Kolagen w ciąży – w walce z rozstępami

Kolagen znany jest jako składnik wygładzający, nawilżający i wypełniający skórę (wspomagający proces głębokiej odbudowy skóry). | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak wygrać z rozstępami? To pytanie, które spędza sen z powiek wielu przyszłym mamom. Rozstępy to częsty problem w ciąży, który powstaje na skutek szybkiego rozciągania się skóry, zwłaszcza na brzuchu, ale też z powodu zmian hormonalnych, zachodzących w organizmie kobiety w tym czasie. Obecnie kobietom w ciąży proponowana jest szeroka oferta produktów, które mają zapobiegać rozstępom, ale które faktycznie warto stosować? Odpowiednia pielęgnacja skóry z użyciem kolagenu okazuje się bardzo skuteczna, szczególnie jeśli zostanie wprowadzona już w pierwszych miesiącach ciąży.

Czy można brać kolagen w ciąży?

Rozstępy to zmora wielu przyszłych matek. Najczęściej pojawiają się w drugiej połowie ciąży, około 6 miesiąca, kiedy brzuszek staje się wyraźnie widoczny. Rozstępy pojawiają się też niekiedy na pośladkach, udach i piersiach. Z już powstałymi zmianami znacznie trudniej jest walczyć, dlatego zaleca się wcześniej zapobiegać rozstępom w ciąży i z większą starannością pielęgnować skórę tam, gdzie rozciąga się najszybciej. Aby znaleźć ratunek kobiety sięgają po różne kosmetyki, takie jak kremy, balsamy czy oliwki. Okazuje się jednak, że niektóre produkty zawierają syntetyczne składniki aktywne, które mogą źle wpływać na płód. Z tego powodu trzeba dmuchać na zimne i najlepiej wybierać w ciąży tylko kosmetyki przeznaczone konkretnie dla ciężarnych. Nikt jednak nie testuje kosmetyków na kobietach w pierwszym trymestrze ciąży, dlatego nie zawsze mają one takie działanie, jakiego oczekują przyszłe matki, zarówno pod względem bezpieczeństwa stosowania, jak i efektywności w zapobieganiu rozstępom. Czy istnieje zatem sposób, aby uniknąć rozczarowania, testowania wielu produktów i zachować estetyczny wygląd skóry? Idealnym rozwiązaniem okazują się kosmetyki z naturalnym kolagenem. Dowiedz się więcej o działaniu kolagenu na rozstępy na https://duocollagen.pl/kolagen-na-rozstepy

Kolagen – właściwości

Kolagen to kluczowe białko znajdujące się w skórze. Wraz z wiekiem skóra traci swoją jędrność i elastyczność, dlatego powinno się zadbać o jego dostarczanie, aby zachować atrakcyjny wygląd. W ten sposób można nie tylko walczyć z oznakami upływającego czasu, ale też zapobiegać rozstępom w ciąży i zmniejszać już istniejące. Kolagen znany jest jako składnik wygładzający, nawilżający i wypełniający skórę (wspomagający proces głębokiej odbudowy skóry).

Ze wszystkich białek obecnych w ludzkich organizmie kolagen stanowi aż ok. 30%. Kosmetyki dla kobiet w ciąży z kolagenem, który jest istotnym, naturalnie występującym elementem budulcowym skóry są zatem najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze.

Kolagen na rozstępy w ciąży

Brzuch kobiety w ciąży
Rozstępy to zmora wielu przyszłych matek. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Aby stosowanie kolagenu przynosiło faktycznie satysfakcjonujące efekty warto systematycznie przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne już w pierwszym trymestrze ciąży. Przed nałożeniem naturalnego produktu z kolagenem poleca się zastosowanie peelingu, również naturalnego – cukrowego. Dzięki wykonaniu wcześniej peelingu, składniki zawarte w kremie na rozstępy będą mogły głębiej wchłonąć w skórę, co wpłynie na ich lepsze działanie. Peeling cukrowy można zrobić samodzielne w domowym zaciszu (wystarczy cukier, oliwka i opcjonalnie olejek eteryczny, dzięki któremu nadamy mu przyjemny zapach, zgodnie z własnymi upodobaniami). Tradycyjny peeling należy przeprowadzać na lekko wilgotnej skórze. Należy jednak wziąć pod uwagę, że peeling cukrowy silnie złuszcza skórę, szczególnie jeśli użyjemy większych kryształków cukru. Jeżeli skóra w czasie ciąży stała się bardziej wrażliwa, lepiej wybrać peeling myjący, który jest zdecydowanie łagodniejszy. Po przeprowadzeniu peelingu należy oczyścić skórę i następnie nałożyć krem z kolagenem. Kurację można stosować co tydzień. Poza tym codziennie, najlepiej na noc, powinno się dobrze nawilżać skórę naturalnymi kosmetykami z substancjami natłuszczającymi, np. z olejami roślinnymi. W przypadku zauważalnych oznak przesuszenia, dodatkowo zaleca się natłuszczanie złuszczonych miejsc, kilka razy w ciągu dnia.

Artykuł powstał we współpracy z naturalnykolagen.edu.pl

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

nowonarodzone kocięta

Ciąża u kota – ile trwa

Na rozmnażanie kotów powinni decydować się jedynie profesjonalni hodowcy, którzy dbają o dobrostan swoich zwierząt …