mężczyzna potrzebujący odtrucia alkoholowego
Głównym powodem, dla którego warto poddać się detoksowi alkoholowemu jest przerwanie ciągów alkoholowych | fot.: stock.adobe.com

Odtrucie alkoholowe Warszawa – dlaczego warto?

Choroba alkoholowa zawsze będzie czynnikiem niszczącym zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne alkoholika, bardzo często prowadząc do śmierci. Rozwija się ona przez wiele lat, przy czym bardzo często jest niedostrzegalna przez otoczenie. Wychodzenie z uzależnienia jest bardzo trudne, zazwyczaj wymaga specjalistycznej pomocy oraz przygotowania organizmu do dalszych terapii. Niezbędne więc wydaje się być odbycie oczyszczania organizmu z nagromadzonych toksyn będących efektem uzależnienia.

Odtrucie alkoholowe w naszym gabinecie przebiega zawsze na najwyższym poziomie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalistów w swoim fachu, dla których liczy się skuteczność działań mających na celu niesienie pomocy osobom wykazującym problem alkoholowy. Swoją drogę do trzeźwości rozpocznij od detoksykacji, co umożliwi zregenerowanie ciała oraz uzupełnienie witamin i mikroskładników.

Choroba alkoholowa – powstrzymaj spustoszenie w swoim organizmie

W momencie zauważenia pojawiających się problemów z pamięcią, nie pamiętasz swoich czynów po spożyciu alkoholu, zaczynasz sięgać po napoje alkoholowe nawet w samotności, tracisz kontrolę nad ilością oraz częstotliwością spożywania substancji alkoholowych, powinieneś zastanowić się nad fachową pomocą, ponieważ już w tej chwili znajdujesz się w drugiej fazie uzależnienia. Kolejną fazą choroby alkoholowej jest faza krytyczna, od której dzieli Cię już tylko jeden krok. Typowym objawem trzeciej fazy jest nadanie priorytetu alkoholowi, który deprawuje ważność rodziny oraz spraw zawodowych. Zaczynasz gromadzić zapas alkoholu, dążysz do tego, aby był on dostępny przez całą dobę. Dodatkowo powody, z jakich sięgasz po alkohol wydają się być błahe – nie jest on już formą odprężenia się, relaksu, czy też odreagowaniem stresu. Staje się towarzyszem codzienności, sam zaczynasz tworzyć powody oraz wymówki do sięgnięcia po kolejną dawkę alkoholu. Zaczynają pojawiać się ciągi alkoholowe, które stopniowo stają się coraz dłuższe i częstsze. Po fazie krytycznej występuje już jedynie faza przewlekła, która charakteryzuje się spożywaniem alkoholu niebędącego przeznaczonym do spożycia, np. denaturat. W ten sposób alkohol staje się nieodłącznym elementem codziennego życia danej osoby, prowadzącym do degradacji społeczno-zawodowej oraz całkowitemu zatraceniu zdrowia. Typowymi chorobami alkoholików są marskość wątroby, zespół móżdżkowy, kardiomiopatia, przy czym należy stanowczo podkreślić, że choroba alkoholowa równie często kończy się śmiercią. Im szybciej udasz się na odtrucie alkoholowe, tym masz większe szanse na wyjście z uzależnienia i odbudowanie swojego zdrowia, relacji oraz pozycji społeczno-zawodowej.

Odtrucie alkoholowe – oczyszczenie organizmu, czy uratowanie życia?

Odtrucie organizmu w Warszawie jest procedurą medyczną, która składa się z kilku etapów. Jego głównym celem jest usunięcie z ciała człowieka wszelkich pozostałości alkoholowych oraz szkodliwych toksyn będących efektem trawienia alkoholu. Gabinetem specjalizującym się w odtruciu alkoholowym jest Pacjent stale znajduje się pod kontrolą i obserwacją doświadczonego i wykwalifikowanego zespołu medycznego. Do procesu odtrucia alkoholowe w Warszawie używane są jedynie profesjonalne urządzenia oraz oryginalne środki farmakologiczne wyprodukowane przez znane i renomowane firmy, przeznaczone do użytku wewnętrznego. Czas trwania detoksykacji zależne jest od indywidualnych cech Pacjenta oraz jego potrzeb, możliwości regeneracyjnych organizmu, uwzględniając stopień uzależnienia oraz czas jej występowania.

Odtruwanie alkoholowe – jak się do niego przygotować?

Zanim zostanie wykonana cała procedura odtruwania, Pacjentowi w warunkach laboratoryjnych pobierana jest krew do badań, a następnie lekarz przeprowadza wywiad medyczny. Po zabiegu Pacjent podlega rekonwalescencji, gdzie drogą dożylną podawane są elektrolity, witaminy, sole mineralne, które mają za zadanie przywrócić homeostazę w organizmie, a także uzupełnić poziom płynów. Bardzo często odbycie detoksu ratuje życie danej osoby, jednak należy być świadomym, że jest to jedynie jedna z form leczenia uzależnienia – bez wsparcia ze strony innych metod i oddziaływań może być jedynie chwilowa poprawa. Z tego powodu wielu terapeutów nazywa odtrucie alkoholowe wstępem do właściwego leczenia.

Dlaczego warto zastosować detoks alkoholowy?

Głównym powodem, dla którego warto poddać się detoksowi alkoholowemu jest przerwanie ciągów alkoholowych. Jeżeli choroba alkoholowa znajduje się w zaawansowanej, przewlekłej fazie, ciągi alkoholowe stanowią bezpośrednie zagrożenie życia. Zastosowanie odtrucia alkoholowego łagodzi więc objawy ujawniające się po nagłym i całkowitym odstawieniu alkoholu.

Organizm reaguje swojego rodzaju stresem na brak podawania substancji, do obecności której był przyzwyczajony. Zaczyna występować nadmierne pocenie się, zawroty głowy, dolegliwości układu pokarmowego, nerwowego, w tym może wystąpić padaczka, majaczenie, a także lęki.

Za pomocą opieki medycznej świadczonej całodobowo na wysokim, profesjonalnym poziomie, odejście od nadmiernego picia alkoholu będzie dla ciała człowieka znacznie mniejszym szokiem, który da radę opanować. W naszym gabinecie w Warszawiedokładamy wszelkich starań, aby zmniejszyć fizyczne i psychiczne skutki usuwania szkodliwych toksyn po rezygnacji ze spożywania substancji alkoholowych. Zawsze indywidualnie dobieramy zestaw, a także dawkę podawanych środków farmakologicznych naszym Pacjentom w trosce o ich dobro, bezpieczeństwo oraz komfort. W ten sposób umożliwiamy szybkie odzyskanie sił, które są konieczne do zrywania z nałogiem. Mimo licznych zalet odbycia detoksykacji, nie jest ona sposobem leczenia nałogu, a jedynie przygotowuje Pacjenta do dalszej efektywnej pracy nad odzyskiwaniem kontroli nad swoim nałogiem – w ten sposób odtrucie alkoholowe staje się narzędziem w walce z chorobą.

W momencie zauważenia rozwijania się choroby alkoholowej należy działać radykalnie, aby przerwać pogłębianie się uzależnienia, które może doprowadzić do tragicznych skutków. Warto podjąć pierwsze działania wychodzenia z alkoholizmu, po to, aby znów cieszyć się kontrolą nad swoimi myślami, zachowaniem oraz całym życiem.

Detoks alkoholowy w dobrych warunkach w Warszawie?

Naszym priorytetem jest łagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego – zależy nam na komforcie oraz bezpieczeństwie naszych Pacjentów. Z tego względu indywidualnie dostosowujemy nasze działania do każdego z naszych Gości. Zawsze na wstępie dużo czasu poświęcamy na rozmowę z Pacjentem, a następnie w celach diagnostyki stanu zdrowia wykonujemy niezbędne badania. W ten sposób pomagamy naszym Klientom w trudnym momencie występowania objawów fizycznych i psychicznych odstawienia alkoholu. Warto podkreślić, że między szóstą, a siedemdziesiątą drugą godziną po rezygnacji z dostarczania organizmowi alkoholu, zaczyna pojawiać się znaczna część objawów, które są wynikiem szoku organizmu wywołanego gwałtownym odstawieniem substancji psychoaktywnej.

Po odbyciu odtrucia alkoholowego, nasi Pacjenci są w pełni sił oraz całkowicie gotowi do podjęcia dalszej terapii alkoholowej – przede wszystkim warto rozważyć terapię grupową, najlepiej w ośrodku oferującym stacjonarny tryb leczenia.

Co nas wyróżnia?

  • Opieka medyczna na najwyższym poziomie,
  • Udzielanie niezbędnego wsparcia,
  • Podejście do każdego Pacjenta w sposób indywidualny,
  • Poszanowanie godności,
  • Zachowanie dyskrecji,
  • Zapewnienie komfortu,
  • Zatrudniamy jedynie doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę, która stale podnosi swoje kwalifikacji i kompetencje,
  • Posiadamy nowoczesny sprzęt renomowanych firm, dbamy o sterylność narzędzi oraz jakość stosowanych przez nas wyrobów medycznych.

Więcej informacji znajdziesz tutaj https://odtruwaniewarszawa.pl/

Materiał partnera

Sprawdź także

esperal wrocław

Esperal Wrocław – rewolucyjny lek na skuteczne leczenie alkoholizmu

Granica pomiędzy piciem okazjonalnym a nałogowym jest bardzo cienka i praktycznie niewidoczna. Należy pamiętać, że …