Depresja, zaburzenia lękowe, a nawet przewlekły stres związany z pracą czy poczucie dyskomfortu z partnerką mogą prowadzić do problemów z erekcją | fot.: stock.adobe.com

Zaburzenia erekcji – częsty problem męskiej seksualności

Szacuje się, że problemy z erekcją ma nawet 16% mężczyzn w wieku od 20 do 75 lat. Te liczby rosną w poszczególnych kategoriach wiekowych: osoby do 40 roku życia skarżą się na złą erekcją tylko w 22%, podczas gdy kwestia ta dotyka aż 49% panów będących po siedemdziesiątce. W zależności od badań ten problem często jest określany na jeszcze większą skalę. Na szczęście udanym życiem seksualnym można obecnie cieszyć się dużo dłużej. Wszystko za sprawą leków takim jak Maxigra Go. W artykule przybliżymy dokładniej, czym są i z czego wynikają problemy z erekcją u mężczyzn.

Z czego mogą wynikać problemy z erekcją?

Po pierwsze, prawidłowa erekcja wymaga balansu i współpracy między nastawieniem psychologicznym, pracy układów nerwowego, sercowo-naczyniowego i hormonalnego. Czasami przed wzięciem leku, chociażby popularnej Maxigary Go, warto się zastanowić, czy problem nie jest zakorzeniony w naszej psychice. Zaburzenia erekcji to stały lub regularnie nawracający brak zdolności do uzyskania oraz utrzymania wzwodu. Dla wielu osób jest to powodem niskiej satysfakcji stosunkiem seksualnym. Aby móc stwierdzić zaburzenia erekcji, objawy muszą występować przez minimum 3 miesiące. Przyczyn może być rzeczywiście wiele. Do najczęściej występujących należą rozmaite choroby, które prowadzą do uszkodzenia naczyń krwionośnych (zwykle miażdżyca lub cukrzyca). Wszelkie dysfunkcje ze strony układu nerwowego oraz zaburzenia hormonalne również mogą utrudniać lub uniemożliwiać erekcję u mężczyzn. To także skutek stosowania używek takich jak papierosy, alkohol czy narkotyki. Warto spróbować rozwiązać te problemy konsultując się z lekarzem oraz stosując odpowiednie leki, takie jak Maxigara Go.

Co może pomóc rozwiązać problem?

Wielu mężczyzn bagatelizuje podłoże psychologiczne. Depresja, zaburzenia lękowe, a nawet przewlekły stres związany z pracą czy poczucie dyskomfortu z partnerką mogą prowadzić do problemów z erekcją. Choć leki takie jak Maxigara Go powinny pomóc, to warto pochylić się nad przyczynami, ponieważ ich rozwiązanie da zdecydowanie trwalsze skutki, które przełożą się także na inne sfery życia. W razie jakichkolwiek wątpliwości można umówić się na wizytę u lekarza rodzinnego, psychologa, a najlepiej seksuologa. Specjaliści powinni pomóc w identyfikacji źródła prawdziwego problemu. Maxigara Go jest produktem leczniczym, przeznaczonym dla dorosłych mężczyzn. Aby preparat zadziałał, wymagana jest stymulacja seksualna. Substancje czynne zawarte w produkcje wspomagają rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu i zwiększają napływ krwi, ułatwiając osiągnięcie i utrzymanie wzwodu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dojrzali ludzie w łóżku

Na nudę najlepszy wibrator?

Z ochotą na seks jest zwykle tak, że im związek dłuższy, tym ona mniejsza. Nie …