Łazienka wykończona w płytkach ceramicznych
Płytki ceramiczne to w przypadku łazienki zakup oczywisty. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wykończenie łazienki – postaw na płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne to w przypadku łazienki zakup oczywisty. Ich wybór powinien być jednak przemyślany, a dobrze dopasowane kafle potrafią nadać pomieszczeniu zupełnie nowe oblicze. Jak na niewielkiej przestrzeni połączyć elegancję i komfort użytkowania?

Czystość w łazience

Zachowanie czystości w łazience to jeden z naszych priorytetów. Wilgotne powietrze, porozlewana woda – to wszystko sprawia, że zabrudzenia pojawiają się niezwykle szybko. Dodatkowo nasze dzieci również mogą przyczynić się do powstawania bałaganu. Płytki ceramiczne pozwalają na szybkie pozbycie się brudu i utrzymanie porządku w łazience. Wybierając kafelki o jasnym kolorze, potęgujemy wrażenie czystości. Rozświetlona i lśniąca łazienka zdaje się bardziej sterylna.

Większa łazienka za sprawą płytek?

Czy wybór płytek do łazienki może mieć jakikolwiek wpływ na jej optyczne powiększenie? Jak najbardziej. Planując aranżację, zwróćmy uwagę na połysk poszczególnych produktów. Światło odbijające się od ścian spowoduje rozświetlenie pomieszczenia. To z kolei przełoży się na efekt większej przestrzeni. Niezwykle istotne jest również dopasowanie rozmiaru płytek do wielkości łazienki. Podłużne kafle, położone bezfugowo, utworzą efekt jednolitej ściany i sprawią, że pomieszczenie będzie wydawać się szersze. Ciekawym rozwiązaniem może być również zastosowanie dużego lustra. Światło odbijające się w jego tafli uczyni nawet niewielkie pomieszczenie bardziej przestronnym.

Rozmaite aranżacje

W urządzaniu łazienki nie chodzi nam tylko o praktyczne rozwiązania. Chcemy również, by pomieszczenie wyróżniało się stylem i elegancją. Wybierając płytki, możemy przebierać w rozmaitych aranżacjach i wzorach. Od prostych, pozbawionych zdobień, przez kafle imitujące naturalne materiały jak np. drewno, kamień, po efektownie wykończone designerskie mozaiki. Łączenie różnych elementów i rozwiązań pozwoli nam na osiągnięcie ciekawych rezultatów.

Płytki antypoślizgowe

Łazienka musi być również bezpieczna. Jest to warunek konieczny, zwłaszcza jeśli wśród jej użytkowników znajdują się najmłodsi. Do sytuacji, w której ktoś poślizgnie się na mokrej posadzce, może dojść w każdej chwili. Dlatego wybierając płytki do łazienki, zorientujmy się, jaka jest ich klasa antypoślizgowa. W jaki sposób to sprawdzić? W parametrach technicznych można natknąć się na symbol R. Im wyższa wartość obok litery (np. R11), tym niższy poziom śliskości płytki. Takie rozwiązania zapewniają nam stabilność.

Płytki ceramiczne stanowią idealne rozwiązanie dla naszej łazienki. Łączą w sobie elegancję i wygodę, a dodatkowo zapewniają bezpieczeństwo domownikom.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa. Eleganckie i praktyczne rozwiązanie dla Twojej łazienki

Kabina prysznicowa to istotny element każdej łazienki. Nie tylko pełni praktyczne funkcje, ale również, dzięki …