soczewki kontaktowe
Warunkiem pełnej satysfakcji z użytkowania szkieł kontaktowych jest stosowanie produktu idealnie dopasowanego dla danej wady wzroku | fot.: materiał partnera

Soczewki jednodniowe czy miesięczne

Soczewki kontaktowe to niezwykle popularna forma korekcji wad wzroku. Coraz częściej sięgają po nie osoby, które jeszcze do niedawna musiały nosić okulary korekcyjne. Nowoczesne soczewki to wyrób medyczny powstały w oparciu o innowacyjne technologie. Świetnie sprawdzają się przy korygowaniu wszelkich wad wzroku, a przy okazji są dużo wygodniejsze w noszeniu niż tradycyjne okulary. Stosowanie soczewek kontaktowych jest niezwykle komfortowe na co dzień. Taki sposób korekcji wad wzroku często jest wybierany przez osoby aktywne fizycznie, które nie chcą rezygnować ze swobodnego rozwijania swojej pasji, oraz przez osoby wykonujące zawody wymagające doskonałego wzroku i szybkich reakcji. Warunkiem pełnej satysfakcji z użytkowania szkieł kontaktowych jest stosowanie produktu idealnie dopasowanego dla danej wady wzroku. Aby soczewki faktycznie ułatwiały nam życie muszą być także dostosowane do naszych indywidualnych preferencji.

Podział i typy soczewek kontaktowych

Istnieje wiele rodzajów szkieł kontaktowych. W tak szerokiej gamie produktów trudno czasem wybrać najlepsze rozwiązanie. Szkła kontaktowe można podzielić wedle różnych kryteriów, m.in.:

  • materiału, z którego zostały wykonane (twarde, miękkie, hydrożelowe, silikonowo-hydrożelowe),
  • przeznaczenia (lecznicze, korekcyjne, kosmetyczne),
  • trybu noszenia (np. jednodniowe, miesięczne, kwartalne).

Soczewki jednodniowe: charakterystyka, zastosowanie

Jednym ze sposobów klasyfikacji soczewek jest podział ze względu na tryb noszenia. Soczewki jednodniowe to szkła jednorazowego użytku, które po zdjęciu należy wyrzucić. Ponieważ takie soczewki są bardzo wygodne w użytkowaniu mają bardzo szerokie grono zwolenników. W przypadku szkieł przeznaczonych do codziennej wymiany nie trzeba używać żadnych dodatkowych akcesoriów ani preparatów do ich przechowywania. Wyjęte z opakowania soczewki są w pełni sterylne, dlatego można je od razu zaaplikować do oka. Taka forma korekcji jest polecana przede wszystkim sportowcom oraz miłośnikom aktywnego stylu życia. Po soczewki jednodniowe sięgają także osoby na co dzień noszące okulary, które chcą założyć szkła kontaktowe na specjalną okazję (np. wesele). Soczewki jednodniowe mogą być używane przez osoby z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzmem. Szkła kontaktowe w wersji jednodniowej kupimy w dobrych salonach optycznych, jak również w sklepach optycznych online (na przykład tutaj: https://www.alesoczewki.com/soczewki-jednodniowe).

Soczewki miesięczne: co musisz o nich wiedzieć

soczewki kontaktowe zakładanie
Aby soczewki faktycznie ułatwiały nam życie muszą być także dostosowane do naszych indywidualnych preferencji | fot.: materiał partnera

Jednymi z najczęściej wybieranych soczewek kontaktowych są szkła miesięczne. To jeden z wariantów o przedłużonym trybie noszenia odpowiedni dla osób preferujących szkła kontaktowe wielokrotnego użytku. Taka forma korekcji przyda się osobom chcącym zrezygnować z okularów na stałe, a nie tylko okazjonalnie. W przypadku soczewek miesięcznych kluczową kwestią jest pielęgnacja i przechowywanie. Regularna konserwacja polega na czyszczeniu i dezynfekcji w specjalnym płynie oraz przechowywaniu w odpowiednim pojemniku z płynem nawilżającym. Właściwa pielęgnacja pozwala zachować soczewki w nienagannym stanie, a tym samym uniknąć ryzyka infekcji oka. Warto dodać, że szkła o przedłużonym trybie przydatności to mniejszy koszt – ponieważ para takich soczewek wystarczy na 30 dni, w ciągu roku potrzebujemy jedynie 12 kompletów. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem miesięcznych szkieł kontaktowych, zajrzyj na stronę https://www.alesoczewki.com/soczewki-miesieczne.

Które soczewki wybrać?

Wybór soczewek to niełatwe zadanie, dlatego nie każdy wie po jaki produkt sięgnąć. Prawidłowo dopasowane soczewki zapewniają doskonałe widzenie oraz wygodę i komfort noszenia. Szkła kontaktowe powinny być dostosowane do wady wzroku i kształtu gałki ocznej. Bardzo ważne są takie parametry jak promień krzywizny i średnica soczewki. Aby dobrać soczewki należy wykonać kilka stosowanych badań, dlatego jeśli zastanawiamy się nad noszeniem szkieł kontaktowych powinniśmy w pierwszej kolejności zgłosić się do specjalisty. Wykona on niezbędne badania i na tej podstawie stwierdzi, czy i jakie soczewki możemy nosić. Specjalistami w dziedzinie wad wzroku oraz doboru szkieł kontaktowych są optometryści. Optometrysta jest ekspertem w zakresie wykrywania wad wzroku i dopasowywania właściwych metod korekcji. Doborem soczewek zajmują się też lekarze medycyny specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu patologii oka, czyli okuliści. Bez względu na to, którego z fachowców wybierzesz, wykona on wszystkie potrzebne badania i doradzi najlepsze rozwiązanie dla twoich oczu. Soczewek nie należy dobierać samodzielnie – powinien zająć się tym specjalista w profesjonalnym gabinecie lub salonie optycznym. Ekspert nie tylko wybierze dla ciebie najlepsze szkła kontaktowe, lecz nauczy cię także jak należy ich używać. Przed wyjściem z gabinetu poznasz metody wygodnej aplikacji oraz dowiesz się wszystkiego na temat pielęgnacji i przechowywania twoich szkieł kontaktowych. Gdy już poznasz najwygodniejszą metodę korekcji wzroku możesz przejść do zakupu odpowiednich szkieł. Duży wybór doskonałej jakości soczewek kontaktowych czeka na ciebie na tej stronie: https://www.alesoczewki.com/.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobiece oczy soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe – jakie są ich zalety?

Na noszenie soczewek kontaktowych decyduje się wiele osób – zarówno z krótkowzrocznością, jak i dalekowzrocznością. …