ekran lekarz online
Dla kogo sprawdzi się lekarz online? Przede wszystkim dla osób, które cenią swój czas i chcą odbyć wizytę online bez wychodzenia z domu | fot.: materiał partnera

Lekarz online – czy to się sprawdza?

W ostatnim czasie popularność i dostępność telemedycyny znacznie wzrosła coraz więcej osób kontaktuje się z lekarzem online. Nie da się ukryć, że jest to opcja niezwykle wygodna. Wiele sytuacji, takich jak na przykład konieczność odnowienia recepty, wystawienie skierowania na badania czy analiza wyników badań i zaplanowanie dalszego leczenia nie wymaga bezpośredniego kontaktu. Konsultacje online są nie tylko wygodne, ale także dostępne szybciej, niż wizyty stacjonarne. Oczywiście, należy pamiętać o tym, że jest to tylko pewne ułatwienie i nie dla każdego się sprawdzi. Jednak dla osób, które przekonały się do takiego rozwiązania, konsultacja online to idealne wyjście. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czy lekarz online ma sens, zapraszamy do lektury! W naszym artykule znajdziesz szczegółowe odpowiedzi na swoje pytania. 

1. Lekarz online – czy to dobre rozwiązanie? 

2. Konsultacje online – kiedy się sprawdzą? 

3. Kto korzysta z konsultacji online? 

Lekarz online – czy to dobre rozwiązanie? 

Wiele osób zastanawia się, czy lekarz online to dobre rozwiązanie. Odpowiedź na to pytanie zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Telemedycyna daje lekarzowi możliwość świadczenia usług medycznych na odległość. Konsultację online można przeprowadzić przez telefon lub video czat. W przypadku konsultacji na przykład zmian skórnych lekarzowi można przesłać także zdjęcia obszarów, które wymagają konsultacji. Konsultacja lekarska online obejmuje wywiad, a także dalsze zalecenia. Często e-lekarz podejmuje decyzję o konieczności dalszej diagnostyki w placówce i zaleca uzupełniającą wizytę stacjonarną. Warto pamiętać, że dostępna jest także opcja lekarz online NFZ

Konsultacje online – kiedy się sprawdzą? 

Kiedy sprawdza się lekarz przez telefon? Przede wszystkim w sytuacjach, w których konieczne jest wypisanie recepty, zwolnienia, skierowania na badania lub omówienia badań. W przypadku chorób o przebiegu zakaźnym konsultacja online także może być dobrym wyjściem. Taką możliwość oferuje nawet lekarz POZ. Wiele osób korzysta z opcji, jaką jest lekarz online za darmo.

Kto korzysta z konsultacji online? 

Dla kogo sprawdzi się lekarz online? Przede wszystkim dla osób, które cenią swój czas i chcą odbyć wizytę online bez wychodzenia z domu. Wiesz już, jak działa konsultacja online. Wizyta u lekarza online pozwoli szybko załatwić sprawę, a dodatkowo nie musisz spędzać czasu w poczekalni, gdzie możesz się zarazić. Jeśli potrzebujesz konsultacji, niezależnie czy jest to lekarz rodzinny, czy specjalista, warto rozważyć wizytę online. 

Materiał partnera