młoda dziewczyna z bólem głowy
Sposobów na poradzenie sobie z kacem jest wiele. Tak przynajmniej utrzymują mądrości ludowe i chętnie dzielący się swoimi doświadczeniami ludzie. Ich skuteczność w większości przypadków jest jednak – w najlepszym przypadku – wysoce wątpliwa | fot.: pixabay

Pogotowie kacowe – ile kosztuje i gdzie można skorzystać?

Kac potrafi przybrać szczególnie uprzykrzające życie formy. W niektórych przypadkach może być nie tylko niszczycielski dla naszego samopoczucia i grafiku, ale nawet niebezpieczny dla zdrowia. W takim przypadku skuteczną bronią okaże się jedynie przeprowadzony w profesjonalnych warunkach detoks alkoholowy. Chociaż ten brzmi jak bardzo angażujące przedsięwzięcie, w rzeczywistości może być przeprowadzony na miejscu w domu czy biurze dzięki pogotowiu kacowemu – firmie zatrudniającej doświadczonych medyków, zajmujących się oczyszczaniem organizmu z alkoholu.

Detox alkoholowy: skuteczna walka z kacem

Sposobów na poradzenie sobie z kacem jest wiele. Tak przynajmniej utrzymują mądrości ludowe i chętnie dzielący się swoimi doświadczeniami ludzie. Ich skuteczność w większości przypadków jest jednak – w najlepszym przypadku – wysoce wątpliwa. Czasami mogą natomiast przełożyć się wręcz na pogorszenie sytuacji. Jedynym dobrym sposobem na pozbycie się objawów jest oczyszczanie organizmu z alkoholu, które przeprowadzają firmy m. in. Kac Doktor, zajmujący się detoksem alkoholowym w Warszawie. Dzięki temu w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut udaje się pozbyć objawów zatrucia i przywrócić organizmowi równowagę.

Ile trwa oczyszczanie organizmu z alkoholu?

Detox alkoholowy możemy przeprowadzić w domu samodzielnie. Ta metoda ma jednak jeden podstawowy minus: czas potrzebny do osiągnięcia oczekiwanego efektu, a więc ustąpienia kaca i przywrócenia samopoczucia, które mieliśmy jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Odtrucie alkoholowe przeprowadzone we właściwych warunkach wykorzystuje natomiast kroplówkę, dzięki czemu jest po prostu zdecydowanie bardziej skuteczne, a substancje są znacznie lepiej wchłaniane. W rezultacie oczyszczanie organizmu z alkoholu trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Po tym czasie można się już poczuć zdecydowanie lepiej i nabrać sił, aby sprostać nawet najbardziej wymagającym obowiązkom. Cena detoxu alkoholowego nie jest przy tym wygórowana i zależy od wybranego zestawu. W przeciwieństwie do domowych metod – płacimy jednak za skuteczność.

Czym jest kac?

Chociaż kac towarzyszy ludzkości od tysiącleci, nadal naukowcom nie udało się dokładnie zbadać jego natury. Prawdopodobnie złe samopoczucie jest wynikiem oddziaływania kilku czynników, w tym przede wszystkim odwodnienia, wypłukania minerałów, zwiększonej liczby wolnych rodników oraz działania bardzo toksycznego aldehydu octowego, do którego etanol jest metabolizowany w wątrobie. Detoks alkoholowy w Warszawie oraz innych miastach ma za zadanie pozbycie się jednocześnie wszystkich tych czynników.

Jak działa detox alkoholowy?

Kroplówka wykorzystywana podczas oczyszczania organizmu z alkoholu składa się przede wszystkim z elektrolitów i minerałów, umożliwiających szybkie nawodnienie organizmu i przywrócenie mu właściwej równowagi. Specjalne zestawy witamin oraz koenzym Q10 pozwalają natomiast na zwalczenie wolnych rodników i redukcję objawów zatrucia. Ważnym elementem preparatu jest również ornityna, która odpowiada za prawidłową pracę wątroby – szczególnie narażonej na nasz brak rozwagi – oraz prawidłowy metabolizm.

Odtrucia alkoholowe nie tylko na kaca

Złe samopoczucie po przyjęciu zbyt dużej dawki alkoholu to nie jedyna sytuacja, w której warto zastanowić się nad oczyszczeniem organizmu z alkoholu. Jest to także jeden z pierwszych kroków w procesie leczenia alkoholizmu. Efekty odstawienia alkoholu są bardzo dotkliwe często właśnie ze względu na znaczny stopień zatrucia organizmu. Dobrze przeprowadzony detox pozwoli na ograniczenie tych objawów i zapewnienie organizmowi sił niezbędnych do walki z chorobą. Jest także niezbędny podczas terapii awersyjnej, wykorzystującej esperal. W przeciwnym przypadku zastosowanie wszywki mogłoby być niebezpieczne dla zdrowia pacjenta.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Drewniana beczka na piwo

Jakie piwo na imprezę plenerową?

Impreza plenerowa wymaga nie tylko odpowiedniej oprawy muzycznej i dobrego jedzenia. Jednocześnie warto zadbać o …