bielizna damska
Usztywniane wersje staników będą idealne dla kobiet ze średnim rozmiarem biustu | fot.: stock.adobe.com

Czym się charakteryzują biustonosze usztywniane?

Jednymi z bardziej popularnych fasonów staników są biustonosze usztywniane. To produkty o wzmocnionej konstrukcji, których celem jest zapewnienie wymodelowania i podtrzymania biustu. Cechą charakterystyczną takich produktów jest to, że mają mocny pas, który podtrzymuje piersi, a także usztywniane miseczki.

Usztywniane wersje staników będą idealne dla kobiet ze średnim rozmiarem biustu. Optycznie taki fason nieznacznie powiększy piersi. Równocześnie nada im ładny kształt. Jest to typ biustonosza polecany także kobietom, które mają asymetryczne piersi. Wówczas łatwo można zastosować korygujące wkładki. Natomiast biustonosz usztywniany nieco gorzej sprawdzi się u kobiet, które mają duże lub małe piersi. Trudno jest wówczas uzyskać odpowiedni kształt biustu. Oczywiście wiele zależy od tego, jak dobrany zostanie rozmiar i fason stanika.

Jakie zalety mają biustonosze usztywniane?

Z reguły biustonosze usztywniane mają miseczki wypełnione specjalną pianką. Taka konstrukcja pozwala na uzyskanie efektu naturalnego podniesienia piersi. Wersje formowane termicznie są gładkie. Brak zdobień sprawia, że doskonale nadają się pod koszulę, czy bluzkę, gdyż nie będzie ich spod nich widać.

Wyróżnić można takie fasony biustonoszy usztywnianych jak:

  •             bardotka,
               
  •             balkonetka,
               
  •             plunge.

Różne rozwiązania dostępne na rynku sprawiają, że biustonosz usztywniany można dopasować do różnych okazji. To modele, które z powodzeniem można wykorzystać na co dzień, jak i też przy wyjątkowych okazjach. Jest to dużym atutem usztywnianych wersji staników.

Do czego można założyć biustonosze usztywniane?

Jedną z zalet staników usztywnianych jest to, że można je z powodzeniem nosić do każdego rodzaju odzieży. Dotyczy to stroju formalnego, jak i też codziennego. Gładkie wersje staników doskonale są w stanie sprawdzić się pod koszulką, czy wizytową koszulę. Zatem z powodzeniem można wykorzystać biustonosze usztywniane w stylizacjach do pracy. Gdy planuje się wykorzystać stanik usztywniany w kreacji wieczorowej, wówczas można zdecydować się na model z obniżonym mostkiem. Taki fason będzie w stanie dobrze zbierać piersi. Równocześnie można decydować się na takie modele, które mają różne zdobienia. Taki produkt będzie się ciekawie prezentował. Natomiast dobierając staniki do codziennego, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na takie, które są utrzymane w stonowanych kolorach. Gładki biustonosz usztywniany będzie można łatwo ukryć pod koszulą, czy bluzką. Będzie go można wykorzystać nawet w połączeniu z koszulką.

Materiał partnera

Sprawdź także

sukienka bez pleców

Jak dobrać stanik do sukienki bez pleców?

Kreacje z odkrytymi plecami robią wrażenie! Wybierają je kobiety pewne siebie, które chcą czuć się …