Kobieta w ramionach mężczyzny
Problemy tego rodzaju i tak są dla wielu mężczyzn przyczyną stresów i spadku samopoczucia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak pokonać problemy z potencją i przywrócić udane życie seksualne?

Udane życie seksualne jest bardzo ważne. Pary, które regularnie uprawiają seks są ze sobą bardziej związane i potrafią cieszyć się własną bliskością. Niestety, nie zawsze nasze życie intymne wygląda tak, jak byśmy tego chciały. Często przyczyną są problemy z potencją, o których mężczyźni nie chcą rozmawiać. Tymczasem w znaczącej większości przypadków można je pokonać. Podpowiadamy jak.

Poznaj przyczyny problemów z erekcją

Erekcja to bardzo złożony proces, na który wpływ ma zarówno poziom hormonów u mężczyzny, stan jego zdrowia, jak i kondycja psychiczna. Z tego powodu problemy z osiągnięciem pełnego wzwodu mogą zdarzyć się każdemu, również młodemu mężczyźnie i nie zawsze jest to powód do niepokoju. Niemniej jednak, gdy kłopoty z potencją trwają dłuższy czas co negatywnie odbija się zarówno na samopoczuciu mężczyzny jak i na relacji w związku warto zastanowić się co możemy zrobić. Bardzo często przyczyną problemów jest niedobór snu, zmęczenie i nadmiar stresu. Dzisiejszy tryb życia w ciągłym pośpiechu przyczynia się bowiem do znacznego obniżenia libido. Często również zdarza się tak, że nieodpowiednia dieta mężczyzny oraz używki takie jak alkohol czy papierosy dodatkowo pogłębiają problem. Rzadziej jest on objawem schorzeń czy spowodowany wadami anatomicznymi, choć oczywiście nie można tego wykluczać. W takim przypadku pomóc może dobry, zaufany lekarz.

Wypoczynek, akceptacja, zmiana nawyków

Jeśli u mężczyzny pojawiają się problemy z erekcją warto odpowiednio mu pomóc. Przede wszystkim jednak pamiętajmy by nie robić z tego dramatu i nie obwiniać partnera. Problemy tego rodzaju i tak są dla wielu mężczyzn przyczyną stresów i spadku samopoczucia. Co możemy zrobić? Przede wszystkim zachęćmy partnera do zadbania o swoje zdrowie. Znalezienie czasu na odpoczynek i odcięcie się od codziennych stresów może okazać się naprawdę pomocne. Zadbajmy więc o to, by nasz partner miał czas na sen oraz ulubione aktywności. Warto również przyjrzeć się codziennej diecie. Wyeliminowanie tłustych potraw, alkoholu czy też przyrządzanie potraw, które są bogate w białka pochodzenia zwierzęcego błonnik i tłuszcze roślinne z całą pewnością nie zaszkodzi a może pomóc.

Bezpieczne i skuteczne wsparcie – czyli o tabletkach na potencję

Chyba każda z nas widziała w swoim życiu setki reklam środków na potencję, które gwarantują spektakularne efekty w krótkim czasie. Niestety, rzeczywistość w większości przypadków nie wygląda tak różowo. Czy oznacza to, że nie ma skutecznych tabletek na potencję dla mężczyzn i nic nie może nam pomóc? Otóż nie. Na rynku są bowiem obecne zarówno leki, które może przepisać jedynie specjalista, jak i środki na potencję bez recepty, które mogą pomóc naszemu partnerowi cieszyć się pełną sprawnością. Jeśli decydujemy się na korzystanie z nich warto jednak sięgać po tabletki na potencje o potwierdzonym składzie i działaniu. Dobrym wyborem będą preparaty, które zawierają w swoim składzie wyciągi z roślin. Na szczególną uwagę zasługuje żeń-szeń, który nie od dziś znany jest jako roślina, która pomaga w męskich kłopotach. Wszystko to zasługa ginsenozyd, czyli substancji, które zwiększają uwalnianie w organizmie tlenku azotu, który wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych. Kolejnym składnikiem, który powinien znaleźć się w środkach na potencję dla mężczyzn jest buzdyganek naziemny. Przykładem takiego środku jest np. znanym wszystkim Permen: http://www.permen.pl. Roślina ta wyzwala bowiem pożądanie i poprawia seksualną wydajność. Warto dodać, że stosowanie takich tabletek na potencję jest dla organizmu mężczyzny całkowicie bezpieczne, nie musimy więc się ich obawiać.

Podsumowując, jeśli obserwujemy, że problemy z potencją dotyczą również naszego partnera nie warto się załamywać. Mądre wsparcie, zaproponowanie mu odpoczynku, zmiana niektórych nawyków czy zastosowanie skutecznych środków na potencję może pomóc. Przekonało się o tym już wiele par, które na powrót zaczęły cieszyć się udanym współżyciem.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dojrzali ludzie w łóżku

Na nudę najlepszy wibrator?

Z ochotą na seks jest zwykle tak, że im związek dłuższy, tym ona mniejsza. Nie …