węzeł komunikacyjny, wielopasmowa ulica autostrada, wiadukt
Zakup jednej i drugiej polisy to niekiedy wydatek, który łącznie może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Składka za Ubezpieczenie OC samochodu może być jednak niższa | fot.: materiał partnera

Czym kierować się w czasie wyboru ubezpieczenia komunikacyjnego OC i AC?

Cena to jeden z ważniejszych czynników decyzyjnych przy większości dokonywanych przez nas zakupów i inwestycji. Tak jest również w przypadku zakupu polisy OC i AC samochodu. Zwłaszcza że często wiąże się z niemałym wydatkiem. Niższa cena może mieć znaczący wpływ na nasz miesięczny budżet domowy. Okazuje się jednak, że w tym przypadku nie kwota, jaką powinniśmy zapłacić, ale zakres kupowanej przez nas polisy jest tutaj kluczowy. Czy coś jeszcze? Cenne wskazówki znajdziesz w naszym poradniku.

Zakup polisy – mały, duży wydatek?

Zakup jednej i drugiej polisy to niekiedy wydatek, który łącznie może wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Składka za Ubezpieczenie OC samochodu może być jednak niższa, jeżeli właścicielowi pojazdu przysługują zniżki. Sprawdź, z czego możesz skorzystać. Bezszkodowa jazda, mniej ryzykowna marka samochodu, a może wiek prowadzącego auto – to tylko kilka z dostępnym możliwości.

Korzystaj z kalkulatorów ubezpieczenia!

W internecie za darmo możesz porównać kilka opcji ubezpieczeń. Gotowe kalkulatory pomogą Ci wybrać najkorzystniejsze z rozwiązań. Aby policzyć cenę, zwykle wystarczy wpisać informacje takie jak: marka i model auta, pojemność silnika, liczba drzwi. Wynik takiej analizy pozwoli Ci zawęzić grono ubezpieczycieli, u których potencjalnie możesz wykupić swoją polisę.

W pakiecie taniej?

Podczas zakupu polisy możesz ponadto dopytać, czy ubezpieczenie samochodu OC będzie kosztowało mniej, kiedy kupisz jednocześnie inne polisy, np. ubezpieczenie nieruchomości. Dowiedz się, jak to jest w przypadku Twojego ubezpieczyciela.

Zakres ubezpieczenia – bardzo ważny aspekt

Niestety nie zawsze dokładnie wczytujemy się w zakres ubezpieczenia. Warto to jednak robić, zwłaszcza że oferty polis z AC mogą być naprawdę bardzo różnorodne. Przy wyborze AC dla siebie sprawdź np. czy ubezpieczenie to jest pełne, czy może to Mini AC. Jakie części zostaną użyte do naprawy (oryginalne czy zamienne) i czy odbędzie się to w rozliczeniu bezgotówkowym? Dowiedz się, czy konieczny będzie udział własny. A może ubezpieczyciel sfinansuje cały koszt likwidacji szkody?

Znany i ceniony zakład ubezpieczeniowy

Decyduj się na usługi znanych i cenionych podmiotów. Opinie zadowolonych klientów powinny być cenną wskazówką podczas podejmowania tego typu decyzji. Najlepiej, aby był to podmiot, który funkcjonuje na rynku od wielu lat. Jednostki takie wzbudzają większe zaufanie, a ich pracownicy mają dłuższe i bogatsze doświadczenie. To bardzo ważne, zwłaszcza że w grę wchodzi Twoje bezpieczeństwo i Twój majątek.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

firma brokerska

Co oferuje profesjonalna firma brokerska?

Doświadczony broker ubezpieczeniowy to idealny wybór dla klientów poszukujących kompleksowych rozwiązań związanych z obsługą ubezpieczeń. Dzięki …