pudle na wystawie psów rasowych
Wystawa psów rasowych to ważne wydarzenie dla ich właścicieli oraz hodowców | fot.: stock.adobe.com

Przygotowanie hali do wystawy psów – o czym należy pamiętać?

Właściciele rasowych psów chętnie się nimi chwalą i biorą udział w branżowych konkursach. Takie lokalne i mniej oficjalne imprezy odbywają się w całej Polsce. Najważniejsze są jednak wystawy organizowane przez związki kynologiczne, gdyż uważane są za najbardziej prestiżowe i znaczące dla hodowców. Przygotowanie sali do takiego przedsięwzięcia jest sporym wyzwaniem – o czym więc pamiętać przy aranżacji przestrzeni?

Przygotowanie hali

Wystawa psów rasowych to ważne wydarzenie dla ich właścicieli oraz hodowców. Podczas konkursu mogą zdobyć prestiżowe nagrody oraz uznanie w branży. Wystawy to także doskonała okazja do wypromowania miasta na arenie międzynarodowej, gdyż na takie przedsięwzięcia przyjeżdżają nawet uczestnicy spoza Polski. Z tego powodu warto przyłożyć się do przygotowania sali, aby zrobić dobre wrażenie na gościach. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, że na wystawie będzie duża grupa czworonogów z opiekunami. Miejsce musi być więc zorganizowane pod kątem bezpieczeństwa i komfortu zwierząt oraz ludzi. Konieczne będzie usunięcie zbędnych elementów oraz ustawienie wyposażenia zgodnie z wytycznymi organizatora wystawy.

Aranżacja przestrzeni wystawienniczej

Na pokazach psów dużo się dzieje, dlatego hala musi zostać zaaranżowana w sposób ergonomiczny i funkcjonalny. Powinny zostać na niej wydzielone strefy dla uczestników różnych kategorii oraz wybieg i miejsce prezentacji czworonogów. Jako wyposażenie warto wykorzystać uniwersalne elementy, które mogą zostać użyte do wielu zadań. Na przykład podesty sceniczne BSC System sprawdzą się jako scena, miejsce do przygotowania psów przed wyjściem na wybieg oraz siedziska dla widowni. Oprócz tego trzeba pamiętać o mechanice scenicznej oraz dodatkowym wyposażeniu sali. Przydatne będą:

  • składane podłogi wystawiennicze – to przenośna nawierzchnia łączona modułowo. Może posłużyć jako wybieg lub podwyższenie dla komisji sędziowskiej.
  • składany parkiet – jeżeli wystawa ma zostać zorganizowana np. na hali sportowej, konieczne będzie zabezpieczenie nawierzchni przed uszkodzeniem. Mogą do tego posłużyć specjalne wykładziny oraz składany parkiet taneczny. Można go zamontować w wybranych miejscach, które będą narażone na najintensywniejszą eksploatację.
  • technologia sceniczna – w pokazach biorą udział dobrze przygotowane psy, które są oswojone z atmosferą panująca podczas dużych zgromadzeń. Należy jednak pamiętać o tym, aby podczas montażu systemu nagłośnienia i oświetlenia, wziąć pod uwagę komfort czworonogów. Światło powinno być równomierne i stonowane, a głośniki ustawione tak, aby nie stresowały zwierząt.

Jeżeli na hali często odbywają się wydarzenia kulturalne, przedstawienia i wystawy, warto zainwestować w profesjonalne wyposażenie. W przypadku sporadycznych imprez dobrym pomysłem będzie wynajem elementów scenicznych na czas trwania przedsięwzięcia. Dobrze zaaranżowana przestrzeń sprawi, że zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy będą zadowoleni z przebiegu wystawy.

Materiał partnera zewnętrznego