kobieta przy oknie z plisami
Rolety plisowane pozwalają na odsłanianie okna w dowolnej konfiguracji, zależnie od tego jaki efekt chcemy otrzymać. Konstrukcja umożliwia więc przysłanianie okna od góry lub od dołu | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Rolety plisowane – praktyczne osłony okienne do każdego domu

Rolety plisowane zwane także plisami w ostatnim czasie podbijają rynek i wzbudzają bardzo duże zainteresowanie konsumentów. Można wymienić kilka powodów takiego stanu rzeczy. Plisy są bardzo praktyczne, ponadto mają ogromny walor dekoracyjny, wyróżniają się także spośród innych tego typu rozwiązań mnogością zastosowań w zależności od potrzeb domowników.

Co warto wiedzieć o roletach plisowanych?

Plisy to specjalne osłony okienne, które montuje się na wewnętrznej stronie okna. Jednak warto podkreślić, że różnią się one od klasycznych rolet zwłaszcza tym, że przypominają harmonijkę. Zwija się ją lub rozwija dzięki specjalnym listewkom przymocowanym od dołu i od góry. Rolety plisowane pozwalają na odsłanianie okna w dowolnej konfiguracji, zależnie od tego jaki efekt chcemy otrzymać. Konstrukcja umożliwia więc przysłanianie okna od góry lub od dołu. Można także odsłonić je z obu stron. Taka swobodna regulacja pozwala na osłonę okna przed nasłonecznieniem i zasłonięcie je przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów. Warto też podkreślić, że z uwagi na fakt braku potrzeby montowania żadnej kasety, powierzchnia szyby nie zostaje w żaden sposób ograniczona.

Wybór plis

Plisy można z powodzeniem dopasować do wymiarów okien, nawet jeśli są one zupełnie niestandardowe. Można je także idealnie dopasować do stylu, w jakim zostały zaaranżowane nasze wnętrza. Dzięki swojej prostocie będą one doskonale pasowały do pomieszczeń urządzanych w niemal każdym wiodącym i popularnym trendzie.

W sklepach można znaleźć rolety plisowane w niemal każdym kolorze. Dostępne są zarówno jasne barwy, stonowane pastele, jak i żywe odcienie. Oprócz koloru tkaniny dobrze jest też zwrócić uwagę na materiały oraz kolor ram okiennych tak, aby całość była spójna. Co ważne, jeśli zależy nam na perfekcyjnym wykończeniu naszych wnętrz, możliwe jest idealne dopasowanie koloru mechanizmu, aby zgrywał się z oknem.

Warto też wiedzieć, że tkaniny, z których wykonano plisy okienne w bardzo łatwy sposób można utrzymać w czystości. Brud można usunąć zwyczajną szmatką.

złote plisy okienne w nowoczesnym wnętrzu
W sklepach można znaleźć rolety plisowane w niemal każdym kolorze | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dlaczego warto wybrać rolety plisowane?

Jak wspomniano wcześniej, rolety plisowane cieszą się rosnącą popularnością. Choć początkowo były rozwiązaniem preferowanym głównie w przestrzeniach biurowych, wkrótce coraz częściej zaczęły się pojawiać także w mieszkaniach prywatnych. Wszystko to za sprawą ciekawej konstrukcji rolet, które mają o wiele więcej niż standardowo możliwych konfiguracji. Można je podnosić i opuszczać z dwóch stron, albo zależnie od tego, jak w naszym wnętrzu operuje słońce. Ponadto pozwalają one na zaciemnienie lub rozjaśnienie wnętrza dokładnie w takim stopniu, jak jest to wymagane. Jest to bardzo duże udogodnienie, można np.  ograniczyć ilość płomieni słonecznych, które padają na monitor komputera. Żaluzje plisowane pozwalają także na zapewnienie intymnej i prywatnej atmosfery. Co ważne, bardzo dobrze nadają się do okien, które mają nietypowe kształty.

Zielone plisy okienne w kuchni
Rolety plisowane można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zapewniają one komfort, ochraniają przed wzorkiem sąsiadów i przechodniów. Świetnie nadają się także zarówno do kuchni, jak i do łazienki | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Rolety plisowane można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zapewniają one komfort, ochraniają przed wzorkiem sąsiadów i przechodniów. Świetnie nadają się także zarówno do kuchni, jak i do łazienki. Zależnie od potrzeb możemy wybrać zarówno wybrać rolety plisowane w ciemnych barwach, jak i transparentne możliwości, które lekko rozpraszają światło.

Rolety plisowane to bardzo popularne rozwiązanie. Zastanawiając się nad wyborem idealnego rozwiązania, które pozwoli przysłonić okna, warto solidnie rozważyć to rozwiązanie –  rolety plisowane zapewniają bowiem intymność i duże poczucie prywatności. Przebywając w pomieszczeniach, w których je zamontowano można się czuć komfortowo, wygodnie, bezpiecznie i intymnie.

Źródło informacji: https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html

OLI

Sprawdź także

projekt łazienki

Gotowe projekty łazienek. Czemu warto z nich skorzystać?

Urządzanie łazienki to niełatwe zadanie, wymagające doświadczenia, wyczucia i specjalistycznej wiedzy. Jeśli chcemy, by pomieszczenie …