Powiększanie piersi
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska, aż 84% Polek jest niezadowolonych ze swojego wyglądu | fot.: iStock
Strona główna / Zdrowie / Powiększanie biustu Aquafilling Bodyline – czy warto?

Powiększanie biustu Aquafilling Bodyline – czy warto?

Powiększanie piersi od lat znajduje się w czołówce najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Jeszcze niedawno jedyną opcją powiększenia biustu było wszczepienie silikonowych implantów. Współczesna medycyna oferuje jednak pacjentkom mniej inwazyjne zabiegi, wśród których wyróżnia się zabieg z wykorzystaniem preparatu Aquafilling Bodyline. Jego efekty utrzymują się przez około 5 lat.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska, aż 84% Polek jest niezadowolonych ze swojego wyglądu. Największym kompleksem pań w naszym kraju jest biust – 52% z nich jest niezadowolonych z ich wielkości oraz kształtu, a 59% chętnie poddałoby się zabiegowi lub operacji zmieniającej ten stan rzeczy. Jeszcze niedawno jedyną skuteczną metodą na powiększenie piersi oraz poprawienie ich jędrności było wszczepienie silikonowych implantów. Współczesna medycyna estetyczna oferuje jednak pacjentkom mało inwazyjny i bezpieczny zabieg z wykorzystaniem preparatu Aquafilling Bodyline. Jest to żel hydrofilowy, który składa się w 98% z soli fizjologicznej oraz 2% poliamidu.

Aquafilling Bodyline – wskazania, przebieg, efekty

Powiększanie piersi Aquafilling Bodyline to zabieg wskazany dla kobiet, które marzą o większym lub bardziej jędrnym biuście, a z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą poddać się tradycyjnej operacji wszczepiania implantów. Dzięki żelowi Aquafilling Bodyline, który wprowadza się w obręb biustu pacjentki, można zwiększyć ich rozmiar i kształt, poprawić jędrność, ale również wyrównać widoczną asymetrię piersi. Lista przeciwwskazań do jego wykonywania jest stosunkowo krótka. Znajdują się na niej problemy z krzepliwością krwi, przewlekłe choroby somatyczne, infekcje skóry, choroby nowotworowe oraz alergie na leki i substancje wykorzystywane w trakcie zabiegu.

Powiększanie piersi Aquafilling Bodyline jest stosunkowo mało inwazyjne oraz bezpieczne dla pacjentki. 

– Rozpoczynamy od badania ultrasonograficznego piersi i zdjęcia rentgenowskiego kręgosłupa w celu wykrycia ewentualnych asymetrii i zmian klatki piersiowej. Następnie przechodzimy do głównej części zabiegu. Podajemy znieczulenie miejscowe, pod gruczołem wykonujemy małe nacięcie igłą odrobinę większą niż ta, którą pobiera się krew. W odpowiednie miejsce na skórze wstrzykujemy preparat. Zdarzyło mi się, że pacjentki w czasie zabiegi ucinały sobie drzemki, bo tak się w tym czasie relaksowały – powiedział portalowi echodnia.eu dr Paweł Pióro, chirurg prowadzący Centrum Medycyny i Estetyki w Kielcach.

Jedną z niewątpliwych zalet zabiegu jest szybki powrót do codziennych aktywności. Pacjentka może opuścić klinikę jeszcze tego samego dnia, a po 24 godzinach wrócić do pracy. Przez około tydzień po zabiegu należy samodzielnie zmieniać opatrunek w okolicach iniekcji. W ciągu 3-4 tygodni warto również nosić specjalną bieliznę modelującą oraz wykonywać delikatny masaż według wskazań lekarzy. Poprawia on ukrwienie skóry oraz pomaga rozprowadzić preparat znajdujący się w piersiach. W tym czasie lepiej unikać korzystania z sauny oraz solarium, a także ćwiczeń fizycznych bezpośrednio obciążających mięśnie klatki piersiowej.

Pierwsze efekty powiększania piersi Aquafilling Bodyline są widoczne po około 7 dniach, kiedy znikną obrzęki i lekka opuchlizna, która jest zupełnie normalnym skutkiem ubocznym zabiegu. Ostateczne rezultaty można ocenić po okresie noszenia bielizny modelującej oraz masaży. Warto też wiedzieć, że efekty powiększania piersi Aquafilling Bodyline utrzymują się przez około 5 lat – po tym czasie preparat jest w naturalny sposób usuwany z organizmu. Dlatego zabieg jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą sprawdzić, czy z większym biustem będą czuły się komfortowo i wygodnie. Jak wyglądają finalnie piersi po takim zabiegu zobacz na tych zdjęciach: www.tourmedica.pl/zdjecia-przed-i-po/powiekszanie-piersi-aquafilling-bodyline/

Powiększanie biustu Aquafilling Bodyline można przeprowadzić jedynie w klinikach prywatnych. W zależności od renomy placówki i jej lokalizacji, ceny zabiegu wahają się od około 12 000 do 20 000 zł.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Powiększanie piersi

Wszystko, co trzeba wiedzieć o powiększaniu piersi

Korekta biustu powinna być przeprowadzana w szpitalu przez doświadczonego specjalistę chirurgii plastycznej. Podstawą kwalifikacji do zabiegu są …