Depilacja laserowa jest nieinwazyjnym i bezpiecznym zabiegiem, który nie powoduje uszkodzeń naskórka oraz podrażnień skóry, to przewagę nad innymi formami depilacji| fot.: Materiał partnera zewnętrznego

W jaki sposób depilować okolice bikini?

Gładkie ciało od kilku lat stało się standardem. Depilujemy pachy, nogi oraz okolice intymne. Dla większości Pań depilacja bikini stała się wręcz obowiązkowa przed wyjściem na plażę lub basen. Depilacja bikini daje nam estetyczny wygląd, zapewnia świetny komfort na co dzień i pozwala utrzymać lepszą higienę! Kobiety często wybierają depilację brazylijska, która usuwa całkowicie owłosienie z wzgórka łonowego oraz warg sromowych pozostawiając cieniutki pasek włosków przechodzących przez środek okolic intymnych. Usuwamy włoski przy pomocy wosku, past cukrowych, specjalnych kremów jednak trwałe efekty możemy uzyskać tylko depilacją laserową.

Depilacja laserowa bikini – czy jest bolesna?

Laserowa depilacja bikini może być bardziej odczuwalna niż w innych okolicach. Można ją śmiało porównać z depilacją przy użyciu wosku. Szczególnie silnie reagującym miejscem jest górna warga. Aby zminimalizować niekomfortowe odczucia depilacji dobrze nie korzystać z zabiegu podczas miesiączki i tuż przed.

Depilacja laserowa bikini – jak się do niej przygotować?

Jeżeli chcesz rozpocząć depilację laserową bikini musisz wiedzieć jak się do niej przygotować. Zawsze przed rozpoczęciem sesji depilacyjnej dobrze porozmawiać z kosmetologiem na bezpłatnej konsultacji. Wtedy właśnie dowiesz się dokładnie jak przebiega zabieg i co stanowi przeciwwskazanie do wykonania depilacji laserowej bikini. Co na pewno musisz wiedzieć? Przed rozpoczęciem zabiegów nie natłuszczaj skóry żadnymi kremami. Koniecznie zrezygnuj z opalania minimum 6 tygodni przed rozpoczęciem depilacji laserowej – opalenizna stanowi przeciwwskazanie do wykonania zabiegu.  Pamiętaj również o tym, że 4 tygodnie przed depilacją laserową nie możesz wyrywać włosków pęsetą, możesz je natomiast golić maszynką.

Depilacja laserowa bikini – czy jest bezpieczna?

Depilacja laserowa jest nieinwazyjnym i bezpiecznym zabiegiem, który nie powoduje uszkodzeń naskórka oraz podrażnień skóry, to przewagę nad innymi formami depilacji. Światło lasera przenika przez skórę i uderza bezpośrednio w cebulkę włosa trwale ją niszcząc. Jeżeli chcesz uzyskać jak najlepsze efekty depilacji bikini musisz wykonać serię zabiegów od 4 do 6 w odstępach 8 – 12 tygodni.  Depilacja laserowa daje świetne rezultaty u osób, które mają ciemne i grube włosy. Zdarza się, że po okresie kilku lat pojedyncze włoski odrosną. Wykonuje się wtedy tzw. zabieg „przypominający” w celu ich usunięcia.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

przygotowanie do depilacji laserowej

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa, inaczej nazywa epilacją laserową, to zabieg kosmetyczny mający na celu trwałe pozbycie się …