Włoski pomysł na salon

Meble włoskie stają się inspiracją dla wielu osób w poszukiwaniu doskonale skomponowanego wnętrza. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Co jakiś czas modne stają się trendy inspirowane rozmaitymi zakątkami świata. Nie inaczej jest w przypadku mebli włoskich, które stają się inspiracją dla wielu osób w poszukiwaniu doskonale skomponowanego wnętrza. Można by myśleć, że stworzone w taki sposób wnętrze będzie zawsze prezentowało się podobnie – nic bardziej mylnego.

Choć meble italiana mają swoje charakterystyczne cechy, to jednak są również w swoim przekroju bardzo różnorodne. To sprawia, że bez trudu jesteśmy w stanie znaleźć meble włoskie dostosowane zarówno do wizji nowoczesnego, ascetycznego wnętrza, jak i te bardziej w stylu kolonialnym.

Meble włoskie - Interno Italiano
Bez trudu jesteśmy w stanie znaleźć meble włoskie dostosowane do wizji nowoczesnego, ascetycznego wnętrza, jak i te w stylu kolonialnym. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesny dotyk bieli

Jeśli ktoś poszukuje wnętrza zupełnie nowoczesnego, to powinien wybrać meble włoskie w bieli i minimalistycznym charakterze. Zestawienie białych ścian i mebli z kontrastowymi barwami sprawia, że wnętrze staje się bardziej trójwymiarowe. Sprytna zabudowa szafek ukrywa drzwiczki, czyniąc z mebli geometryczne dzieła sztuki. Minimalistyczne krzesła o fantazyjnej formie dodają kształtów całemu wnętrzu, przełamując schemat ostrych kątów. Dodatki w kolorze czekolady – niska szafka RTV oraz dywan – dodają ascetycznemu wnętrzu nieco ciepła, jednocześnie wprowadzając do niego intymność oraz indywidualność.

Meble włoskie - Italiana Wrocław
Sprytna zabudowa szafek ukrywa drzwiczki, czyniąc z mebli geometryczne dzieła sztuki.| fot.: materiał partnera zewnętrznego

 

Meble włoskie - Italiana Wrocław
Dodatki w kolorze czekolady dodają ascetycznemu wnętrzu nieco ciepła. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Klasycznie prezentujące się wnętrze jest nawet trudniejsze do zrównoważenia aniżeli to nowoczesne. Trzeba dużo umiaru i dobrego smaku, aby stworzyć coś, co prezentuje się stylowo i jednocześnie nie jest przesadzone czy pełne przepychu. Propozycja marki Busatto to świetny przykład na wnętrze, w którym klasyka spotyka się z luksusem i nutką nowoczesności. Jasne, powiększające przestrzeń wizualną meble z precyzyjnym wykończeniem i efektem starzenia to świetny sposób na przemycenie do wnętrza odrobiny cięższego, stanowiącego centrum uwagi stylu. Przeszklone witryny z ciemnym tłem świetnie współgrają z kontrastowymi, bordowymi ścianami. Zarówno nowoczesna, jasna otomana, jak i stylowa sofa w ciemnej barwie świetnie współgrają, tworząc tło dla zabudowy ściany i wydzielając dwie osobne części salonu – do odpoczynku oraz podejmowania gości. Kryształowe dodatki w fantazyjnych formach oraz lustro w centrum zabudowy nadają całości lekkości.

Włoski design
Trzeba dużo umiaru i dobrego smaku, aby stworzyć coś, co prezentuje się stylowo i jednocześnie nie jest przesadzone. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Salon jako zmienne centrum życia

Wiele osób, dobierając meble do salonu, decyduje się na takie rozwiązania, które w przyszłości pozwalają nie tylko popuścić wodze wyobraźni, ale również stworzyć niezwykłe i praktyczne wnętrze. W nowoczesnej, otwartej przestrzeni, w której brakuje ścian wyznaczających konkretne pomieszczenia wykorzystana została niezwykła, modułowa meblościanka. Te meble włoskie, ustawione według potrzeb, zapełnione książkami oraz zaplanowane tak, aby zająć zarówno dolne piętro, jak i antresolę, stworzyły niezwykłe wrażenie rozbudowanej biblioteki, nadając wnętrzu luksusowego charakteru.

Tekst został przygotowany we współpracy z firmą Interno Italiano – ekspertem w dziedzinie włoskiego designu, a także importerem mebli wiodących włoskich marek. Pełną ofertę firmy znajdziesz tutaj: InternoItaliano.pl – meble włoskie Wrocław.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

meble w domu

Jaki mebel warto mieć w swoim domu?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele w domu może zmienić dobrze dobrany, …