Miasta, w których chce się żyć!

W rankingach od lat to właśnie Warszawa niezmiennie pozostaje na pierwszym miejscu pod względem komfortu życia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jakie polskie miejscowości są najbardziej przyjazne dla mieszkańców i oferują najwyższą jakość życia? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, gdyż o jakości życia decyduje wiele elementów, a każdy człowiek ma inne preferencje. Co pewien czas prowadzone są badania mające na celu wyłonić miasta, w których najlepiej zamieszkać. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Nie ma jak w Warszawie

O stolicy mówi się różnie – jedni ją kochają, inni nie wyobrażają sobie ani chwili w tym zatłoczonym mieście. Mimo to w rankingach od lat to właśnie Warszawa niezmiennie pozostaje na pierwszym miejscu pod względem komfortu życia. Jest synonimem mnóstwa możliwości, gdzie wciąż pojawiają się nowe inwestycje, powstają firmy i międzynarodowe korporacje. To tutaj przyjeżdżają ludzie w nadziei na sukces i lepsze jutro. I wielu to się udaje.

Warszawa to również wspaniała społeczność ludzi z różnych części Polski i świata, którzy tutaj przyjeżdżają i pozostają już na stałe. Świadczyć o tym może chociażby popularność inwestycji budowlanych. Wciąż powstają nowe apartamentowce o wysokim standardzie – na przykład wieżowiec Cosmopolitan, znajdujący się w samym centrum. Bez wątpienia Warszawa jest miejscem, gdzie warto pozostać na dłużej lub nawet na całe życie. A jak sprawa wygląda z pozostałymi miastami?

Wrocław – wiele możliwości

Kolejnym docenianym przez Polaków miastem jest Wrocław. To jedna z najdynamiczniej rozwijających się metropolii, oferująca mnóstwo możliwości. Współczynnik bezrobocia osiąga tutaj najniższe wartości w całym kraju, a liczba nowych inwestycji wprost oszałamia. Z roku na rok Wrocław rozbudowuje się coraz bardziej, a jego ikoną jest Sky Tower – najwyższy budynek w Polsce.

O popularności Wrocławia decyduje nie tylko małe bezrobocie i przystępne koszty życia, ale również oferta kulturalna. Nie ma tygodnia, by nie odbywały się jakieś imprezy, wydarzenia, eventy, koncerty czy spektakle. Mieszkańcy doceniają też piękną architekturę miasta i jego historię.

Sopot – nadmorski kurort

W pierwszej trójce najlepszych miejscowości do zamieszkania znajduje się także Sopot, kojarzony przede wszystkim z turystyką. Położony nad Zatoką Gdańską, corocznie przyciąga wielu turystów pragnących zaznać uroków Morza Bałtyckiego. To świetne miejsce do zamieszkania i pozostania w nim na całe życie. Sopot może poszczycić się szybkim tempem rozwoju, niskim bezrobociem, bogatą ofertą kulturalną i mnóstwem życzliwych mieszkańców. W odróżnieniu od poprzednich metropolii, Sopot jest malutki. Mieszka tam zaledwie ok. 38 000 ludzi, jednak to właśnie ta liczba czyni je miejscem, w którym warto zamieszkać, zwłaszcza gdy nie przepadamy za wielkomiejskim zgiełkiem.

To oczywiście tylko pierwsza trójka miast przyjaznych mieszkańcom. Poza podium, ale nadal na wysokich pozycjach znajdują się: Rzeszów, Gdańsk, Kraków oraz Poznań. A jaki jest Twój ideał? Niewielka, spokojna miejscowość, czy centrum Warszawy?

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wrocław hotel

Najlepszy hotel we Wrocławiu? Podpowiadamy, jak go znaleźć

Wrocław to miasto zdecydowanie warte odwiedzenia. Stolica Dolnego Śląska to idealne miejsce zwłaszcza na rodzinną …