piękna brunetka z długimi kręconymi włosami
Szampon do suchych włosów powinien zawierać delikatne substancje myjące | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pielęgnacja suchych włosów krok po kroku

Włosy suche często są problematyczne. Plączą się, z trudem się rozczesują, są szorstkie i nie mają za wiele blasku. Jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji możesz sprawić, że będą wyglądały znacznie lepiej. Dowiedz się, jak powinna wyglądać pielęgnacja suchych włosów krok po kroku.

Krok pierwszy: rozpoznanie problemu

Zanim stwierdzisz, że potrzebujesz specjalistycznej pielęgnacji do włosów suchych, dokładnie im się przyjrzyj i spróbuj zdiagnozować problem i stwierdzić, czego tak naprawdę potrzebujesz. Włosy suche a włosy przesuszone i zniszczone to zupełnie co innego. Te pierwsze po prostu takie są – to tak jak cera, masz ją w spadku po przodkach. Tak samo będzie z włosami – te z tendencją do suchości zawsze będą wymagały odpowiedniej pielęgnacji. Pasma przesuszone i zniszczone temperaturą, farbowaniem i rozjaśnianiem także potrzebują pielęgnacji intensywnie nawilżającej, ale tylko do czasu, aż wrócą do swojej standardowej kondycji.

Krok drugi: szampon do suchych włosów

Kiedy już rozpoznasz swój problem, musisz wybrać odpowiedni szampon. W końcu głowę myjemy naprawdę często i źle dobrany kosmetyk może tylko nasilać problem. Szampon do suchych włosów powinien zawierać delikatne substancje myjące. Nie może mieć PEG-ów, SLS-ów, SLES-ów i tym podobnych substancji, które dodatkowo wysuszają. Warto sprawdzić, czy taki kosmetyk zawiera emolienty, zwłaszcza oleje i olejki. To ich suche włosy potrzebują najbardziej.

Krok trzeci: odżywka do suchych włosów

Szampon do suchych włosów to nie wszystko. Nie powinno się go trzymać na włosach za długo, na dodatek kontakt z wodą także wysusza pasma. Dlatego kolejnym krokiem, którego nie możesz pominąć przy żadnym myciu włosów, jest nałożenie odżywki. Intensywne odżywianie i nawilżanie, formuła pełna drogocennych olejów, składniki wzmacniające i wygładzające – twoja fryzura łaknie właśnie tego. Odżywka do suchych włosów ma nie tylko odżywić, lecz także intensywnie nawilżyć i co najważniejsze – zapobiec utracie wody ze struktury włosa na długo.

Krok czwarty: konieczne olejowanie

Olejowanie od czasu do czasu to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na pielęgnowanie suchych włosów. To właśnie olejów potrzebują najbardziej – z jednej strony nawilżają, z drugiej utrzymują stały poziom nawodnienia. Jednak olej należy dobrać odpowiednio do rodzaju włosów. Popróbuj, który z nich będzie dla ciebie najskuteczniejszy. Wybór jest naprawdę ogromny.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

cera delikatna

Jak dbać o delikatną cerę – poznaj kosmeceutyki!

Jak dbać o delikatną cerę? Poznaj kosmeceutyki – produkty do codziennej pielęgnacji skóry szczególnie wrażliwej. …