Trendy wnętrzarskie na nadchodzący rok
W przyszłym sezonie bardzo istotnym trendem będzie powrót do natury | fot.: materiał partnera zewnętrzenego

Trendy wnętrzarskie na nadchodzący rok – zobacz, jak odświeżyć wnętrza

Planujesz remont mieszkania? A może po prostu lubisz otaczać się najmodniejszymi gadżetami? Sprawdź, jakie trendy wnętrzarskie przewidywane są na rok 2017.

Moda i trendy nie dotyczą tylko ubrań i fryzur – również wystrój naszych mieszkań może z czasem tracić na atrakcyjności! Na całe szczęście, gusta co do najmodniejszych dodatków i kolorów w naszych domach zmieniają się rzadziej, a style najczęściej delikatnie ewoluują, przez co nie musimy co roku poświęcać czasu i pieniędzy na wprowadzanie zmian we wnętrzach. Jeżeli jednak właśnie stwierdziliście, że warto byłoby odświeżyć mieszkanie, i szukacie modnych inspiracji, przeczytajcie, jakie trendy wnętrzarskie będą panować w przyszłym roku.

Najmodniejsze kolory 2017

W przyszłym sezonie bardzo istotnym trendem będzie powrót do natury. Dlatego też, aby stworzyć wrażenie spaceru po lesie, w najmodniejszych wnętrzach królować będą różne odcienie zieleni – szmaragdowy, miętowy oraz butelkowy. Warto łączyć ze sobą kolory, przy czym najciemniejszy z nich powinien znaleźć się tylko na jednej ścianie. Mocne zielenie można połączyć także z barwami purpurową albo limonkową.

Innym modnym pomysłem na wystrój mieszkania jest wykorzystanie kolorów ziemi, takich jak:

  • terakota,
  • burgund,
  • ochra,
  • cynamon,
  • miedź,
  • migdał.

Kolejnym rozwiązaniem, które będzie trendem w nadchodzącym roku, jest łączenie czerni i bieli z sepią lub żywymi kolorami (etnicznymi lub barwami kwiatów, owoców albo lasu).

Trendy wnętrzarskie na najbliższy rok – materiały i dodatki

Najbardziej zalecanymi materiałami do wykończenia wnętrz w 2017 roku będzie czarna stal, postarzany metal, szkło akrylowe, opal i kwarc. Zamiast modnych dotychczas gliny, surowego drewna i wikliny, w naszych mieszkaniach powinny pojawić się marmurowe elementy.

Jeżeli chodzi o faktury ścian, najbardziej pożądany efekt zapewni wykorzystanie tynku kwarcowego lub połącznie farb z chipsem metalicznym lub płatkami miki.

Z kolei jeśli zdecydujemy się na wprowadzenie do wnętrza leśnej atmosfery, warto wykończyć je złotymi dodatkami, a w pomieszczeniu znaleźć miejsce dla żywych roślin, terrariów i podwieszanych koszy.

Materiał partnera zewnętrznego

 

Sprawdź także

dywan geometryczny

Dywany geometryczne – do jakich wnętrz pasują?

Geometryczne wzory są ponadczasowe i uniwersalne oraz świetnie prezentują się na dywanach – zarówno tych …