Miasta, w których chce się żyć!

W rankingach od lat to właśnie Warszawa niezmiennie pozostaje na pierwszym miejscu pod względem komfortu życia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jakie polskie miejscowości są najbardziej przyjazne dla mieszkańców i oferują najwyższą jakość życia? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, gdyż o jakości życia decyduje wiele elementów, a każdy człowiek ma inne preferencje. Co pewien czas prowadzone są badania mające na celu wyłonić miasta, w których najlepiej zamieszkać. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Nie ma jak w Warszawie

O stolicy mówi się różnie – jedni ją kochają, inni nie wyobrażają sobie ani chwili w tym zatłoczonym mieście. Mimo to w rankingach od lat to właśnie Warszawa niezmiennie pozostaje na pierwszym miejscu pod względem komfortu życia. Jest synonimem mnóstwa możliwości, gdzie wciąż pojawiają się nowe inwestycje, powstają firmy i międzynarodowe korporacje. To tutaj przyjeżdżają ludzie w nadziei na sukces i lepsze jutro. I wielu to się udaje.

Warszawa to również wspaniała społeczność ludzi z różnych części Polski i świata, którzy tutaj przyjeżdżają i pozostają już na stałe. Świadczyć o tym może chociażby popularność inwestycji budowlanych. Wciąż powstają nowe apartamentowce o wysokim standardzie – na przykład wieżowiec Cosmopolitan, znajdujący się w samym centrum. Bez wątpienia Warszawa jest miejscem, gdzie warto pozostać na dłużej lub nawet na całe życie. A jak sprawa wygląda z pozostałymi miastami?

Wrocław – wiele możliwości

Kolejnym docenianym przez Polaków miastem jest Wrocław. To jedna z najdynamiczniej rozwijających się metropolii, oferująca mnóstwo możliwości. Współczynnik bezrobocia osiąga tutaj najniższe wartości w całym kraju, a liczba nowych inwestycji wprost oszałamia. Z roku na rok Wrocław rozbudowuje się coraz bardziej, a jego ikoną jest Sky Tower – najwyższy budynek w Polsce.

O popularności Wrocławia decyduje nie tylko małe bezrobocie i przystępne koszty życia, ale również oferta kulturalna. Nie ma tygodnia, by nie odbywały się jakieś imprezy, wydarzenia, eventy, koncerty czy spektakle. Mieszkańcy doceniają też piękną architekturę miasta i jego historię.

Sopot – nadmorski kurort

W pierwszej trójce najlepszych miejscowości do zamieszkania znajduje się także Sopot, kojarzony przede wszystkim z turystyką. Położony nad Zatoką Gdańską, corocznie przyciąga wielu turystów pragnących zaznać uroków Morza Bałtyckiego. To świetne miejsce do zamieszkania i pozostania w nim na całe życie. Sopot może poszczycić się szybkim tempem rozwoju, niskim bezrobociem, bogatą ofertą kulturalną i mnóstwem życzliwych mieszkańców. W odróżnieniu od poprzednich metropolii, Sopot jest malutki. Mieszka tam zaledwie ok. 38 000 ludzi, jednak to właśnie ta liczba czyni je miejscem, w którym warto zamieszkać, zwłaszcza gdy nie przepadamy za wielkomiejskim zgiełkiem.

To oczywiście tylko pierwsza trójka miast przyjaznych mieszkańcom. Poza podium, ale nadal na wysokich pozycjach znajdują się: Rzeszów, Gdańsk, Kraków oraz Poznań. A jaki jest Twój ideał? Niewielka, spokojna miejscowość, czy centrum Warszawy?

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

speakeasy

Ciekawostki na temat słynnych pubów i knajp

Wieczorne przesiadywanie w pubach i knajpach nie jest domeną jedynie Polaków. Kultura picia alkoholu jest …