młoda dziewczyna z bólem głowy
Sposobów na poradzenie sobie z kacem jest wiele. Tak przynajmniej utrzymują mądrości ludowe i chętnie dzielący się swoimi doświadczeniami ludzie. Ich skuteczność w większości przypadków jest jednak – w najlepszym przypadku – wysoce wątpliwa | fot.: pixabay

Pogotowie kacowe – ile kosztuje i gdzie można skorzystać?

Kac potrafi przybrać szczególnie uprzykrzające życie formy. W niektórych przypadkach może być nie tylko niszczycielski dla naszego samopoczucia i grafiku, ale nawet niebezpieczny dla zdrowia. W takim przypadku skuteczną bronią okaże się jedynie przeprowadzony w profesjonalnych warunkach detoks alkoholowy. Chociaż ten brzmi jak bardzo angażujące przedsięwzięcie, w rzeczywistości może być przeprowadzony na miejscu w domu czy biurze dzięki pogotowiu kacowemu – firmie zatrudniającej doświadczonych medyków, zajmujących się oczyszczaniem organizmu z alkoholu.

Detox alkoholowy: skuteczna walka z kacem

Sposobów na poradzenie sobie z kacem jest wiele. Tak przynajmniej utrzymują mądrości ludowe i chętnie dzielący się swoimi doświadczeniami ludzie. Ich skuteczność w większości przypadków jest jednak – w najlepszym przypadku – wysoce wątpliwa. Czasami mogą natomiast przełożyć się wręcz na pogorszenie sytuacji. Jedynym dobrym sposobem na pozbycie się objawów jest oczyszczanie organizmu z alkoholu, które przeprowadzają firmy m. in. Kac Doktor, zajmujący się detoksem alkoholowym w Warszawie. Dzięki temu w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut udaje się pozbyć objawów zatrucia i przywrócić organizmowi równowagę.

Ile trwa oczyszczanie organizmu z alkoholu?

Detox alkoholowy możemy przeprowadzić w domu samodzielnie. Ta metoda ma jednak jeden podstawowy minus: czas potrzebny do osiągnięcia oczekiwanego efektu, a więc ustąpienia kaca i przywrócenia samopoczucia, które mieliśmy jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Odtrucie alkoholowe przeprowadzone we właściwych warunkach wykorzystuje natomiast kroplówkę, dzięki czemu jest po prostu zdecydowanie bardziej skuteczne, a substancje są znacznie lepiej wchłaniane. W rezultacie oczyszczanie organizmu z alkoholu trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Po tym czasie można się już poczuć zdecydowanie lepiej i nabrać sił, aby sprostać nawet najbardziej wymagającym obowiązkom. Cena detoxu alkoholowego nie jest przy tym wygórowana i zależy od wybranego zestawu. W przeciwieństwie do domowych metod – płacimy jednak za skuteczność.

Czym jest kac?

Chociaż kac towarzyszy ludzkości od tysiącleci, nadal naukowcom nie udało się dokładnie zbadać jego natury. Prawdopodobnie złe samopoczucie jest wynikiem oddziaływania kilku czynników, w tym przede wszystkim odwodnienia, wypłukania minerałów, zwiększonej liczby wolnych rodników oraz działania bardzo toksycznego aldehydu octowego, do którego etanol jest metabolizowany w wątrobie. Detoks alkoholowy w Warszawie oraz innych miastach ma za zadanie pozbycie się jednocześnie wszystkich tych czynników.

Jak działa detox alkoholowy?

Kroplówka wykorzystywana podczas oczyszczania organizmu z alkoholu składa się przede wszystkim z elektrolitów i minerałów, umożliwiających szybkie nawodnienie organizmu i przywrócenie mu właściwej równowagi. Specjalne zestawy witamin oraz koenzym Q10 pozwalają natomiast na zwalczenie wolnych rodników i redukcję objawów zatrucia. Ważnym elementem preparatu jest również ornityna, która odpowiada za prawidłową pracę wątroby – szczególnie narażonej na nasz brak rozwagi – oraz prawidłowy metabolizm.

Odtrucia alkoholowe nie tylko na kaca

Złe samopoczucie po przyjęciu zbyt dużej dawki alkoholu to nie jedyna sytuacja, w której warto zastanowić się nad oczyszczeniem organizmu z alkoholu. Jest to także jeden z pierwszych kroków w procesie leczenia alkoholizmu. Efekty odstawienia alkoholu są bardzo dotkliwe często właśnie ze względu na znaczny stopień zatrucia organizmu. Dobrze przeprowadzony detox pozwoli na ograniczenie tych objawów i zapewnienie organizmowi sił niezbędnych do walki z chorobą. Jest także niezbędny podczas terapii awersyjnej, wykorzystującej esperal. W przeciwnym przypadku zastosowanie wszywki mogłoby być niebezpieczne dla zdrowia pacjenta.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy w Warszawie – szybka ulga w kacu

Z kacem zmagała się zapewne większość z nas. Ogólne zmęczenie i rozbicie, nadwrażliwość na bodźce …