Czytanie lubi dzieci, dzieci lubią czytanie. Aby urzeczywistnić te słowa wystarczy odpowiednio zachęcić maluchy by weszły w świat literatury i wyrobić w nich dobre nawyki, dzięki którym najmłodsi wyrosną na wrażliwych i aktywnych uczestników życia kulturalnego oraz dojrzałych czytelników | fot.: Fotolia

Czytanie lubi dzieci

Magazyn dla dzieci Świerszczyk i wydawnictwo Nowa Era startują  z akcją Czytanie lubi dzieci, której celem jest zachęcanie dzieci do czytania. Do współtworzenia akcji organizatorzy zapraszają także wszystkich, którzy chcą, aby dzieci polubiły czytanie – rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy i pedagogów.  

Czytanie lubi dzieci, dzieci lubią czytanie. Aby urzeczywistnić te słowa wystarczy odpowiednio zachęcić maluchy by weszły w świat literatury i wyrobić w nich dobre nawyki, dzięki którym najmłodsi wyrosną na wrażliwych i aktywnych uczestników życia kulturalnego oraz dojrzałych czytelników. Pomaga w tym magazyn Świerszczyk, wydawnictwo Nowa Era, ale możesz pomóc też TY – wystarczy, że podzielisz się swoim doświadczeniem w ramach akcji  Czytanie lubi dzieci i skorzystasz z porad innych.

– Nauka czytania jest dla dzieci tylko wstępem do zdobycia nowych umiejętności: kojarzenia faktów, właściwej interpretacji treści, porównywania i wnioskowania, rozwijania myślenia przyczynowo-skutkowego i spostrzegawczości oraz treningu dla pamięci. To kompetencje niezbędne na każdym etapie edukacji i na każdym etapie życia.  – komentuje Eliza Amanowicz, koordynująca akcję z ramienia Wydawnictwa Nowa Era. – Rodzice, dziadkowie, nauczyciele, bibliotekarze na pewno mają swoje własne sprawdzone sposoby na to, by dzieci pokochały czytanie. Chcemy, by mogli się nimi podzielić z innymi dorosłymi, którym zależy na właściwym rozwoju dzieci. Dlatego w myśl idei, czym skorupka za młodu nasiąknie… zapraszamy wszystkich do współtworzenia i rozwijania akcji Czytanie lubi dzieci.

Osoby, które mają sprawdzone sposoby na wsparcie dzieci w nauce czytania i zachęcenie ich do zabawy z literaturą, mogą przysyłać swoje propozycje na adres: czytanie@nowaera.pl z tytułem „Czytanie lubi dzieci”. Wartościowe pomysły zostaną opublikowane na na stronie wydawnictwa Nowa Era i stronie na FB Czytanie lubi dzieci

– Chcemy stworzyć społeczność dorosłych, którym zależy na prawidłowym rozwoju dzieci i którzy doceniają wagę pierwszych kroków stawianych przez najmłodszych na drodze do zdobycia umiejętności samodzielnego czytania. Poza tym czytanie dobrej literatury może być też wspaniałą zabawą, która rozwija wyobraźnię i kreatywność, pozwala na wspólne spędzenie czasu. Dlatego już jakiś czas temu uruchomiliśmy facebookowy profil Czytanie lubi dzieci.\ Razem z zaprzyjaźnionymi blogerkami z Rady Czytających Wiedźm polecamy na nim najlepsze dostępne na rynku książki dla dzieci – dodaje Eliza Amanowicz z Nowej Ery.

W związku z premierą akcji eksperci z zakresu edukacji wydawnictwa Nowa Era oraz zespół magazynu Świerszczyk opracowali szereg podstawowych porad, właśnie pod hasłem Czytanie lubi dzieci. Są one przeznaczone dla rodziców, dziadków, nauczycieli, bibliotekarzy, pedagogów i wszystkich, którym zależy na tym, żeby i dzieci polubił czytanie. Można się z nich dowiedzieć między innymi: jak zacząć przygodę z książką, jak przygotować dziecko do nauki czytania i jak wiersze oraz inne aktywności (rozwiązywanie zagadek, quizów, zabawa z grami planszowymi) stymulują rozwój dziecka.

Porady eksperckie będą regularnie publikowane na stronie wydawnictwa Nowa Era oraz na stronie FB Czytanie lubi dzieci oraz w dwóch seriach książek wydanych przez Nową Erę z rekomendacją magazynu Świerszczyk Lubię czytać ze strzałką oraz Książkogry.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

prasa dobrem luksusowym

Prasa dobrem luksusowym?

Osoby bogate i zamożne czytają nawet dziesięciokrotnie częściej prasę od statystycznego Polaka – wynika z raportu Polskich …