Trendy wnętrzarskie na nadchodzący rok
W przyszłym sezonie bardzo istotnym trendem będzie powrót do natury | fot.: materiał partnera zewnętrzenego

Trendy wnętrzarskie na nadchodzący rok – zobacz, jak odświeżyć wnętrza

Planujesz remont mieszkania? A może po prostu lubisz otaczać się najmodniejszymi gadżetami? Sprawdź, jakie trendy wnętrzarskie przewidywane są na rok 2017.

Moda i trendy nie dotyczą tylko ubrań i fryzur – również wystrój naszych mieszkań może z czasem tracić na atrakcyjności! Na całe szczęście, gusta co do najmodniejszych dodatków i kolorów w naszych domach zmieniają się rzadziej, a style najczęściej delikatnie ewoluują, przez co nie musimy co roku poświęcać czasu i pieniędzy na wprowadzanie zmian we wnętrzach. Jeżeli jednak właśnie stwierdziliście, że warto byłoby odświeżyć mieszkanie, i szukacie modnych inspiracji, przeczytajcie, jakie trendy wnętrzarskie będą panować w przyszłym roku.

Najmodniejsze kolory 2017

W przyszłym sezonie bardzo istotnym trendem będzie powrót do natury. Dlatego też, aby stworzyć wrażenie spaceru po lesie, w najmodniejszych wnętrzach królować będą różne odcienie zieleni – szmaragdowy, miętowy oraz butelkowy. Warto łączyć ze sobą kolory, przy czym najciemniejszy z nich powinien znaleźć się tylko na jednej ścianie. Mocne zielenie można połączyć także z barwami purpurową albo limonkową.

Innym modnym pomysłem na wystrój mieszkania jest wykorzystanie kolorów ziemi, takich jak:

  • terakota,
  • burgund,
  • ochra,
  • cynamon,
  • miedź,
  • migdał.

Kolejnym rozwiązaniem, które będzie trendem w nadchodzącym roku, jest łączenie czerni i bieli z sepią lub żywymi kolorami (etnicznymi lub barwami kwiatów, owoców albo lasu).

Trendy wnętrzarskie na najbliższy rok – materiały i dodatki

Najbardziej zalecanymi materiałami do wykończenia wnętrz w 2017 roku będzie czarna stal, postarzany metal, szkło akrylowe, opal i kwarc. Zamiast modnych dotychczas gliny, surowego drewna i wikliny, w naszych mieszkaniach powinny pojawić się marmurowe elementy.

Jeżeli chodzi o faktury ścian, najbardziej pożądany efekt zapewni wykorzystanie tynku kwarcowego lub połącznie farb z chipsem metalicznym lub płatkami miki.

Z kolei jeśli zdecydujemy się na wprowadzenie do wnętrza leśnej atmosfery, warto wykończyć je złotymi dodatkami, a w pomieszczeniu znaleźć miejsce dla żywych roślin, terrariów i podwieszanych koszy.

Materiał partnera zewnętrznego

 

Sprawdź także

płaszcz szafa kapsułowa

Jak skomponować sezonową szafę kapsułową? 

Szafa kapsułowa, to idealny patent na zachowanie porządku wśród ubrań. Znacznie ułatwia ona komponowanie  zestawów. Sprawia, …