młoda kobieta z kremem nawilżającym
Podstawą każdego makijażu jest jednak odpowiednie przygotowanie skóry. Żeby podkład trzymał się na buzi cały dzień, cera musi być odtłuszczona i nawilżona | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Makijaż dla młodej skóry. Na jaki postawić?

Młoda skóra ma zdecydowanie inne potrzeby niż ta dojrzała. Zwykle jest ona znacznie bardziej tłusta. W wyniku zmian hormonalnych zachodzących w młodym organizmie mogą pojawiać się na niej wypryski i zaczerwienienia. Kluczem do makijażowego sukcesu jest połączenie pielęgnacji z kryciem i matowaniem. Warto pamiętać, że taki make-up powinien być lekki i delikatny – tak, by nie obciążać skóry.

Krok 1: przygotowanie

Podstawą każdego makijażu jest jednak odpowiednie przygotowanie skóry. Żeby podkład trzymał się na buzi cały dzień, cera musi być odtłuszczona i nawilżona. Aby tak się stało, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie, wysokiej jakości kosmetyki. Do młodej skóry najlepsze będą delikatne produkty myjące – najlepiej maksymalnie naturalne, na bazie roślinnych składników. Doskonale sprawdzi się seria Soraya Naturalnie, w której znajdziemy zarówno żel do mycia z wyciągiem z rumianu, jak i kojącą esencję tonizującą z wyciągiem z kwiatu pomarańczy i rumiankiem. Regularne pielęgnowanie skóry takimi wyrobami sprawi, że jej kondycja zdecydowanie się poprawi. Przed rozpoczęciem make-upu dokładnie umyjmy twarz i przeprowadźmy tonizację. Takie zabiegi pozwolą przygotować skórę do przyjęcia kremu nawilżającego i, w końcu, podkładu.

Krok 2: podkład

Bardzo istotną kwestią jest oczywiście również wybór odpowiedniego podkładu. To on stanowi bazę całego makijażu – w młodym wieku najczęściej oczekujemy od niego matowania, czasami również krycia. Wybierajmy produkty przeznaczone do cery tłustej i mieszanej, które będą absorbować nadmiar sebum i, w efekcie, zapobiegać błyszczeniu. Dobrze sprawdzą się kosmetyki do makijażu wzbogacone o witaminy i minerały, które dodatkowo zadbają o pielęgnację skóry twarzy. To bardzo istotne – makijaż przecież zwykle towarzyszy nam cały dzień. Warto więc, by był maksymalnie bezpieczny i oprócz samego efektu matowania i krycia zapewniał również kompleksową ochronę cery.

Krok 3: wykończenie

Make-up to oczywiście nie tylko podkład. Perfekcyjnie wykończenie wymaga również użycia pudru, wytuszowania rzęs, nałożenia różu do policzków. Oczywiście z umiarem. Młoda skóra nie potrzebuje dużo kosmetyków, by pięknie się prezentować. Powinno nam zależeć głównie na lekkim matowaniu i ewentualnym ukryciu niedoskonałości. Wybierajmy kosmetyki do makijażu o prostej, krótkiej liście składników i bez sztucznych dodatków zapachowych czy koloryzujących. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że żaden z produktów nie obciąży skóry, nie zaszkodzi jej. Tak, by makijaż dodatkowo pielęgnował skórę. Oto klucz do sukcesu!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta kosmetyki

Poszerz makijażowe horyzonty z marką Claresa

Choć nasze kosmetyczki z produktami do makijażu często wypakowane są po brzegi, kiedy na rynku …