elegancki mężczyzna w bermudach spoglądający na zegarek
Warto stawiać na bermudy, wykonane z wytrzymałych i trwałych materiałów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Męskie bermudy na lato – jakie kupić?

Krótkie spodnie to bardzo praktyczny strój na lato. Nie tylko dobrze wyglądają, ale jednocześnie są lekkie i przewiewne. Pozwalają znieść nawet duże upały, w tym temperaturę powyżej 30 stopni. No ale jakie bermudy wybrać? Do czego je nosić? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Po pierwsze właściwy rozmiar

Kupując bermudy, należy w szczególności zwrócić uwagę na ich rozmiar. Od niego zależy bowiem czy poczujemy się komfortowo i czy będziemy się dobrze prezentować. Kluczowa jest długość spodenek. W sklepach można znaleźć takie, oznaczone jako bermudy, a sięgające daleko za kolana lub nawet modele 3/4. Należy podkreślić, że nie są to bermudy, a do tego ta długość fatalnie wygląda. Dłuższe spodenki za kolana skracają bowiem nogi. Odpowiednio dobrane bermudy muszą kończyć się tuż nad kolanami. Nie powinny być ani dłuższe, ani krótsze. Poza tym nie mogą być zbyt luźne i odwrotnie – zbyt ciasne.

Po drugie odpowiedni krój

Dzisiejszy świat mody nie jest tak restrykcyjny, jak jeszcze kilka lat temu. Na formalnych spotkaniach zdarzają się zatem panowie w t-shirtach albo właśnie… w krótkich spodenkach. Oczywiście nie chodzi o wygląd typowo plażowy. Bermudy na formalne wyjście powinny zostać połączone z elegancką koszulą, dodatkami, czyli paskiem i zegarkiem, a także eleganckimi butami, jak chociażby modnymi mokasynami. Oczywiście nie chodzi też o jakiekolwiek bermudy. Eleganckie, męskie bermudy wykonywane są z dobrej jakości materiału. Często występują nawet z biglem, jak klasyczne spodnie garniturowe.

Po trzecie stosowny kolor

Na plażę, wyjście na piwo ze znajomymi albo inne, nieformalne spotkanie można ubrać bermudy niemal w każdym kolorze, byleby pasowały do reszty stroju. Jeżeli jednak szukamy czegoś nieco bardziej oficjalnego istnieje pewna, nieformalna gama stosownych kolorów. Co pasuje do koszuli? Na pewno warto stawiać na spokojniejsze, nieco bardziej stonowane kolory. Popularne są beże, szarości, granaty, czernie, brązy i wszelkie ich odcienie. Dzięki takim kolorom bermudy nie rzucają się w oczy i stanowią idealne uzupełnienie całej stylizacji.

Gdzie kupić męskie bermudy?

Warto stawiać na bermudy, wykonane z wytrzymałych i trwałych materiałów. Nie chodzi przecież o to, by ubrania zniszczyły się po pierwszym praniu. Nawet w czasie długotrwałego noszenia muszą wyglądać schludnie i elegancko. Właśnie dlatego lepiej nie wybierać najtańszych sieciówek, a raczej sklepy, które specjalizują się również w eleganckich strojach. Odpowiednie bermudy kupisz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.


Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

gothcore metalcore

Gothcore – jak włączyć elementy stylu do codziennego looku?

Gothcore, czyli połączenie stylu gotyckiego ze stylem metalcore wraca na salony i zaskakuje nowymi, drapieżnymi …