mFundacja
Edukacja najmłodszych to przyszłość ludzkości, a ta jest bezsprzecznie najlepszą inwestycją. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Inwestycyjny boom

Inwestycja to ostatnimi czasy bardzo modne pojęcie. Wiele osób podejmuje się inwestowania w różne dobra mając na celu pomnożyć zainwestowane środki. Takie inwestycje jednak ukierunkowane są przede wszystkim na własny zysk. O inwestycyjną filantropię już nieco trudniej.

Przyszłość – najlepszą inwestycją

Technologiczny pęd, który daje się obserwować w dzisiejszych czasach sprawia, że inwestycje w technologie staję się najbardziej interesujące. Jednakże uświadomić sobie trzeba, że bez tych, dzięki którym technologiczne cuda są tworzone, rozwój nie byłby możliwy. Zapotrzebowanie na inżynierów, matematyków, fizyków i konstruktorów nieustannie rośnie. Tych profesji nie da się nauczyć bez wcześniejszego, na najwyższym poziomie, przygotowania polegającego na kształceniu dzieci i młodzieży – przyszłych inżynierów, konstruktorów – w dziedzinie przedmiotów ścisłych. Edukacja najmłodszych to przyszłość ludzkości, a ta jest bezsprzecznie najlepszą inwestycją.

Diagnoza systemu

Polskie szkolnictwo, choć pozornie wydaje się być na wysokim poziomie, niestety nie domaga w dziedzinie gruntownego kształcenia, nie tylko na polu matematycznym. Utarte schematy działania w polskich szkołach sprawiają, ze dzieci i młodzież taktują naukę jako przykrą konieczność. Szkołą nie rozbudza zainteresowań, nie kształtuje ciekawości poznawczej, a co najgorsze – często tłamsi i gasi energię młodych umysłów. Twórcze nauczanie to w dzisiejszych czasach podstawa do przyszłego sukcesu. Uświadamianie dziecku, że nauka to coś przyjemnego, że może być ona niesamowitą przygodą jest konieczne we współczesnej szkole. Także nauka przez zabawę. Docieranie do młodych umysłów pewnego rodzaju sztuczkami, sposobami, które wrzucą dziecko w ten – przecież niesamowity i niezwykle ciekawy – świat. Kształtowanie ciekawości, zapału i chęci do nauki będzie skutkowało w przyszłości i wyda nowych genialnych inżynierów, konstruktorów i naukowców.

Z pomocą w problemie

Problem, jaki istnieje w systemie edukacyjnym doskonale zauważa pewna grupa inwestorów. Chcą oni wyjść naprzeciw tym trudnościom. Powodem tego jest patrzenie w przyszłość i świadomość ogromnego potencjału, który drzemie w młodych umysłach, a wszystko, co konieczne jest to zrobienia to pomoc w wydobyciu go na powierzchnię. Powstają zatem kolejne filary inwestycyjne takiej pomocy. Należą do nich fundacje wspierające edukację, które oferują matematyczne stypendia, granty naukowe dla ngo, dotacje naukowe dla stowarzyszeń mające na cel zagwarantowanie wsparcia edukacyjnego dla dzieci i młodzieży na terenie kraju. Doskonałym przykładem takiej działalności i inwestowania w przyszłość ludzkości jest Fundacja mBanku. Finansowy gigant, jakim jest mBank, bacznie obserwuje rzeczywistość, dostrzega problemy i chce skutecznie je rozwiązywać. Fundacja mBanku powstała by wspierać dzieci i młodzież w ich naukowej ścieżce. mBank uważnie patrzy w przyszłość i prognozując zapotrzebowania przyszłości prowadzi inwestycje, z których będzie korzystać cała ludzkość.

Filary wsparcia

Działalność Fundacji mBanku, to kilka podstawowych, ale jakże istotnych pól. Fundacja zajmuje się, przede wszystkim, wspieraniem każdej działalności mającej na celu rozwój edukacji matematycznej. Takie wsparcie gwarantowane jest wtedy, kiedy jednostka spełnia warunki skutecznego rozwoju dzieci i młodzieży w dziedzinie przedmiotów ścisłych. Podobnie oferowane granty naukowe dla ngo oraz dotacje naukowe dla stowarzyszeń mają spełniać określone wymogi. Fundacja mBank stawia na sukces. Programy grantowe są tak pomyślane, żeby ich oddziaływanie było widoczne na wielu poziomach. mFundacja kształtuje świadomość w kształceniu matematycznym polegającą na wpływaniu nie tylko na uczących się, czyli dzieci i młodzież, ale także na twórczym inspirowaniu kadry nauczycielskiej i rodziców, którzy mają bezpośredni wpływ na dzieci i młodzież, i to oni odgrywają główną rolę w rozbudzaniu ciekawości poznawczej młodego pokolenia. Dla najwybitniejszych Fundacja mBank przygotowała matematyczne stypendia mające na celu jeszcze bardziej motywować młodych naukowców i stymulować ich rozwój.

Zostań geniuszem!

Kształcenie matematyczne jest bardzo istotne w rozwijającym się świecie. Niewiele trzeba, żeby zaciekawić młode pokolenie i pozwolić im udać się na jedną z najwspanialszych przygód, jaką może stać się wyprawa w świat nauki. Działania takich komórek, jak Fundacja mBanku, pomagają w tej niesamowitej wyprawie do geniuszu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

bliskie piaseczno

Bliskie Piaseczno – tu znajdziesz swoje miejsce

Warszawa niezmiennie jest jednym z miast, w których chcemy uczyć się i pracować. Zważywszy na …