Abstrakcyjny plakat do korytarza
Abstrakcyjny plakat do korytarza | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Plakaty do przedpokoju – kreatywna ozdoba ścienna

Zapomnij o przedpokoju, w którym nic się nie dzieje, a wystrój jest banalny. Efektowna ścienna dekoracja w mgnieniu oka nada dotychczasowej przestrzeni zupełnie nowego wyglądu, dzięki czemu mieszkanie już od progu będzie zachwycać – i domowników, i odwiedzających Cię gości!

Dla wielu osób przedpokój jest miejscem przechodnim, któremu nie warto poświęcać zbyt wiele uwagi. Tymczasem już niewielki akcent dekoracyjny jest w stanie nadać przestrzeni zupełnie nowego charakteru, zamieniając niewyróżniające się miejsce w efektowną stylizację. A dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ przedpokój stanowi niejako wizytówkę mieszkania. Jest to pomieszczenie, które widzi się jako pierwsze, przekraczając próg, a – jak wiadomo – dobre pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne. Jeśli więc chcesz, by Twoje mieszkanie zachwycało już od drzwi, plakaty do przedpokoju to Twoja przepustka do pięknej aranżacji!

Plakaty do przedpokoju, które pozytywnie nastrajają

Doskonałą ozdobą do przedpokoju są typograficzne plakaty. Tutaj bowiem po raz ostatni przed wyjściem z domu sprawdzamy, czy wszystko ze sobą wzięliśmy i poprawiamy swój wygląd w lustrze. Właśnie w tym momencie warto się pozytywnie nastroić i naładować dobrą energią, by mieć siły do stawiania czoła codziennym obowiązkom. Plakaty na korytarz z pogodnym, motywującym przesłaniem sprawdzą się w tej roli doskonale. Do wyboru jest wiele różnych cytatów: „Enjoy every moment”, „Believe you can and you’re halfway there”, „Nothing is impossible” albo prosty zwrot  „Yes, you can”. Tego typu pozytywne przesłanie o motywującym charakterze będziecie dodawać energii domownikom.

Plakaty występują w różnych stylach – napisy zapisane są drukowanymi literami, czcionką w stylu retro lub odręcznym pismem i mogą im towarzyszyć kwiatowe lub abstrakcyjne motywy dekoracyjne – dlatego bez trudu uda się znaleźć wariant pasujący do aranżacji przedpokoju w każdym stylu. Więcej ciekawych motywów plakatów znajdziesz na https://redro.pl/plakaty/przeznaczenia/do-przedpokoju/

Plakat z makami w korytarzu
Plakat z makami w korytarzu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kwiatowe plakaty na korytarz utrzymane w stylu retro

Styl retro ma to do siebie, że nigdy nie wychodzi z mody, a jego atutem jest to, że doskonale łączy się także z nowoczesnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. Naszą kolejną propozycją są więc kwiatowe ryciny botaniczne utrzymane w stylu vintage. Przedstawienia przypominające ilustracje z dawnych atlasów przyrodniczych będą się doskonale prezentować nie tylko w wystroju tradycyjnym i retro. Taki kwiatowy zestaw plakatów do przedpokoju będzie doskonale wyglądał także w minimalistycznej, skandynawskiej, a nawet industrialnej stylizacji, przełamując nowoczesny wystrój i nadając mu nieco bardziej przytulnego charakteru.

Do wyboru są zarówno rodzime kwiaty takie jak róża i tulipan, kwitnące zioła w postaci lnu i kolendry, jak i egzotyczne gatunki jak passiflora, strelicja królewska czy lilia, które wprowadzą do wystroju przedpokoju tropikalny klimat. W niewielkim pomieszczeniu na ścianie mogą się pojawić dwa lub trzy zawieszone obok siebie plakaty. Przedpokój sporych rozmiarów będzie się natomiast świetnie prezentował, gdy stworzysz nieco bardziej rozbudowaną kompozycję tworzącą gallery wall z kilku plakatów różnego formatu.

Abstrakcyjne plakaty do korytarza odmienią wnętrze

Nie trzeba być ani znawcą sztuki współczesnej, ani jej miłośnikiem, by zdecydować się na rozwiązanie jakim są abstrakcyjne plakaty do korytarza. Takie przedstawienia są niezwykle efektowne, ponieważ od razu przyciągają wzrok – albo wyrazistymi kolorami, albo ekspresyjną formą. Właśnie ten aspekt jest kluczowy, gdy mowa o dekoracji przedpokoju. Najczęściej pomieszczenie to jest niewielkie, dlatego ma się ograniczone możliwości, by nadać mu charakteru za pomocą dekoracji. Zawieszony na ścianie plakat nie zajmie drogocennego miejsca, a abstrakcyjna kompozycja od razu stanie się dominantą aranżacji.

Powiedzieliśmy, że nie trzeba znać się na sztuce abstrakcyjnej, by zawiesić w swoim otoczeniu taki plakat. Najlepszym kryterium, jakim warto się kierować przy wyborze wzoru, jest po prostu kolorystyka. Wybierz geometryczne przedstawienie w takich odcieniach, które pasują do wystroju przedpokoju. Pomocne może się okazać koło barw, czyli wykres prezentujący zasady mieszania się i powstawania barw. W ten sposób z łatwością znajdziesz kolory, które albo harmonijnie wpasują się w wystrój, albo będą z nim kontrastować, ożywiając przedpokój.

Egzotyczny plakat, czyli papugi w miejskiej dżungli

Jeśli mieszkasz w betonowej dżungli i zastanawiasz się, jak ożywić swoje otoczenie, by zagościło w nim więcej natury, świetnym rozwiązaniem są plakaty z ilustracjami przedstawiającymi egzotyczne papugi we wszystkich kolorach tęczy. Jeśli nie jesteś miłośnikiem abstrakcyjnych wzorów, a chcesz wprowadzić do przedpokoju wyrazisty akcent dekoracyjny, to ptasie motywy są strzałem w dziesiątkę. Od razu przyciągną wzrok, ponieważ wybraliśmy kompozycje, na których egzotyczni mieszkańcy zaprezentowani są na geometrycznych tłach.

Choć mogłoby się wydawać, że to propozycja trudna do zaaranżowania, to okazuje się, że papugi będą świetnie wyglądać w różnych wnętrzach. Ozdobisz nimi industrialny przedpokój z betonowymi lub ceglanymi ścianami, ożywisz minimalistyczną przestrzeń, a także wystrój w stylu urban jungle. Jeśli w przedpokoju ustawisz tropikalną roślinę doniczkowa to wraz z takim plakatem stworzysz niezwykle efektowną aranżację.

Zapomnij o przedpokoju, który jest nijaki. Za pomocą wyrazistych ściennych dekoracji nadaj mu charakteru i spraw tym samy, by miejsce to stało się efektowną wizytówką mieszkania.       

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

karnisze styl skandynawski

Karnisze sufitowe w stylu skandynawskim: jak osiągnąć prostotę i elegancję w aranżacji?

Urządzasz dom w stylu skandynawskim? Takie wnętrze wyróżnia się jasnością. Znajduje się w nim sporo …