Nowoczesne kabiny prysznicowe do małej i dużej łazienki

Odpowiedni dobór akcesoriów zdecydowanie zwiększy praktyczność pomieszczenia i nada mu indywidualnego rysu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Śledząc najnowsze trendy dotyczące kabin prysznicowych, można zauważyć różnorodność projektów i ich zastosowań. Zyskują one coraz większą popularność, mimo że to właśnie wanna w dalszym ciągu kojarzy się ze sferą relaksu. Nowoczesne, komfortowe i wysokie jakościowo produkty zyskują również efekt wizualny. Estetyka coraz częściej idzie w parze z użytecznością, niezależnie od wielkości naszej łazienki.

Wykorzystanie wnęki w małej łazience

Umieszczenie kabiny prysznicowej we wnęce pozwala w znacznym stopniu zaoszczędzić miejsce, dlatego rozwiązanie to doskonale sprawdza się w łazienkach z mniejszym metrażem. Odpowiednio zagospodarowana przestrzeń zyska dodatkowe centymetry rezerwy dzięki czemu zostanie wizualnie powiększona. Wielorakość modeli w tym wypadku znacznie ułatwia aranżację i wybór wariantu dopasowanego do potrzeb wszystkich domowników.

Oddzielenie strefy prysznicowej umożliwi instalację jej wersji bez brodzika, której zazwyczaj nie poleca się w przypadku małych wnętrz. Stworzenie takiej przestrzeni pozwoli na zamontowanie specjalnych drzwi wnękowych, przymocowanych do ścian. Warianty przesuwne czy otwierane – każdy z nich może wyglądać bardzo nowocześnie i wyposażyć wnętrze w subtelne wykończenie. Dobranie ich szerokości do wnęki nie stanowi problemu.

Kabina bez brodzika dla dużych przestrzeni

Coraz większą popularnością cieszą się kabiny prysznicowe bez brodzika. Są one doskonałym połączeniem nowoczesnego designu z komfortem użytkowania. Tradycyjne kabiny są coraz rzadziej instalowane i zostają wypierane przez projekty przestrzenne o stylowej prostocie. Jeśli szukasz niebanalnego rozwiązania dla swojego salonu kąpielowego, taka “otwarta” wersja będzie idealnym rozwiązaniem.

W tego typu rozwiązaniach brodzik nie jest potrzebny, gdyż stosuje się nowoczesne metody odprowadzania wody z posadzki przez instalację odpływów podłogowych. Mogą one mieć różne formy, począwszy od liniowych, punktowych aż po łukowe. Bardzo często mają designerski kształt i mogą znakomicie integrować się z aranżacją całej przestrzeni. Brak brodzika umożliwia dobór bardzo zróżnicowanych kabin.

Wybór takiego rozwiązania gwarantuje estetyczny i nowoczesny wygląd. “Odciążenie” wnętrza dzięki likwidacji brodzika nadaje mu przestrzenności. Dzięki temu łazienka nie zostaje przytłoczona jego rozmiarami oraz zachowuje jednolitą przestrzeń. Nie należy pominąć również kwestii czyszczenia, gdyż takie rozwiązanie zdecydowanie łatwiej uchronić przed gromadzeniem się brudu.

W szczegółach tkwi siła

O funkcjonalności i estetycznym wyglądzie łazienki decydują nie tylko meble i ceramika, ale także najróżniejsze dodatki, które w dużej mierze ułatwiają korzystanie użytkownikom. Odpowiedni dobór akcesoriów zdecydowanie zwiększy praktyczność pomieszczenia i nada mu indywidualnego rysu. Te niewielkie elementy dają możliwość wykreowania przestrzeni, która spełni indywidualne potrzeby domowników w zakresie wygody użytkowania.

Akcesoria do kabin prysznicowych można podzielić na te bardziej i mniej przydatne. Do pierwszej grupy należą profile poszerzające oraz mocujące, które znakomicie się sprawdzają przy nierównościach wymiarowych, gdyż za ich pomocą można je wyrównać i dostosować do wnęki. Niezbędne są również wsporniki do kabin, które pozwalają na solidne umocowanie całej konstrukcji i zarazem mogą stanowić element ozdobny. Niebagatelne znaczenie ma dobór odpowiedniego rodzaju syfonu, który zagwarantuje właściwe odprowadzanie wody. Odpowiednio dobrane dodatki zintegrują się z przestrzenią, która zyska stylową aranżację.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa. Eleganckie i praktyczne rozwiązanie dla Twojej łazienki

Kabina prysznicowa to istotny element każdej łazienki. Nie tylko pełni praktyczne funkcje, ale również, dzięki …