Kiedy angielski stał się językiem numer 1?

Wiek XXI niemal jest nierozłącznie powiązany z językiem angielskim. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaki język jest współcześnie najbardziej popularny? Na jakich obszarach jego znajomość jest niezbędna, w czym może nam pomóc umiejętność sprawnego nim posługiwania się i w jaki sposób uczyć się go najefektywniej? Sprawdź.

Nietrudno przeoczyć fakt, iż język angielski stał się definitywnie językiem ogólnoświatowym, językiem numer jeden przy porozumiewaniu się i komunikacji międzyludzkiej w strefie makro.

Wiek XXI niemal jest nierozłącznie powiązany z językiem angielskim, istnieją specjalne kursy dla seniorów, dzieci już w przedszkolach poznają pierwsze słowa w języku angielskim, a dość często uczą się go równolegle do języka polskiego, w domu, niekoniecznie w sytuacji, gdy jeden z rodziców jest obcokrajowcem.

Na gruncie językowym, wiele słów przedostaje się swobodnie do języka polskiego, przy czym nie zawsze potrafimy nazwać jakąś sytuację lub rzecz polskim odpowiednikiem. Nie dziwi więc fakt, że znajomość języka angielskiego jest konieczna do sprawnego funkcjonowania w świecie i poznawania go. Cała technologiczna strona życia oparta jest na języku angielskim, wszelkie specjalistyczne słownictwo informatyczne, komputerowe pochodzi z języka angielskiego. Być może właśnie dlatego wiele młodych osób coraz chętniej uczy się języka obcego, by móc sprawnie poruszać się w swoim „środowisku naturalnym” – świecie komputerów, Internetu i nieograniczonego dostępu do wszelkich wiadomości i usług, dość często „podawanych” w języku angielskim.

Z tych tez powodów szkoły językowe oferują cała gamę kursów i szkoleń, które przygotowują kursantów do sprawnego posługiwania się językiem angielskim, do rozwijania zawodowej kariery, poznawania nowych ludzi i świata. Szkoła Językowa Lincoln oferuje kursy w grupach przygotowujące m.in. do zdania egzaminów Cambridge English, czyli FCE, CAE, CPE, których certyfikaty we współczesnych CV są coraz częściej normą i pracodawcy z wielu obszarów wręcz wymagają posiadania takiego certyfikatu świadczącego o umiejętnościach językowych na danym poziomie. Szkoła Języków Obcych Lincoln proponuje zajęcia w grupach i indywidualne konwersacje, każda metoda nauki języka jest jak najściślej dopasowana do potrzeb i umiejętności (lub ich braku) uczącego się. Doświadczona i rzetelna kadra nauczycielska jest gwarancją prawidłowego przygotowania kursantów, braku możliwości rozwoju, wszelkie potrzeby wyłapywane są przez lektorów od razu, a następnie pokierowane w odpowiedni sposób.

Tysiące osób zdaje miesięcznie egzaminy państwowe i zyskuje certyfikaty, jeżeli chcesz dołączyć do ich grona i interesują Cię kursy języka angielskiego w Krakowie, sprawdź ofertę Szkoły Języków Obcych Lincoln.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

lektor języka angielskiego

Gdzie szukać pracy jako lektor języka angielskiego?

Lektorzy języka angielskiego nadal są poszukiwani na rynku pracy. Wbrew pozorom po studiach filologicznych nie …