Depilacja laserowa – plusy i minusy

Przede wszystkim dzięki laserowi można usunąć włoski z każdego miejsca, w których są one niepożądane. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Włoski na nogach i pod pachami to ciągłe utrapienie kobiet, które chcą wyglądać dobrze, zwłaszcza w czasie ciepłych miesięcy. Czasami jednak depilacja domowa niewiele daje – włoski po kilku dniach są już mocno widoczne. Aby poradzić sobie z tym powszechnym problemem, specjaliści od medycyny estetycznej wymyślili dobry sposób. Depilacja laserowa przynosi ze sobą wiele korzyści, ale ma też kilka wad. Jakich dokładnie?

Czym jest depilacja laserowa?

Zacznijmy od tego, na czym polega ten zabieg. Opiera się przede wszystkim na zjawisku fototermolizy. Wiązka światła, którą wytwarza laser, może przenika do skóry. Tam zostaje pochłonięta przez barwnik, który znajduje się w mieszkach włosowych – melaninę. Taka ilość ciepła działa niszcząco na cebulki i po prostu je likwiduje. A dodatkowo nie uszkadza ludzkiego organizmu. Jest więc bezpieczny i warty zainteresowania. Zwłaszcza przez kobiety, których włoski są wyjątkowo uciążliwe. Czy zabieg bardzo boli? Nie, ponieważ laser ma również funkcję chłodzącą. Oczywiście podczas działania może towarzyszyć nieprzyjemne uczucie. Po skończeniu zabiegu mija.

Jakie są zalety depilacji?

Przede wszystkim dzięki laserowi można usunąć włoski z każdego miejsca, w których są one niepożądane. Można nim spokojnie działać na udach, łydkach, pachach, a także w okolicy bikini. Skuteczność samej depilacji jest zależna od indywidualnych uwarunkowań – a więc karnacji skóry i koloru owłosienia. Skuteczniej usuwa się włosy widoczne, czyli ciemne i grubsze. Z jasnymi może być większy problem. Natomiast osoby, których skóra jest bardzo ciemna, w ogóle nie powinny korzystać z metody laserowej. Powód? Zbyt duża zawartość melaniny w skórze. Dodatkowo depilacja laserowa warszawa nie wywołuje żadnych skutków ubocznych – pozwala osiągnąć wyznaczone efekty bez większego podrażnienia, nawet w okolicach mocno wrażliwych. Jest trwała po skończeniu cyklu zabiegów.

Minusy depilacji za pomocą lasera

Właśnie – minusem w laserowym usuwaniu jest to, że zabieg trzeba powtarzać jeszcze po zakończeniu zleconych cyklów. Ma to zapewnić idealnie gładką skórę przez długi, długi czas. Taka depilacja jest kosztowna. Równie istotna jest późniejsza pielęgnacja, dzięki której skóra szybko się regeneruje. Zabieg warto jednak powtarzać, niezależnie od ceny i ewentualnego bólu, który odczuwamy. Nie jest on na tyle dotkliwy, by zrezygnować z wygodnego sposobu na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

przygotowanie do depilacji laserowej

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa, inaczej nazywa epilacją laserową, to zabieg kosmetyczny mający na celu trwałe pozbycie się …