Naturalne suplementy diety KenayaAG – sprawdzamy jak kupić skuteczny preparat

Jakościowe suplementy diety wyróżnia odpowiednie pochodzenie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Rynek suplementów diety rozrasta się bardzo prężnie. Świadomość Polaków na temat zdrowego żywienia to główny powód zwiększonego popytu na naturalne preparaty. Olbrzymi wybór producentów oraz samych produktów może wywołać u konsumentów niemały ból głowy. Z czego wynikają ceny suplementów diety? Na co zwracać uwagę, by sprzyjać swojemu zdrowiu, a nie szkodzić mu? Odpowiedzi udzielił nam przedstawiciel firmy KenayAG.

Firma KenayAG to producent i dystrybutor naturalnych suplementów diety, który obserwuje przemiany na polskim rynku już od 1991 r. Po czym poznać solidny produkt?

Jakościowe suplementy diety wyróżnia odpowiednie pochodzenie. Nasze preparaty pochodzą tylko z ekologicznych farm – tłumaczy nam przedstawiciel KenayAG. To efekt wieloletniego, bardzo skrupulatnego procesu dobierania dostawców surowców oraz samych suplementów diety. Tylko najlepsi producenci na rynku mogą pochwalić się certyfikatami jakości, posiadają własne laboratoria badawcze itp. Wynikiem tak selektywnego wyboru półproduktów i produktów jest cena rynkowa. Jeśli jakiś suplement diety jest mocno poniżej ceny, którą dyktują znani producenci, to powinno nam to dać do myślenia – jakość takiego preparatu może być zwyczajnie niższa. Niska jakość to zwykle niższa przyswajalność. Typowym przykładem jest najprostsza witamina C. Można kupić ja w formie najtańszych pastylek, ale jej przyswajalność jest bardzo niska. Wybierając droższy produkt, np. liposomalną witaminę C lub naturalne preparaty z aceroli inwestujemy w swoje zdrowie bardziej efektywnie – liposomalna witamina potrafi przyswajać się ze sprawnością bliską 90% – kończy nasz rozmówca.

D3 - K2 - suplementy diety
Nasza oferta rozrasta się nieustannie, klient ma możliwość wyboru tego samego preparatu w formie tabletek, płynu, proszku czy nawet herbaty ziołowej. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jako producent naturalnych suplementów diety, w jaki sposób walczycie z tanią konkurencją z importu?

Na szczęście w przypadku suplementów diety i zdrowej żywności w ogóle, najlepszym wymiernikiem zadowolenia klienta jest jego samopoczucie. Polski konsument potrafi wyczuć różnicę w efektywności kuracji danym preparatem – wyjaśnia ekspert z firmy KenayAG. Klienci wracają do nas z pozytywnymi doświadczeniami i chętnie inwestują w to co sprawdzone. Dobrze jest przetestować kilku producentów suplementów, aby mieć własne zdanie. Posiadając własne laboratoria oraz dobre zaplecze naukowe możemy stale reagować na zmiany rynkowe i zapotrzebowania klientów, wymyślać nowe receptury i w ogóle nowe produkty. Dlatego nasza oferta rozrasta się nieustannie, klient ma możliwość wyboru tego samego preparatu w formie tabletek, płynu, proszku czy nawet herbaty ziołowej.

Czym może skończyć się kupowanie kota w worku?

Staramy się nie mówić źle o konkurencji. Jednak zwykle tanie suplementy diety nieznanych dystrybutorów to ryzyko mniejszej efektywności. Bywa też, że niektóre produkty są zanieczyszczone i zamiast leczyć, będą nam szkodzić. Weźmy taką spirulinę – podaje za przykład nasz konsultant z KenayAG. Algi są szczególnie wrażliwe na to, w jaki sposób są nawadniane i suszone. Dlatego nasi dostawcy są bardzo restrykcyjnie kontrolowani i audytowani. Stawia się na jakość wody w jakiej rośnie spirulina oraz technologię suszenia. Tanie farmy spiruliny, nastawione na ilość, cechują się kiepską jakością wody zasilającej (czasem nawet zanieczyszczonej metalami ciężkimi) oraz złą techniką suszenia, która prowadzi do utlenienia się części wartościowych mikroelementów spiruliny. Dlatego tak istotny jest certyfikat – jako konsument powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to skąd pochodzi suplement oraz jak został przebadany przez producenta.

https://sklep.kenayag.com.pl/
Kenay sp.j. Import suplementów diety. Grzegorek A. i Wspólnicy
Częstochowska 25, 62-800 Kalisz

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

suplementacja d3 k2mk7

4000 D3 + K2Mk7- jakiej dawki witaminy D potrzebujesz?

Codzienna suplementacja witaminy D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie każdy jednak wie, ile …