6 rzeczy, jakie powinieneś wiedzieć o Smart TV

Jeśli planujesz wybór telewizora dopilnuj, by posiadał on wszelkie inteligentne funkcje. | fot.: materiał partnera

Żyjemy w czasach, gdy wszystko jest „smart”. Telefony, zegarki… telewizory także. Jest to słowo, z którym spotkasz się niemal zawsze, gdy będziesz przeglądał najnowsze gadżety i technologie. Powszechnie słyszy się, że najlepszy telewizor UHD powinien być wyposażony w funkcje typowe dla Smart TV, jednak co to tak naprawdę oznacza? Przedstawiamy 6 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o inteligentnych telewizorach.

1. Najlepszy telewizor UHD działa w trybie online!

Czasy, gdy telewizor służył tylko i wyłącznie do oglądania filmów i programów telewizyjnych, bezpowrotnie minęły. Każdy najlepszy telewizor UHD możesz podłączyć do Internetu, co wiąże się z szeregiem korzyści. Przypomnij sobie, jakie możliwości ma Twój laptop czy komputer, a następnie wyobraź sobie, że to samo potrafi Twój dobry Smart TV UHD 4K. I to właśnie oznaczają funkcje „smart”.

2. Filmy na zawołanie o każdej porze dnia i nocy

Jedną z podstawowych korzyści, jaką niesie najlepszy telewizor UHD z funkcjami Smart TV, jest uzyskanie dostępu do całego szeregu platform internetowych VOD. Za ich sprawą, przez 24 godziny na dobę będziesz mógł przeglądać wielką bazę filmów czy seriali, dzięki czemu urządzisz sobie świetny seans filmowy zawsze wtedy, gdy tylko najdzie Cię na to ochota.

Co więcej, niektóre firmy często oferują bardzo korzystny pakiet startowy, pozwalający na darmowe (przez jakiś czas) korzystanie z usług VOD takich dostawców jak HBO GO, Netflix, Player.pl, Filmbox. Jeśli zastanawiasz się, jaki Smart TV UHD wybrać, postaw na taki, który oferuje dostęp do tak ogromnej ilości produkcji filmowych czy telewizyjnych.

3. YouTube w końcu w 4K!

Wielka baza filmów na YouTube może być bardzo atrakcyjna, jeśli przeglądać ją poprzez dobry Smart TV UHD 4K. Mając najlepszy telewizor UHD możesz obejrzeć całą gamę pięknych filmów w rozdzielczości 4K, wykorzystujących także nowoczesne funkcje HDR. Dzięki temu, nacieszysz oko wspaniałymi obrazami i nagraniami filmowymi. Na zwykłym telewizorze czy monitorze często nie będzie to możliwe!

4. Sterowanie jednym pilotem? A może klawiaturą?

Rozważając, jaki Smart TV UHD kupić, warto też wziąć pod uwagę jego dodatkowe funkcje i możliwości sterowania. Np. możliwy jest zakup pilota, którym będziesz mógł sterować także innymi urządzeniami podpiętymi pod telewizor, takimi jak konsola, soundbar, czy odtwarzacz Blu-ray. Wystarczy tylko odpowiednio je ze sobą sparować, aby cieszyć się „pełnią władzy”.

Wiele osób decyduje się także na klawiaturę z touchpadem. Dzięki niej, o wiele łatwiejsze będzie przeglądanie Internetu, korzystanie z platform VOD, czy ogólne konfigurowanie telewizora. Tego typu ciekawych rozwiązań jest naprawdę multum i z całą pewnością nie będziesz miał żadnego problemu ze znalezieniem idealnego dla siebie kontrolera.

5. Smartfon i telewizor prawie jak jeden umysł

A jeśli masz zwyczaj częstego trzymania smartfona przy sobie, śmiało możesz wykorzystać go do sterowania swoim telewizorem. Istnieje wiele aplikacji, dzięki którym Twój smartfon z powodzeniem zastąpi konwencjonalnego pilota. Nic też nie stanie na przeszkodzie, aby przesyłać obrazy czy filmy bezpośrednio z urządzenia mobilnego na ekran odbiornika. To naprawdę ogrom wygody i rozrywki!

6. A może po prostu Internet?

Każdy najlepszy telewizor UHD może teraz posłużyć Ci po prostu do przeglądania Internetu. Nie ma problemu, abyś sprawdził swoją pocztę, przejrzał wiadomości na dużym ekranie, czy wziął udział w video rozmowie. Dobry Smart TV UHD 4K zamienia się w wielki komputer, który świetnie sprawdzi się nawet w prostych, codziennych sprawach!

Moc możliwości dzięki Smart TV!

Jeśli planujesz wybór telewizora dopilnuj, by posiadał on wszelkie inteligentne funkcje. To bardzo ciekawe i przydatne możliwości, które zdecydowanie poszerzą jego funkcjonalność. Zastanawiając się, jaki smart TV UHD wybrać, zwróć też uwagę na jego dodatkowe atrybuty, takie jak np. darmowy dostęp do platform VOD. To niezwykle ważne, abyś mógł w pełni cieszyć się udanym zakupem!

Materiał zewnętrzny