kobieta w maseczce w biurze
Jednym z obowiązkowych akcesoriów, który stanowi podstawowy element wyposażenia, są oczywiście maseczki jednorazowe trójwarstwowe | fot.: stock.adobe.com

Maseczki jednorazowe trójwarstwowe – znaczenie bezpieczeństwa przy codziennych obowiązkach

Masz w firmie specjalistów, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentami lub klientami? Musisz w takim razie zapewnić im narzędzia pozwalające na zabezpieczenie się przed ewentualnym rozprzestrzenianiem chorób, bakterii i wirusów. Jest to w końcu podstawa, by dostosować siebie i swoją firmę do obowiązujących zasad panujących nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Jednym z obowiązkowych akcesoriów, który stanowi podstawowy element wyposażenia, są oczywiście maseczki jednorazowe trójwarstwowe. Jeszcze do niedawna były one wykorzystywane jedynie przez specjalistów w służbie zdrowia. Dziś niestety musimy korzystać z nich podczas zakupów w sklepach lub korzystania z usług kosmetyczek, fryzjerów itp.

Maseczki jednorazowe trójwarstwowe – zadbaj o zdrowie pracowników

Maseczki jednorazowe trójwarstwowe (https://efektbhp.pl/pol_m_OCHRONA-ZDROWIA_MASECZKI-PRZYLBICE-402.html) to oczywiście produkt, którego zadaniem jest ochrona przed mikroorganizmami, które mogą przechodzić drogą kropelkową. Muszą więc być wystarczająco grube, by filtrować wszystkie bakterie i wirusy. Powinny jednak zapewnić odpowiedni poziom wentylacji, by oddychanie było w ogóle możliwe. W innym wypadku pojawia się nie tylko dyskomfort, ale również ryzyko niedotlenienia, które stanowi dość duże zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników. 

Jak optymalizować koszt zakupu?

Zatrudniając średni lub duży zespół specjalistów i wymagając od nich dostosowania się do wszystkich reżimów sanitarnych, trzeba czasem pogodzić się z wysokimi kosztami wynikającymi z obowiązków zakrywania ust i nosa. Maseczki jednorazowe trójwarstwowe nie są najdroższym narzędziem pracy i elementem wyposażenia, lecz gdy musimy nabyć ich kilka tysięcy sztuk, transakcja zaczyna być przerażające dla wielu przedsiębiorców. Z drugiej strony warto zauważyć, że maseczka przylega sztywno do twarzy, dlatego jej wewnętrzna warstwa jest równie istotna dla zdrowia i życia osób, które muszą korzystać z niej przez wiele godzin. W końcu wdychanie pyłów materiału może bardzo negatywnie wpłynąć na drogi oddechowe. Sięgnij zatem po certyfikowane i atestowane produkty, które zapewniają maksimum ochrony.

Może jednak warto zastanowić się nad tym, by pójść o krok dalej? Jeśli nie chcesz stosować (z różnych względów) przyłbicy, warto rozważyć ewentualność hurtowej inwestycji w kilkanaście tysięcy maseczek. Im więcej postanowisz ich nabyć, tym cena jednostkowa będzie niższa – jak to w przypadku standardowych zasad handlowych. Maseczki jednorazowe trójwarstwowe nie stracą w końcu dany przydatności, dzięki czemu w razie ewentualnych komplikacji, zawsze można je sprzedać i potraktować w pewnym stopniu jako inwestycję lub zamrożenie kapitału.

Materiał partnera zewnętrznego