Wózki transportowe
Wykorzystując wózki transportowe ograniczamy ilość potrzebnej energii oraz oszczędzamy jakże cenny czas. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wózek transportowy powodem wzrostu efektywności przedsiębiorstw

W dzisiejszym artykule zwracamy uwagę na to, jak wózki transportowe mają znaczący wpływ na efektywność przedsiębiorstw w całej Europie.

W latach osiemdziesiątych, kiedy nie stosowano jeszcze tak popularnych dziś wózków transportowych i magazynowych, człowiek był głównym motorem napędowym w pracy, która polegała na przenoszeniu przedmiotów z jednego na drugie. Z biegiem czasu zaczęto wprowadzać na rynek produkty takie jak taczki stalowe dwukołowe, czterokołowe – aż w końcu w latach 90-tych wyprodukowano pierwsze modele wózków VarioFit, dopasowanych do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Dziś jest już znacznie lepiej. Firmy mają do wykorzystania ponad 150 modeli wózków transportowych i magazynowych, które można konfigurować pod wymagania dotyczące transportowania przedmiotów. Stalowe wózki transportowe mają się dobrze, jednak warto zwrócic uwagę na rosnące zainteresowanie i zapotrzebowanie na konstrukcje wykonane z aluminium. Tutaj znaczącą przewagę wzrostu zainteresowania, odnotowują wózki aluminiowe dwukołowe – EXPRESSO.

Dlaczego wózki transportowe mają wpływ na efektywność firmy?

Dawniej, gdy człowiek musiał przenosić przedmioty zarówno lekkie jak i ciężkie, z jednego miejsca na drugie, trwało to dłużej niż dzisiaj z prostych względów. Energia, ilość czasu, odległości do pokonania z ciężarem… i kilka innych czynników. Wykorzystując wózki transportowe ograniczamy ilość potrzebnej energii oraz oszczędzamy jakże cenny czas.

Dlaczego piszemy o efektywności. Otóż badania przeprowadzane przez niezależny podmiot sprawiły iż wózki transportowe ECI którym zostały poddane, w kilku przedsiębiorstwach, zastąpiły zarówno część obowiązków pracowników, jak i same wózki – ale nie dopasowane do przedmiotów. Konstrukcja stalowego wózka z czterema kołami, na którym transportowane były beczki z olejem, zastąpiono wózkiem aluminiowym EXPRESSO ze składaną dużą łopatą. Efektem było zarówno szybsze załadowanie beczek jak i ich transport w miejsce docelowe. Mniejsza waga wózka, lepsze prowadzenie. Obliczając wszystkie atuty i korzyści okazało się że w skali miesiąca praca jest efektywniejsza o około 85%.

Podobne testy przeprowadzono z wykorzystaniem taczki stalowej dwukołowej, którą transportowano skrzynki z narzędziami rożnego typu. z wózkiem dopasowanym do skrzynek i ich transportu. Dlaczego konstrukcja dedykowana zwyciężyła ?. Ponieważ mieściła więcej skrzynek, oferowała większy udźwig, cztery koła skrętne z systemem hamowania zapewniły lepsze prowadzenie i stabilność, a dopasowane krawędzie zabezpieczyły skrzynki przed wypadnięciem. W tym przypadku efektywność wzrosła do 120 procent.

Wózki transportowe i magazynowe w dzisiejszych czasach to nie tylko taczki dwukołowe, ale cała gama produktów dopasowanych do potrzeb każdego klienta. Budowa modułowa, która dzisiaj jest standardem zapewnia działanie przez wiele lat, ponieważ w przypadku jakiejkolwiek usterki, mamy możliwość wymiany każdego elementu z osobna, bez konieczności zakupu kolejnego wózka.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą ECI z Kluczborka.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zmęczenie w pracy

Wiosenne przesilenie, stres pourlopowy. Jak znaleźć w sobie motywację do pracy?

Piękna pogoda, rozmowy o wyjazdach, zdjęcia znajomych z wczasów wrzucane na Facebooka – to wszystko …