kolorowa suknia ślubna
Kierując się tradycją lepiej sprawdzi się biel czy écru, ale jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by z nią zerwać | fot.: materiał partnera

Kolorowa suknia ślubna – tak czy nie? Czy warto stawiać na oryginalność?

Zaczniemy od totalnego truizmu, którym jest stwierdzenie, że dla wielu kobiet ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu. Dlatego też wymaga on odpowiedniej oprawy. Jednak nie ma się co oszukiwać, dla większości przyszłych panien młodych kluczowe znaczenie ma wybór sukni ślubnej. Dziś zastanowimy się, czy zawsze warto stawiać na biel, czy może lepiej wybrać kolorową suknię ślubną? Czy oryginalność jest dobrym wyborem?

Biała suknia ślubna czy zawsze to dobry wybór?

Wiele kobiet wybiera suknię ślubną w kolorze białym, choć trzeba przyznać, że bardzo modne stały się też suknie w kolorze écru. Czy można stwierdzić, że jakiś z tych kolorów jest lepszy? Jasne, że nie. Wszystko zależy od Waszych preferencji. Choć patrząc z typowo technicznego punktu widzenia, warto wiedzieć, że biel bardziej pasuje kobietom o nieco ciemniejszej czy ciemnej karnacji, natomiast écru jest kolorem uniwersalnym. Pasuje więc do jasnych i ciemnych włosów, ale też brązowych i niebieskich oczu. Można powiedzieć, że rzeczywiście ten kolor jest uniwersalny. Choć oczywiście możecie wybrać górną cześć sukni w kolorze écru, zaś dół może być biały. Ale możecie też pójść o krok dalej, a więc postawić na kolorową suknie ślubną. Niezależnie na co postawicie, koniecznie powinnyście odwiedzić salon sukni ślubnych w Gdańsku, gdzie znajdziecie naprawdę świetne modele. Wybór jest ogromy począwszy od sukien typu syrenka przez takie w kształcie litery A, aż na księżniczkach kończąc.

Kolorowa suknia ślubna – hot or not?

Moda zmienną jest. To co dziś jest modne, jutro może być passe. Jednak w przypadku mody ślubnej nadal stawia się na tradycję. Jeszcze kilka dekad temu suknia ślubna w kolorze écru była ekstrawagancją, a dziś jest czymś zupełnie normalnym. Coraz więcej kobiet chce też przełamać tradycję i wybiera suknie ślubne w innym kolorze niż biel czy écru. Modne stały się choćby takie w kolorze błękitnym, choć są też kobiety, które niemal idą po bandzie i wybierają suknie ślubne w kolorze czerwonym czy bordowym. Trzeba przyznać, że rzeczywiście przyciągają one uwagę. Czy to jednak, aby na pewno dobry wybór? Cóż, tutaj zdania są dosyć podzielone. Kierując się tradycją lepiej sprawdzi się biel czy écru, ale jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by z nią zerwać, tyle tylko, że akurat czerwona suknia ślubna nie jest aż tak dobrym wyborem, być może dlatego, że jest synonimem namiętności, wojny, krwi i ognia. Są też przyszłe panny młode, które zamiast bieli stawiają na czerń. Ten kolor także może budzić wątpliwości. Choć nie jest trafnym wyborem, to jednak każdy ma prawo robić to co chce i wybierać to co chce, nawet jeżeli nie jest to w dobrym guście.

A może mały kompromis?

Jest jeszcze jedna możliwość. Otóż jeżeli chcecie nieco się wyróżniać, ale nadal prezentować się niezwykle elegancko, to możecie postawić na klasyczną suknię ślubną, ale z dodatkami w innym kolorze. Do klasycznej białej sukni sprawdzi się koronkowy pasek w kolorze niebieskim czy subtelnego różu. Możecie też postawić na dekoracje w formie choćby kolorowych koralików, które pozwolą Wam się wyróżniać, ale nadal nie zatracicie tradycyjnego charakteru. Jedno jest pewne suknie ślubne w Gdańsku to naprawdę świetny wybór. Zamiast eksperymentować z kolorami możecie postawić na ozdoby w innym kolorze. Ale możecie też wybrać dodatki biżuteryjne. Pomyślcie tylko, że zamiast kolczyków z białych pereł, można wybrać kolczyki z czarnych pereł. Zamiast tradycyjnej delikatnej biżuterii, możecie postawić na wisiorki z kolorowymi kamieniami. Efekt wow gwarantowany.

Tęczowa suknia ślubna – jesteśmy na „nie”

Czasami moda potrafi zaskakiwać, choć nie zawsze pozytywnie. To, że coś jest modne nie oznacza wcale, że jest stylowe. W końcu moda i styl nie zawsze idą w parze. Dlatego z dużą rezerwą podchodzimy do trendu, który obecnie jest bardzo reklamowany, a więc tęczowych sukien ślubnych. Cóż trzeba przyznać, że są one jakieś takie…dziwne. Niby kolorowe, a jednak zamiast wprowadzać radosny charakter, tworzą raczej swoisty miszmasz. A więc jesteśmy na nie.

Materiał partnera

Sprawdź także

sypialnia wnętrze w stylu skandynawskim

Biała szafa w sypialni jako rozwiązanie do małych pomieszczeń – dlaczego warto? 

W czasach, gdy większość ludzi decyduje się na zakup mieszkania w bloku czy kamienicy, gdzie …