą chociażby przewlekłym migrenom. Kto miewa migreny ten zdaje sobie sprawę, jak ciężki do zniesienia potrafi być ból z nimi związany. Perspektywa pozbycia się go wydaje się zatem bardzo atrakcyjna i kusząca.

Poza tym zastosowanie botoxu w medycynie estetycznej może pomóc nam w przypadku nadmiernej potliwości, a także patologicznego tarcia zębami żuchwy o zęby szczęki, występującego przeważnie w nocy, czyli tzw. bruksizmu.

Gdzie wykonać zabieg?

W przypadku każdego zabiegu najlepiej zaufać profesjonalistom z dużym doświadczeniem. Estetyka okolicy powiek nie stanowi tutaj żadnego wyjątku. Co to jednak znaczy w tym przypadku? Odpowiedź jest jedna – profesjonalna klinika okulistyczna.

Lekarze w takiej klinice to zazwyczaj bardzo doświadczeni specjaliści pracujący na nowoczesnym sprzęcie. Dzięki temu mamy gwarancję, że zabieg zostanie wykonany należycie, a my będziemy mogli cieszyć się z pozbycia się zmarszczek, dolegliwości bólowych, nadmiernej potliwości czy bruksizmu.

Warto przy tym wspomnieć i zachęcić wszystkich do regularnych badań, dzięki którym będziemy mogli dostatecznie szybko zdiagnozować każdy problem z naszym zdrowiem i odpowiednio wcześnie rozpocząć leczenie.

Materiał partnera

Sprawdź także

fakty i mity o chirurgii plastycznej

5 popularnych mitów na temat chirurgii plastycznej – obalamy je!

Dzisiaj już nikogo nie trzeba przekonywać, że operacje plastyczne wcale nie są zarezerwowane dla telewizyjnych …