Giraffe Manor
Luksusowy hotel all inclusive mieszczący się w otoczonej ogrodami rezydencji z lat 30. XX wieku. Na terenach przylegających do hotelu żyje stado zagrożonych żyraf | fot.: stock.adobe.com

Oryginalne hotele na świecie

Podczas organizowania wakacji zawsze pojawia się problem wyboru odpowiedniego noclegu. Jeżeli masz już dość zwykłych noclegowni, które różnią się jedynie wyposażeniem pokoi, a zarazem chcesz, żeby pobyt w takim miejscu był fascynującą przygodą, to ten artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości, co do najdziwniejszych hoteli na świecie.

Dla miłośników nietypowych wrażeń

Jeżeli uwielbiasz na co dzień wino, ale chcesz to zaakcentować bardziej, niż poprzez zwykłą degustację, to koniecznie musisz odwiedzić The Wine House Hotel, znajdujący się w dolinie Douro w Portugalii. Tamtejsza winnica dodała do swojej oferty zakwaterowania aż 10 ogromnych beczek. Pomysł bardzo szybko rozprzestrzenił się po całym świecie, więc możemy znaleźć takie hotele zarówno w Niemczech, Holandii, jak i w Chile. Portugalska noclegowania oferuje beczki wyposażone w podwójne łóżka, łazienki, a nawet taras, ulokowany pośród winorośli. Holenderskie apartamenty mają także w jacuzzi oraz łaźnię parową. Z kolei niemieckie Baden posiada w menu butelki wina serwowane do posiłków, z widokiem na dolinę Renu.

Osoby cierpiące na chorobę morską wreszcie będą mogli odetchnąć w statku na lądzie, jakim jest Sun Cruise Hotel. Takiego rodzaju hotel możemy znaleźć na wschodnim wybrzeżu Korei Południowej. Swoim wyglądem przypomina statek pasażerski, który sprawia wrażenie jakby ugrzązł na mieliźnie. Całość ma przypominać morką podróż, wśród szumu mirskich fal (dźwięki te są odtwarzane przez głośniki na całym obiekcie). Na statku znajdują się nie tylko sypialnie, czy apartamenty, ale także restauracje, bar oraz różne miejsca aktywności sportowych.

Sun Cruise Resort & Yacht
Sun Cruise Resort & Yacht, Korea Południowa Sun Cruise Resort & Yacht to hotel w Korei Południowej, zbudowany na klifie | fot.: stock.adobe.com

Przygoda na łonie natury

Spełni się marzenie tych, którzy jako dzieci pragnęli mieć domek na drzewie. Hotel Treehotel w Szwecji oferuje swoim gościom zakwaterowanie właśnie w takich miejscach w lesie, niedaleko miejscowości Harads. Każdy obiekt umieszony jest na wysokości od 4 do 6 metrów nad ziemią oraz zajmuje powierzchnię od 15 do 30 metrów kwadratowych. Do wyboru znajdą się różnorakie wersje domków.

Miłośnicy zwierząt oraz mali odkrywcy na pewno docenią towarzystwo żyraf w hotelu, który nie tylko wita gości z całego świata, ale także jest domem dla tych zwierząt. Zdarzają się więc sytuacje, kiedy żyrafy zaglądają przez okna, a nawet spożywają posiłek wraz z ludźmi odwiedzającymi to miejsce. Hotel Giraffe Manor powstał w latach 30. ubiegłego wieku i był inspirowany szkocką rezydencją myśliwską. Znajduje się on około 20 kilometrów od stolicy Kenii i jest otoczony zielenią, o powierzchni blisko 60 hektarów. Niestety, ceny noclegu zaczynają się jednak od około 3 tysięcy złotych za jedną osobę, co może być sporym problemem dla osób z ograniczonym budżetem.

Giraffe Manor
Giraffe Manor to ekskluzywny hotel butikowy | fot.: stock.adobe.com

Dla niezdecydowanych 

Jeżeli nawet pomimo powyższych propozycji żaden z tych hoteli nie wydał się interesujący, to z pomocą przychodzi Propeller Island City Lodge w Berlinie. W nim każdy pokój jest unikalny i zaskakuje gości na swój wyjątkowy sposób. Można wybrać pomieszczenie do góry nogami lub miejsce, którego podłogi, ściany oraz podłoga wykonane są z luster. Miłośnicy horrorów oraz mrocznych klimatów z łatwością będą mogli wybrać pokój stylizowany na więzienną celę albo na dom pogrzebowy, w którym znajdują się łóżka w kształcie trumien. Każdy znajdzie coś dla siebie.

PKU

Sprawdź także

pielęgnacja z różnych stron świata

Rytuały pielęgnacyjne z różnych kultur: czego możemy się nauczyć?

Każda kultura ma swoje unikalne podejście do pielęgnacji ciała i ducha. Te tradycje, które często …