Ozzy Osbourne
Ozzy w 2010 roku | fot.: Autorstwa F darkbladeus - Praca własna An I Am Ozzy book signing fan photograph Changing Hands, Tempe, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10850231

Ozzy Osbourne wycofuje się z koncertowania

Legenda heavy metalu Ozzy Osbourne ogłosił w środę 1 lutego, że odwołuje trasę koncertową „No More Tours 2 2023”. Przyczyną jest zły stan zdrowia muzyka. Były frontman Black Sabbath w ostrych słowach wyraził, jak bardzo jest upokorzony swoją sytuacją.

Trasa „No More Tours 2” ostatecznie odwołana

Odwołana trasa koncertowa zaplanowana była na wiosnę 2023 roku. Co ciekawe, trasa była już kilka razy przekładana m.in. z powodu stanu zdrowia muzyka oraz niepewnej sytuacji, jaka miała miejsce w Europie w związku z pandemią covid-19. Gościem specjalnym miała być kultowa grupa Judas Priest. Trasa nie uwzględniała Polski, ale fani z naszego kraju mogli wybrać się na koncert do czeskiej Pragi, który zaplanowany był na 19 maja 2023 roku. Miała to być pożegnalna trasa artysty, który, chociaż nie zamierzał rezygnować z występów na scenie, to był już zmęczony spędzaniem wielu miesięcy w podróży.  Nazwa „No More Tours 2” nawiązywała do słynnej trasy z 1992 roku, która również zapowiadana była wówczas jako ostatnia, jednak po kilku latach Osbourne wrócił do grania koncertów.

Ozzy Osbourne wydał wzruszające oświadczenie

Po dłuższej przerwie w koncertowaniu związanej m.in. z problemami ze zdrowiem, 74-letni Ozzy Osbourne do końca wierzył, że uda mu się wrócić na scenę. W ostatnią środę w swoich mediach społecznościowych opublikował jednak oświadczenie, w którym ogłosił odwołanie trasy, przeprosił fanów i tłumaczył powody takiej decyzji. Napisał, że to prawdopodobnie najtrudniejsza rzecz, jaką musiał kiedykolwiek przekazać swoim wiernym fanom.

Konsekwencje wypadku sprzed lat

Ozzy Osbourne cztery lata temu w wyniku wypadku uszkodził poważnie kręgosłup. Pogłębiły się też wtedy jego problemy zdrowotne, z którymi zmagał się już wcześniej. Kilka lat temu przyznał również, że zmaga się z chorobą Parkinsona. Od czasu wypadku przebył kilka operacji i długą fizjoterapię. Poddał się także terapii komórkami macierzystymi oraz innowacyjnej terapii HAL. Jak twierdzi muzyk, jego jedynym celem w tym czasie był powrót do koncertowania. Niestety, pomimo tego, że jego głos w żaden sposób nie ucierpiał, to ciało jest nadal za słabe i nie pozwala na odbywanie podróży.

„Nigdy nie pomyślałbym, że moje koncertowanie zakończy się w ten sposób” – napisał muzyk

Artysta wyraził rozgoryczenie i frustrację tym, że zawiódł swoich lojalnych fanów i zmuszony jest odwołać koncerty. Poinformował także, że osoby, które zakupiły bilety na majowe i czerwcowe koncerty, otrzymają zwrot pieniędzy. Jednocześnie muzyk wraz z zespołem szuka sposobu na granie koncertów, które nie będzie wiązało się z podróżami.

„Chcę podziękować mojej rodzinie… mojemu zespołowi… mojej ekipie…… moim długoletnim przyjaciołom @JudasPriest i oczywiście moim fanom za ich niekończące się poświęcenie, lojalność i wsparcie oraz za to, że dali mi życie, o jakim nawet nie marzyłam, że będę miał. Kocham was wszystkich…” – tak Ozzy Osbourne kończy swój wpis na Instagramie.

Fani również nie tracą nadziei na zobaczenie idola na żywo i wysyłają mu liczne słowa wsparcia w komentarzach pod postem.

MBR