Modna fryzura na karnawał
Nie zawsze trzeba iść do salonu, aby osiągnąć piorunujący efekt. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Najmodniejsze fryzury na karnawał 2019

Chcesz, aby ten sezon imprez karnawałowych był wyjątkowo udany? Oprócz dobrego humoru, wygodnych butów czy ciekawej kreacji możesz jeszcze zadbać o fryzurę. Nie zawsze trzeba iść do salonu, aby osiągnąć piorunujący efekt. Jak zatem ułożyć włosy i wyglądać oszałamiająco?

Fryzury dla krótkich włosów

Wydaje się, że przy takiej długości bardzo łatwo ułożyć fryzurę, jednak wszystko zależy od samego cięcia i sposobu, w jaki włosy się układają. Jeśli mamy do czynienia z niesfornymi kosmykami, często nie jest łatwo je okiełznać. Warto w pogotowiu mieć więc np. lakier do włosów.

Nadal modny jest artystyczny nieład na głowie, dlatego mile widziane są wszelkie eksperymenty ze zmierzwionymi włosami. Taki rezultat można osiągnąć na wiele sposobów. Wystarczy nieco zmienić proces suszenia, trzymając głowę w dole, a nie pionowo, co jakiś czas pomagając sobie rękami.

Ten efekt nie utrzyma się zbyt długo, jeśli go nie utrwalisz, więc przygotuj sobie gumę do włosów, dzięki której ułożysz w łatwy sposób fryzurę na wiele godzin. Kosmetyk ten jest mniej wodnisty od żelu i wystarczy jego niewielka ilość. Sprawdź takie produkty do stylizacji włosów w HEBE.

Oczywiście możesz użyć również żelu, jednak w przypadku grubych, trudnych do oswojenia kosmyków nie sprawdzi się najlepiej. Za to w przypadku bardzo krótkich włosów to w zupełności wystarczy.

Krótkie włosy
Modna fryzura na karnawał – krótkie włosy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Fryzury dla średnich włosów

Włosy do ramion najtrudniej wystylizować, ponieważ często nie można ich jeszcze upiąć, a samo układanie wymaga większego arsenału kosmetyków. Dobrze więc postawić na sprawdzone, proste patenty.

Eleganckie i romantyczne fale wyglądają świetnie zarówno na włosach średniej długości, jak i na długich. Można je tworzyć na różne sposoby: używając lokówki, jak i prostownicy czy wałków. Warto jeszcze na mokre włosy po ich umyciu nałożyć piankę, wysuszyć je (jeśli używasz wałków, nałóż je przed suszeniem), a całość spryskać lakierem.

Jeszcze bardziej niedbałe, surferskie fale uzyskasz właściwie bez użycia lokówki czy wałków, zwłaszcza gdy masz tendencję do skrętu kosmyków. Wystarczy pianka do włosów lub spray z solą morską. Przez chwilę ugniataj fryzurę i stylizuj ją palcami, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

Bardzo ciekawą propozycją dla średnich włosów jest stworzenie dobieranego warkocza po jednej stronie. Uda się to tylko przy odpowiedniej długości oraz determinacji, ponieważ początkowe próby zrobienia takiej fryzury samodzielnie mogą być dość trudne. Efekt jest tego wart.

Trzeba też wspomnieć o bardzo twarzowym i wdzięcznym do układania kształcie fryzury, jaki pozwala łatwo ułożyć włosy i wykreować coś interesującego. Mowa tutaj o nieśmiertelnym bobie, czyli asymetrycznym obcięciu, gdzie przód jest dłuższy od tyłu.

To nowoczesna, wygodna i efektowna fryzura, dlatego już od tylu sezonów króluje na głowach tak wielu z nas. Zarówno w wersji z falami, jak i całkowicie wyprostowanych włosów potrafi zrobić wrażenie.

Średnie włosy
Modna fryzura na karnawał – średnie włosy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Fryzury dla długich włosów

Nie da się ukryć, że w przypadku długich włosów mamy najwięcej opcji do wyboru. Zwykle za to jest więcej pracy, ale jakże przyjemnej, gdy rezultat może przejść najśmielsze oczekiwania. Możesz zdecydować się na proponowane już wcześniej hollywoodzkie fale. Pasują niemal do każdej okazji, dlatego to uniwersalny wybór.

Dość łatwą do przygotowania, ale jednocześnie stylową fryzurą jest kucyk. Kluczem do tego, aby wyglądał on bardziej wyjściowo, jest idealne wyprostowanie włosów. Potem wystarczy użyć kremu wygładzającego, a na koniec zostało podniesienie fryzury z przodu. Co jednak zrobić, aby zakryć widoczną gumkę? Najlepiej obwiązać kucyk pasmem włosów, a następnie przypiąć je wsuwką i utrwalić.

W wersji mniej formalnej można zrobić taki kucyk na pofalowanych wcześniej włosach i spiąć go luźno. Bardziej romantyczny look uzupełnią wypuszczone z przodu kosmyki. Wcześniej dodaj fryzurze objętości, używając lakieru do stylizacji włosów.

W tym sezonie możemy zaobserwować również mnóstwo fryzur wystylizowanych na niedbałe upięcia. Znajdują się tam zarówno warkocze, jak i fale, czasem nawet kwiaty, wianki i inne ozdoby, a wszystko to w asymetrii.

Długie włosy
Modna fryzura na karnawał – długie włosy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Fryzury męskie

Nie zapominajmy o panach, którzy również mogą mieć różne pomysły na swoje fryzury. Jedną z najczęściej spotykanych jest postawienie włosów na żel lub gumę. Nie wymaga to dużo pracy, a jednak widać, że wysiłek został włożony.

Popularnością cieszy się też zaczesywanie włosów do tyłu, co wygląda szczególnie dobrze, gdy mężczyzna ma na górze dłuższe włosy, podczas gdy bok i tył są krótkie. Aby wygładzić taką fryzurę, użyj specjalnych kremów do stylizacji, ale w ostateczności sam lakier wystarczy.

Zawsze modny będzie również artystyczny nieład, który osiągnąć można też pastą fryzjerską lub innymi kosmetykami o podobnym działaniu. Na rynku znajdziemy już nawet specjalne wodoodporne kleje utrwalające.

Ciekawym trendem jest również zapuszczanie włosów przez panów, co daje jeszcze większe możliwości stylizacji, szczególnie gdy broda też jest dłuższa. Często najlepszy efekt to zmierzwiona palcami fryzura i delikatnie przytrzymana przez lakier czy odrobinę pianki.

Kiedy dodamy do tego zadbaną i dobrze przystrzyżoną brodę, to w zupełności wystarczy, aby zrobić wrażenie.

Męska fryzura
Modna męska fryzura na karnawał | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dobór okularów

Doradzamy jak dobrać okulary do wizerunku

Okulary już dawno przestały być narzędziem, umożliwiającym nam prawidłowe widzenie. Poza butami, elegancką torebką, czy …