kobieta śpiąca w łóżku na białej pościeli
Mówi się, że dorosły człowiek powinien przesypiać od sześciu do ośmiu godzin w ciągu nocy, jednak każdy z nas wie najlepiej ile godzin snu potrzebuje, aby rano obudzić się rześkim i wypoczętym | fot.: pixabay.com

Zasady Zdrowego Trybu Życia

Prowadzenie zdrowego trybu życia powinno być w dzisiejszych czasach priorytetem. Dzięki dbaniu o higienę naszego życia, możemy nie tylko poprawić jego jakość, ale także zapobiec wielu poważnym chorobom. Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że prowadzenie zdrowego trybu życia jest trudne i czasochłonne, wcale nie musi tak być. Warto znaleźć chwilę, aby zastanowić się, który z punktów prezentowanych w tym artykule jest stałym elementem naszej codzienności, a nad którymi z nich można jeszcze popracować.

Spośród wielu aspektów zdrowego życia, naukowcy skupiają się na czterech głównych punktach. Według nich  kluczem do utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej jest zaprzestanie palenia papierosów, utrzymywanie zdrowej wagi w granicach 18-25 BMI, spożywanie minimum pięciu porcji owoców i warzyw dziennie, a także wykonywanie ćwiczeń fizycznych przez minimum 30 minut, pięć razy w tygodniu. Te nawyki są oczywiście bardzo ważne dla utrzymania zdrowego stylu życia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać do nich także inne rzeczy, które mają wyłącznie pozytywny wpływ na naszą codzienność i są łatwe do praktykowania.

Przede wszystkim odpoczynek i zdrowy sen. Mówi się, że dorosły człowiek powinien przesypiać od sześciu do ośmiu godzin w ciągu nocy, jednak każdy z nas wie najlepiej ile godzin snu potrzebuje, aby rano obudzić się rześkim i wypoczętym. Badania wskazują, że alternatywne produkty, takie jak olej CBD, mają pozytywny wpływ na dobry sen. Osoby, które mają za sobą nieprzespaną noc gorzej radzą sobie ze stresem i mają problemy z kontrolowaniem apetytu, a co za tym idzie – wykazują skłonność do przejadania się.

Często spotykaj się z rodziną i przyjaciółmi. Otaczanie się osobami, z którymi czujemy się dobrze, fantastycznie wpływa na nasze samopoczucie. Regularne spożywanie wspólnych posiłków, spacery czy dzielenie tych samych zainteresowań z kimś, z kim dobrze się dogadujemy to ważny aspekt zdrowego życia.

Coraz większą popularność zdobywa medytacja. Jest to nieoceniona pomoc w redukowaniu stresu, wyciszaniu się i odcięciu się od rutynowej gonitwy. Warto poświęcić nawet 10 minut dziennie na znalezienie chwili dla siebie, zamknięcie oczu i wzięcie kilku głębokich oddechów. Taka kontemplacja pomaga w walce z wyzwaniami dnia codziennego, wspomaga obniżanie ciśnienia krwi oraz wpływa zbawiennie na redukcję stresu.

Naukowcy nie bez powodu zalecają regularną aktywność fizyczną. Jeśli nie masz czasu na wygospodarowanie w swoim planie dnia kilkunastu minut na ćwiczenia, zaopatrz się w krokomierz i postaraj się jak najwięcej chodzić. Zrezygnuj z windy, wysiądź przystanek wcześniej i resztę drogi pokonaj pieszo, praktykuj długie spacery. Pomoże ci to rozładować stres, spalić kalorie i po prostu poczuć się lepiej. Jeżeli jednak znajdziesz kilkanaście minut w ciągu dnia porozciągaj się trochę lub spróbuj jogi. Joga ma nieoceniony wpływ w budowaniu siły, elastyczności i poprawieniu równowagi. Odpowiednio dobrany rodzaj jogi, pozwoli ci także wyciszyć się i zredukować stres.

Pamiętaj, aby starać się myśleć pozytywnie. Nie zawsze jest to łatwe, ale codziennie możemy znaleźć w naszym życiu coś, za co mamy prawo być wdzięczni – może być do dach nad głową, ciepły obiad lub chwila na łonie natury. Pozytywne nastawienie i praktykowanie wdzięczności pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy i daje siłę na pokonywanie codziennych trudności.

Kliknij, aby uzyskać więcej informacji na temat CBD.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

oddech relaks medytacja

Sztuka relaksu – 5 sposobów na zadbanie o siebie

Stres dopada każdego z nas. Jeśli utrzymuje się on wystarczająco długo, może odbić się na …