wózek dla dziecka
Jeśli poszukujesz najnowszych wózków spacerowych w tym sezonie, specjalnie dla ciebie stworzyliśmy krótki ranking | fot.: materiał partnera

Jaki wózek spacerowy wybrać? Rodzaje wózków spacerowych

Nasze dziecko rośnie i rozwija się w niesamowitym tempie. Od zupełnie zależnego od nas maluszka do samodzielnie siedzącego, chodzącego i mówiącego dziecka dzieli nas tak naprawdę kilkanaście miesięcy. Wszyscy doświadczeni rodzice zawsze doradzają by cieszyć się i pamiętać chwile gdy nasze dzieciątko jest malutkie, ponieważ zaraz wyrośnie, a czasu nie da się cofnąć. Zakup wózka spacerowego jest jednym z pierwszych kamieni milowych, które oznaczają, że nasze maleństwo zaczyna rosnąć. Kiedy kupić wózek spacerowy oraz jaki model wybrać? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Od kiedy wózek spacerowy? Wózek dostosowany do wieku dziecka

Każde dziecko jest inne, każde rozwija się w nieco innym tempie, zatem stosowanie twardych ram odnośnie przenosin z wózka głębokiego do spacerówki nie zawsze mają zastosowanie w każdym przypadku. Uniwersalnie, producenci wózków spacerowych przyjmują, że statystyczne dziecko gotowe jest na używanie spacerówki mniej więcej po ukończeniu sześciu miesięcy, ale skąd ten wiek się wziął? Po mniej więcej pół roku nasz maluszek potrafi samodzielnie siedzieć, utrzymując tę pozycję przez dłuższy czas, jednak tak jak już wspominaliśmy, zupełnie normalne jest to, że dzieci rozwijają się w indywidualnym tempie. Jeśli twój maluszek mieści się jeszcze w gondoli, lubi w niej leżeć i samodzielnie nie siada, nic nie stoi na przeszkodzie, by jeszcze używać starego wózka.  

Lekki wózek spacerowy – wózek łatwy w transporcie

Waga wózka jest jedną z najbardziej istotnych dla rodziców parametrów. Dlaczego tak jest? Poza oczywistościami, czyli na przykład łatwości we wnoszeniu do mieszkania bez windy, albo do bagażnika samochodu, jest jeszcze kilka innych aspektów, w których lekki wózek spacerowy po prostu pomaga. Miejska infrastruktura nie zawsze przystosowana jest do poruszania się z wózkiem dziecięcych, dlatego też tak istotne jest, by wybrana przez nas spacerówka była na tyle lekka, by nie było problemem podniesienie jej na schodach lub wysokich progach przy wejściach do lokali usługowych. Dzięki bardzo gwałtownemu rozwojowi technologii materiałów oraz konstrukcji wózków spacerowych, gotowe produkty często nie przekraczają 7 kilo, a na rynku łatwo znajdziemy takie ważące około 5! 

Ranking wózków spacerowych 2022

Jeśli poszukujesz najnowszych wózków spacerowych w tym sezonie, specjalnie dla ciebie stworzyliśmy krótki ranking:

  • Cybex Talos S Lux – ceniony przez rodziców i dzieci na całym świecie producent wózków Cybex w tym roku stworzył model absolutny. Jeśli poszukujesz dobrego wózka spacerowego, który sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na wycieczce w lesie to jest propozycja, którą warto rozważyć!
  • Kinderkraft Cruiser – ważący 7,6 kilograma, szybko składający się wózek jest dobrym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy poszukują propozycji w przystępnej cenie i dobrej jakości.
  • Cybex Balios S LUX – wózek dla najbardziej wymagających użytkowników. Elegancka spacerówka premium wyposażona została w duże koła dobre zarówno w mieście jak i w terenie, pojemny kosz na zakupy oraz mechanizm łatwego i szybkiego składania.

Materiał partnera