niewielka przytulna sypialnia w kolorach błękitu
Przede wszystkim trzeba postawić na meble estetyczne, ale i praktyczne, które są w stanie pomieścić wszelkie niezbędne rzeczy | fot.: pixabay

Jak urządzić małą sypialnię?

Sypialnia z założenia powinna być miejscem przytulnym, także teoretycznie nie powinno przeszkadzać to , że ma mały metraż. Jednak w praktyce ważne jest również, by taka przestrzeń była wygodna i praktyczne. A to oznacza po prostu możliwość pomieszczenia w nim potrzebnych mebli oraz rzeczy.

 

  1. Mała sypialnia – jakie kolory ścian?
  2. Jakie meble sprawdzą się najlepiej?

Urządzanie całego mieszkania to ekscytujące, ale czasami karkołomne wyzwanie. Zwłaszcza gdy swoje pomysły trzeba zweryfikować na przykład ze względu na metraż. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z obranej koncepcji. Jeśli chcemy stworzyć przytulną małą sypialnię w swoim ulubionym stylu, to musimy to po prostu dobrze rozegrać – wybrać odpowiednie meble oraz zadbać o sprzyjające barwy pomieszczenia.

Mała sypialnia – jakie kolory ścian?

Dzięki odpowiednim kolorom ścian w małym pomieszczeniu można uzyskać złudzenie optyczne, że jest ono większe. Jak to zrobić? Do małych pomieszczeń polecane są farby o jasnych i chłodnych – odbijających światło – barwach (błękity, szarości, biel, ecru etc.). Jednak nie musimy się ich uporczywie trzymać. W celu stworzenia złudzenia optycznego, że pomieszczenie jest większe niż w rzeczywistości, można jedną ze ścian pomalować na kontrastujący z resztą kolor. Trzeba jednak pamiętać, żeby kontrastująca barwa nie była zbyt intensywna – kolory w sypialni powinny wyciszać, a nie pobudzać. Jeśli chodzi o kolor sufitu, to w małej sypialni najlepiej postawić na biel. Jeśli chodzi o podłogę, to też należy zastosować kolory jasne.

Jakie meble sprawdzą się najlepiej?

Dobór odpowiednich mebli do małej sypialni jest sprawą trochę trudniejszą niż dobór kolorów, ale nie znaczy, że niemożliwą. Przede wszystkim trzeba postawić na meble estetyczne, ale i praktyczne, które są w stanie pomieścić wszelkie niezbędne rzeczy. Bardzo dobrze sprawdzają się te łączące w sobie dwie funkcje, jak na przykład półkotapczan, pufy ze schowkami (które mogą służyć też jako nocne stoliki) czy szafa z lustrem. W przypadku ostatniego mebla lustro na całym froncie dodatkowo optycznie powiększy sypialnię. Dobrym rozwiązaniem są też komody z pakownymi szufladami – duży wybór pomysłowych mebli znakomicie sprawdzających się w sypialni o niewielkich gabarytach znajdziemy na stronie https://meblini.pl/. Urządzając sypialnianą przestrzeń, należy też pamiętać, że meble (podobnie jak kolory) mogą optycznie powiększać pomieszczenie. Poza wspomnianą szafą z lustrem na froncie, taką funkcję spełniają też wszelkie meble na nóżkach o lekkiej konstrukcji.

Dzięki szerokiej ofercie mebli urządzenie małej sypialni to kwestia dobrego konceptu i wyobraźni.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kolorowa suknia ślubna

Kolorowa suknia ślubna – tak czy nie? Czy warto stawiać na oryginalność?

Zaczniemy od totalnego truizmu, którym jest stwierdzenie, że dla wielu kobiet ślub jest jednym z …