Kobieta - kremy przeciwzmarszczkowe
Granica wieku, w której zaleca się stosowanie kremu na zmarszczki nie jest odgórnie wyznaczona i ściśle ustalona. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Tajemnica działania kremów przeciwzmarszczkowych

Kremy przeciwzmarszczkowe stosowane są w codziennej pielęgnacji zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, osoby w młodszym oraz starszym wieku. Często zarzuca się temu produktowi wyłącznie rozgłos marketingowy, a nie skuteczność działania. W artykule omawiamy cechy dobrego kremu na zmarszczki, jak również kiedy go stosować oraz który wybrać!

Pielęgnacja cery a kremy do twarzy

Jak najbardziej te dwie frazy idą ze sobą w parze. Czynności mające na celu zadbanie o skórę twarzy, by były w pełni skuteczne, nie mogą ograniczać się wyłącznie do fizycznych działań. Ważne jest, by pielęgnacja była kompleksowa, działała na cerę leczniczo, regenerująco i odżywczo. Cel ten doskonale spełniają kremy do twarzy. Warto stosować produkty nawilżające cerę zarówno rano, jak i wieczorem. Z czasem jednak zwykły krem, utrzymujący odpowiednią ilość wody w skórze, nie wystarczy i nadejdzie czas na zakup pierwszego kremu przeciwzmarszczkowego.

Krem przeciwzmarszczkowy – kiedy zacząć go stosować

Granica wieku, w której zaleca się stosowanie kremu na zmarszczki nie jest odgórnie wyznaczona i ściśle ustalona. Tak naprawdę każda z kobiet sama decyduje o tym, kiedy chce rozpocząć kurację przeciwzmarszczkową i opóźnić proces pojawienia się pierwszej zmarszczki.

Przyjęło się jednak, że pierwszy krem przeciwzmarszczkowy powinien znaleźć się w kobiecej kosmetyczce tuż po 25. roku życia. Nie wzięło się to z przypadku. Cera w tym wieku zmniejsza produkcję kolagenu i elastyny, które wpływają na jędrność skóry. Traci również niezbędną do odpowiedniego nawilżenia wodę, co z kolei powoduje suchość. Tym samym pojawiają się pierwsze zmarszczki. Najczęściej jako pierwsze ukazują się mimiczne – choć posiadamy je już w młodszym wieku, są wynikiem ruchów twarzy, a nie efektem starzenia się skóry.

Wraz z wiekiem mechanizmy gospodarki hormonalnej ulegają deformacji i zniekształceniu, słowem: nie są już tak wydajne, jak w młodym wieku. Im kobieta jest starsza, tym mniej wody znajduje się w jej skórze. To samo dotyczy kolagenu i elastyny, które także nie potrafią się regenerować i samodzielnie produkować.

Nie jest powiedziane, iż z wybiciem 25 lat należy bez ustanku aplikować krem na zmarszczki. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować cerę i samą siebie na takie zmiany na skórze.

Dobry krem na zmarszczki, czyli który przeciwzmarszczkowy specyfik wybrać

Na rynku kosmetycznym znajduje się wiele produktów na zmarszczki, przykładowymi i sprawdzonymi z nich są kremy przeciwzmarszczkowe Garnier. Należy z wielką skrupulatnością dobierać nie tylko takie kremy, ale i inne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, gdyż źle dobrane mogą wywołać wiele negatywnych zmian skórnych, a tym samym zwyczajnie zaszkodzić.

Nie da się jednogłośnie stwierdzić, który krem na zmarszczki jest tym najlepszym. W tym celu należy dokładnie określić wymagania skóry i zastanowić się, czego oczekujemy od takiego produktu. Kremy na zmarszczki mogą je wygładzać, ale też dodatkowo nawilżać cerę, wyrównywać jej pigmentację czy wzmocnić barierę ochronną. Najlepiej wybierać właśnie te, które działają kompleksowo. Jednak najważniejsze jest, by zakupić krem dopasowany do wieku. Wybieganie w przyszłość i stosowania kosmetyku przeznaczonego dla kobiety 50+ przez dwudziestolatkę nie sprawi, że jej cera będzie na długo pozbawiona wpływu czasu – pogorszy jedynie jej stan i może nawet przyspieszyć proces starzenie się cery.

O tym pamiętaj

Kremy na zmarszczki spełniają szereg funkcji i zadań. Wygładzają delikatne zmarszczki, nawadniają lub nawilżają cerę, wyrównują jej koloryt, zapewniają wzmocnienie bariery ochronnej i regenerują. Jednak żaden – nawet najlepszy – krem przeciwzmarszczkowy nie jest w stanie całkowicie ich wyeliminować z powierzchni twarzy. Jednak aplikacja tych produktów zdecydowanie zmniejszy widoczność oznak starzenia się skóry, zwłaszcza gdy kremy te będą stosowane już po 25. roku życia.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Kiedy warto wprowadzić pielęgnację anti-aging, czyli jak opóźnić proces starzenia się skóry

Gładka, jędrna i promienna cera to marzenie każdej kobiety, szczególnie, gdy z każdym kolejnym rokiem …