Każda kobieta powinna pamiętać, że zarówno profesjonalna brafitterka, jak i doświadczona krawcowa nie podejmą ostatecznej decyzji o zakupie stanika- należy ona wyłącznie do ich klientek. Podstawowa wiedza o doborze biustonosza do ciała jest więc niezbędna | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak dopasować stanik? Czyli o tym, dlaczego warto wybrać biustonosz szyty ręcznie na miarę, zamiast standardowego

Dobór dopasowanego do biustu stanika nie jest prostym zadaniem. Nie bez powodu w dobrych sklepach bieliźnianych funkcjonuje stanowisko brafitterki, która pomagać ma klientkom w zakupie takiej bielizny, która najlepiej będzie przytrzymywać ich biust. Dostępne biustonosze najczęściej szyte są według standardowych rozmiarów, a te nie sprawdzają się w przypadku każdej sylwetki. Między innymi dlatego panie coraz chętniej sięgają po bieliznę szytą wyłącznie według wymiarów ich ciała.

Dopasowany stanik- czyli jaki?

Problem z zakupem dopasowanego biustonosza leży w nieświadomości- niewiele pań zdaje sobie bowiem sprawę z tego, czym kierować się w czasie wyboru bielizny. W dobrze dopasowanym staniku jego obwód pod piersiami powinien stabilnie przylegać do ciała i zarówno na klatce piersiowej, jak i na plecach być na tej samej wysokości. Biust nie powinien wystawać z miseczek, tworząc tak zwanych „czterech piersi”, a fiszbiny pod biustem obejmować powinny całą pierś. Warto także zwrócić uwagę na położenie ramiączek oraz mostka- ich stabilne przyleganie do ciała nie powinno wiązać się z wpijaniem materiału w skórę.

Dostępne na rynku biustonosze szyte są według standardowych wymiarów miseczek i obwodów pod biustem. Krojona na miarę bielizna przygotowywana jest z kolei na bazie indywidualnych wymiarów sylwetki. W szczególności panie o niestandardowych wymiarach biustu zwrócić powinny uwagę na staniki szyte na miarę, które uwzględniają wyjątkowe proporcje ich ciała. Te często są pomijane w tradycyjnych sklepach z bielizną.

Perfekcyjnie dobrany biustonosz

Opisane wcześniej cechy pokazują po czym poznać stanik dopasowany do ciała, a warto także wiedzieć, w jaki sposób dokonać wyboru bielizny. Po zmierzeniu centymetrem obwodu pod biustem należy go zaokrąglić w dół. Zarówno twarde staniki z fiszbinami, jak i miękkie staniki koronkowe dostępne w sklepach szyte są według standardowych rozmiarów, stąd panie o obwodzie na przykład 73 nie znajdą jego odpowiednika na półkach, natomiast 70 już tak. Po zmierzeniu obwodu pod biustem należy także zmierzyć obwód w biuście- jest to niezbędne do obliczenia rozmiaru miseczki. W tym przypadku pomocne okazują się wygenerowane tabele, które znaleźć można w sieci. Zestawiając ze sobą obwód ciała w biuście oraz pod nim ustalają dopasowany do biustu rozmiar miseczki.

Coraz więcej pań, pytanych o ulubione typy biustonoszy odpowiada: szyte na miarę. W przypadku tej bielizny nie ma problemu z odstającymi miseczkami, czy wpijającym się w ciało obwodem. Materiał zamówionego stanika układany jest ręcznie, dopiero po podaniu indywidualnych wymiarów przez klientki, stąd biustonosz zawsze dopasowany jest do piersi. Także w sieci sklepy bieliźniane rezygnują ze standardowych wymiarów bielizny na rzecz indywidualnych cech sylwetki. Marki takie jak Agnes Lingerie przygotowują pokazowe egzemplarze biustonoszy na swojej stronie, a finalny produkt powstaje dopiero po uzupełnieniu formularza zamówienia przez klientkę, gdzie podane są wymiary jej sylwetki. Obok tradycyjnego obwodu pod biustem i w biuście niektóre z krawcowych proszą także o dodatkowe miary, które mają pomóc między innymi w dopasowaniu szerokości i wysokości miseczki.

Każda kobieta powinna pamiętać, że zarówno profesjonalna brafitterka, jak i doświadczona krawcowa nie podejmą ostatecznej decyzji o zakupie stanika- należy ona wyłącznie do ich klientek. Podstawowa wiedza o doborze biustonosza do ciała jest więc niezbędna.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wygodna i zmysłowa bielizna damska

Wygodna i zmysłowa bielizna damska

Zmysłowa bielizna damska musi być przede wszystkim wygodna, dlatego niezależnie od tego, czy szukasz czegoś dla …