Uścisk dłoni
W transakcji pośredniczy instytucja finansowa, przez którą przechodzą wszystkie informacje.| fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy wiesz ile zalet ma pożyczka społecznościowa?

Rynek pożyczek online rośnie z dnia na dzień. Nie jest to już jedynie mała kwota, która jest ostatnim kołem ratunkowym pod koniec miesiąca. Znaczenie pojęcia ,,pożyczka” zmieniło się na przełomie ostatnich lat. Obecnie liczba wierzycieli oferujących pożyczki online jest wysoka i stale rośnie. Co za tym idzie, ich oferta staje się coraz bardziej urozmaicona. W ostatnich latach na polskim rynku zaczęła funkcjonować pożyczka społecznościowa.

Czym jest pożyczka społecznościowa?

Jest to pożyczka przez internet na Matchbanker, której idea różni się od każdego innego zobowiązania dostępnego na rynku. Proces aplikacji przebiega tu nieco inaczej, albowiem pożyczka jest zaciągana u osoby prywatnej. Zarówno pożyczkobiorca jak i pożyczkodawca są sobie anonimowi podczas całego procesu. W transakcji pośredniczy instytucja finansowa, przez którą przechodzą wszystkie informacje.

Największą zaletą pożyczek społecznościowych jest elastyczność umowy. Ze względu na fakt, iż pożyczając w tej sposób, podpisujemy umowę z osobą prywatną, mamy możliwość negocjacji terminu spłaty oraz wysokości rat. W przypadku każdej innej pożyczki warunki są z góry ustalone. Jeśli odpowiadają nam przedstawione warunki, nie ma co się zastanawiać, należy jedynie podpisać umowę. Jeśli jednak mamy problem z terminem spłaty, z pomocą pożyczki społecznościowej możemy umówić się na jego przedłużenie.

Niestandardowe warunki odnoszą się także do kwoty, jaką chcielibyśmy pożyczyć. O wszystko można się dogadać, wystarczy spróbować.

Pożyczkodawca nie zapyta cię o cel, na jaki potrzebny jest ci zastrzyk gotówki. Możesz wykorzystać go na cokolwiek potrzebujesz. Niezależnie czy wymarzyłeś sobie wakacje w odległym kraju, czy też chcesz nareszcie skończyć niekończącą się naprawę auta, nadal możesz ubiegać się o pożyczkę.

Gdzie ją znaleźć?

Jeśli zainteresował cię taki sposób pożyczania, warto skorzystać z serwisu oferowanego przez Matchbanker. Jest to nowoczesna porównywarka finansowa, która w czytelny sposób prezentuje oferty dostępne na rynku. Zamieszczone tu oferty pochodzą jedynie od wierzytelnych pożyczkodawców, przez co nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo w trakcie przekazywania swoich danych osobowych.

Matchbanker zestawia bieżące oferty, podkreślając ich zalety, a także wady. Dzięki temu obiektywnemu spojrzeniu, klienci są dokładnie poinformowani zanim podejmą się zaciągnięcia pożyczki.

Co więcej, oferty nie są przepisane prosto ze stron wierzycieli. Język, jakim się tu posłużono, został dostosowany do potrzeb klientów. Słownictwo związane z finansami jest często zawikłane i ciężkie do zrozumienia. Na stronie Matchbanker każde z tych pojęć zostało dokładnie wytłumaczone, aby każdy miał świadomość, na co się pisze.

Korzystanie z serwisu oferowanego przez Matchbanker jest w pełni darmowe. Ze strony porównywarki finansowej nie zostaną nałożone na ciebie żadne koszty. Jedynie w sytuacji, gdy zdecydujesz się na konkretną ofertę i zaciągniesz pożyczkę, będziesz zobowiązany oddać należność pożyczkodawcy razem z ustalonymi kosztami.

Inwestowanie w pożyczki społecznościowe

Instytucje pozabankowe oferują możliwość inwestowania w pożyczki społecznościowe. Jest to sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy w prosty sposób, albowiem to firma pożyczkowa zajmie się wszelkimi formalnościami.

Peer-to-peer lending, czyli pożyczka społecznościowa

Jeśli brakuje ci funduszy na spełnienie postanowionego przez ciebie celu, a warunki znanych ci pożyczkodawców nie spełniają twoich oczekiwań, warto skorzystać z peer-to-peer lending, czyli pożyczki społecznościowej. Wynegocjuj swoje warunki i ciesz się grubszym portfelem już dziś!


Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

prawnik od długów

Dobry prawnik od długów

Nie ma nic gorszego od znalezienia się w spirali długów. Często jest to wynik niefortunnych …