warszawskie biurowce nocą
Śródmieście to najbardziej atrakcyjna lokalizacja biznesowa w Warszawie. Nie wszystkie firmy mogą sobie jednak pozwolić na zakup czy wynajem dużej powierzchni biurowej z uwagi na bardzo wysokie koszty takiego przedsięwzięcia | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Małe biura w śródmieściu Warszawie – czy to się opłaca?

Dla firm reprezentujących sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) oraz tych dopiero rozpoczynających działalność sporym problemem jest organizacja odpowiedniej przestrzeni biurowej. W Warszawie, gdzie firmy najchętniej lokują swe siedziby, rozwiązaniem mogą okazać się małe biura.

W Warszawie największym zainteresowaniem ze strony firm cieszą się biura mieszczące się w obiektach o powierzchni od 5 tys. m kw. do 20 tys. m kw. Lokale w obiektach o powierzchni większej niż 30 tys. m kw. znacznie trudniej jest zagospodarować, co oczywiście wcale nie oznacza, że brakuje na nie chętnych.

Małe biuro w śródmieściu Warszawy – dlaczego warto?

Śródmieście to najbardziej atrakcyjna lokalizacja biznesowa w Warszawie. Nie wszystkie firmy mogą sobie jednak pozwolić na zakup czy wynajem dużej powierzchni biurowej z uwagi na bardzo wysokie koszty takiego przedsięwzięcia. Jednym z alternatywnych rozwiązań jest znalezienie małego biura do wynajęcia w Warszawie w Śródmieściu o powierzchni 12-20 m kw. Niższy czynsz to nie jedyny atut takich lokali. Śródmieście jest znakomicie skomunikowane z pozostałymi częściami Warszawy, tutaj też młodzi ludzie najczęściej szukają pracy. Z punktu widzenia pracowników i klientów firmy lokalizacja biura ma niebagatelne znaczenie, a siedziba w centrum miasta przydaje prestiżu.

Nowoczesne powierzchnie biurowe w śródmieściu Warszawy

Małe biura na wynajem w Śródmieściu Warszawy mieszczą się w nowoczesnych obiektach biurowych o bardzo wysokim standardzie. Dla firmy najważniejsze jest to, aby ta nieduża przestrzeń zapewniała m.in. dostęp do nowoczesnych technologii i była podłączona do infrastruktury IT. Kwestie związane z wystrojem to indywidualna sprawa, lecz i pod tym względem oferta biur przeznaczonych na wynajem w centrum Warszawy jest zróżnicowana.

Zasoby powierzchni biurowych Śródmieścia wynoszą 1,5 mln m kw. (zasoby całej Warszawy to 5,5 mln m kw.), więc każda firma jest w stanie znaleźć biuro odpowiadające jej preferencjom. Małe przestrzenie biurowe to dynamicznie rozwijający się segment rynku nieruchomości komercyjnych w Warszawie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dokumenty regał

Regały na dokumenty – lepiej wcześniej, niż później

Każdy początkujący przedsiębiorca staje przed prostym faktem: prowadzenie działalności gospodarczej to nie tylko praca w …