Ile naprawdę kosztują pożyczki online?

Dobra pożyczka online nie może być droga, dlatego zawsze należy dokładnie sprawdzić koszty. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pożyczka online to świetny sposób na uzyskanie dodatkowych środków finansowych. Niestety wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które warto znać jeszcze przed zaciągnięciem zobowiązania. Na całkowity koszt każdej pożyczki online wpływa wiele elementów, m.in. odsetki RRSO czy prowizja. Ile tak naprawdę trzeba zapłacić za ten produkt finansowy?

Gdzie szukać informacji o kosztach pożyczki?

Dobra pożyczka online nie może być droga, dlatego zawsze należy dokładnie sprawdzić koszty. Obecnie firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw oczekiwań klientów i starają się, aby wszystkie informacje były łatwo dostępne. Jednak zawsze należy przeczytać umowę, aby mieć pewność, że nie ma żadnych ukrytych opłat. Na podstawowy koszt każdej pożyczki online składa się oprocentowanie, prowizja, opłaty za rozpatrzenie wniosku, opłaty przygotowawcze oraz ubezpieczenie (zobacz również Koszty pożyczek wyższe niż koszty kredytu?).

Nie w każdej firmie pożyczkowej pobierane są wszystkie te opłaty. Wybór ofert jest naprawdę duży, a opinie o pożyczkach można zobaczyć na stronie https://pozyczkowy-portal.pl/opinie-o-pozyczkach/aasa-polska/. Klienci firm pożyczkowych to najlepsza reklama danego produktu finansowego, dlatego niektóre firmy oferują pożyczki online naprawdę nisko oprocentowane i tanie.

Co można znaleźć w umowie?

Przed podpisaniem umowy należy zawsze dokładnie ja przeczytać, a w razie wątpliwości porozmawiać z pracownikiem firmy pożyczkowej czy banku. Bardzo często umowę można znaleźć na stronie internetowej danej firmy, dzięki czemu można się z nią zapoznać jeszcze przed wysłaniem wniosku. W dokumencie tym znajdują się wszystkie informacje związane z kosztem pożyczki. W przypadku, gdy jest to zobowiązanie ratalne, znajduje się w nim także harmonogram spłaty.

Wszystkie koszty, w tym również dodatkowe opłaty, muszą być wyszczególnione w umowie pożyczki. Określa się w niej m.in. wysokość oprocentowania, odsetek czy RRSO. Ponadto znajdują się tam informacje o kosztach dodatkowych, takich jak kary za nieterminową spłatę, opłaty za postępowanie upominawcze czy za monity listowe. Zdarza się, że koszty te są bardzo wysokie, dlatego należy pamiętać o terminowym spłacaniu rat.

Materiał partnera zewnetrznego

Sprawdź także

prawnik od długów

Dobry prawnik od długów

Nie ma nic gorszego od znalezienia się w spirali długów. Często jest to wynik niefortunnych …