Pilka nożna. Ekstraklasa. Cracovia Krakow - Legia Warszawa.
MICHAL PROBIERZ FOT. PIOTR KUCZA/FOTOPYK

Michał Probierz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej

Michał Probierz został mianowany nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej przez prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN), Cezarego Kuleszę. Probierz przejmuje drużynę w trudnej sytuacji i ma zaledwie trzy tygodnie na przygotowanie zespołu do debiutu. Powołania na nadchodzące mecze musi wysłać do najbliższej niedzieli, 24 września.

Szczegóły

Cezary Kulesza, prezes PZPN, miał niewiele czasu na znalezienie nowego selekcjonera po odejściu Fernando Santosa. Pomimo publicznych apeli o nominację Marka Papszuna, Kulesza zdecydował się na Michała Probierza.

Doświadczenie Probierza

Michał Probierz ma za sobą 17 lat doświadczenia jako szkoleniowiec klubowy w Polsce. Pracował w różnych klubach, takich jak Widzew Łódź, Polonia Bytom, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków i Cracovia. Jego kariera obejmuje łącznie 468 meczów w PKO Ekstraklasie. Probierz zdobył również dwa Puchary Polski i dwa Superpuchary Polski.

Co dalej?

Zadanie przed Probierzem jest trudne. Reprezentacja Polski ma przed sobą ważne mecze z Wyspami Owczymi (12.10) i Mołdawią (15.10), a nowy selekcjoner ma na przygotowanie zespołu tylko trzy tygodnie. Celem jest ratowanie eliminacji do Mistrzostw Europy 2024.

Wnioski

Michał Probierz przejmuje reprezentację Polski w ekstremalnie trudnym momencie, ale jego doświadczenie i zaufanie, jakim darzy go prezes PZPN, mogą okazać się kluczowe w nadchodzących wyzwaniach.

Redo