Czarne oprawki
Dobór oprawek zależy od naszego gustu oraz budżetu jaki chcemy na ten cel przeznaczyć. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ile kosztują okulary?

Coraz więcej osób spotyka się z diagnozą wady wzroku. W takiej sytuacji konieczne jest stosowanie okularów korekcyjnych. Ile one kosztują?

Szkła korekcyjne

Cena okularów zależna jest od wartości zastosowanych szkieł oraz wartości wybranych oprawek.

W przypadku szkieł, jako klienci, mamy tylko częściową możliwość wyboru, gdyż ich cena zależy również od ich mocy. Jeżeli okulista zaleci nam okulary o dużej korekcji, przekraczającej 6 dioptrii, musimy się liczyć z faktem, że będą one droższe. Takie szkła zwykle nie są dostępne w magazynach i wymagają zrobienia na specjalne zamówienie. Ceny szkieł o korekcji, która mieści się w zakresie podstawowym, mogą wynieść już od ok. 50 zł za parę. Należy jednak pamiętać, że najtańsze szkła będą pozbawione udogodnień, takich jak np. antyrefleks.

Soczewki z antyrefleksem znacznie poprawiają komfort noszenia okularów, zwłaszcza po zmroku. Powłoka ta zapobiega odbijaniu się światła w szkłach korekcyjnych. Antyrefleks jest szczególnie ważny dla kierowców, w przypadku których komfort widzenia w okularach po zmroku może decydować o bezpieczeństwie podczas prowadzenia pojazdu. Szkła z antyrefleksem możemy kupić od ok. 120 zł za parę.

Dodatkowo cena szkieł kontaktowych może być wyższa, jeżeli wybierzemy te, wykonane z lepszej jakości surowca lub będą one pokryte powłokami, które podnoszą komfort ich użytkowania, lecz nie są niezbędne. Popularna jest powłoka hydrofobowa, dzięki której ze szkieł łatwiej ześlizguje się woda, oraz powłoka oleofobowa, dzięki której łatwiej je wyczyścić. Ponadto wydając więcej na szkła możemy oczekiwać specjalnej powłoki utwardzającej je, fotochromu czy barwienia. Znacznie droższe będą soczewki progresywne, które pozwalają wyraźnie widzieć zarówno podczas czytania jak i w dal. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które dotychczas musiały używać dwóch różnych par okularów. Ceny takich szkieł zaczynają się od ok. 300 zł za parę lecz mogą być znacznie wyższe.

Oprawki

Dobór oprawek zależy od naszego gustu oraz budżetu jaki chcemy na ten cel przeznaczyć. Warto jednak przede wszystkim uwzględnić jakość ich wykonania. Jeżeli wybierzemy oprawki z twardszego materiału, będziemy mogli liczyć na to, że się nie odkształcą a ich trwałość będzie dłuższa. Następnie powinniśmy dobrać kształt oraz kolor oprawek, które najlepiej pasują do naszej urody, kształtu twarzy oraz stylu, w którym się ubieramy na co dzień. Tańsze oprawki mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych, jednak ceny tych dobrej jakości zwykle zaczynają się od ok. 250 zł. Jeżeli chcemy, aby nasze oprawki były markowe musimy liczyć się ze znacznie większymi kosztami. Modele oferowane przez znane domy mody to koszt nawet powyżej 1200 zł.

Wybór na rynku optycznym jest spory. Możemy szukać oszczędności korzystając z promocji, które co jakiś czas oferują salony optyczne. Jednak jeżeli musimy kupić droższy produkt, na który nie mamy wystarczających środków finansowych, rozwiązaniem może okazać się szybki kredyt – proficredit.pl/szybki-kredyt. Jednak szybki kredyt bankowy wymaga posiadania dobrej zdolności kredytowej. Jeżeli nie chcemy korzystać z usług banku, możemy sprawdzić ofertę instytucji pozabankowych. Pożyczka pozabankowa, dzięki mniejszym wymaganiom formalnym, może okazać się łatwiej dostępna niż szybki kredyt w banku.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

okulary na książce

Gdzie warto kupować okulary?

Okulary dawno przestały pełnić funkcję wyłącznie użytkową, stały się również stylowym dodatkiem, który podkreśla styl. …