wybór prezerwatywy
Co by nie mówić, w sprawie doboru prezerwatyw rozmiar naprawdę ma znaczenie. W końcu, jeśli chcemy cieszyć się seksem, musimy być pewni zabezpieczenia, na jakie się zdecydowaliśmy | fot.: stock.adobe.com

Jak dobrać prezerwatywę, czyli na co tak naprawdę zwracać uwagę!

Jak dobrać prezerwatywę? Takie pytanie może pojawiać się w głowach sporej ilości ludzi. W końcu to właśnie prezerwatywa jest bez wątpienia najbardziej popularnym środkiem antykoncepcyjnym i jedynym chroniącym przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Na co jednak tak naprawdę zwracać uwagę, kiedy po niego sięgamy? Odpowiedź na to pytanie jest istotna, ponieważ obecnie dostępnych jest tak dużo rodzajów prezerwatyw, że po prostu można się w tym wszystkim pogubić. Spróbujmy więc ustalić, co jest istotne w doborze tego rodzaju antykoncepcji!

Po pierwsze: rozmiar prezerwatywy!

Co by nie mówić, w sprawie doboru prezerwatyw rozmiar naprawdę ma znaczenie. W końcu, jeśli chcemy cieszyć się seksem, musimy być pewni zabezpieczenia, na jakie się zdecydowaliśmy. Trzeba tutaj od razu podkreślić, że męskie penisy różnią się wielkością i dlatego odpowiednio dobrana prezerwatywa jest tak ważna. Nie zawsze standardowe prezerwatywy będą najlepszym rozwiązaniem. Warto więc określić obwód członka, a także dowiedzieć się, jaka jest średnica prezerwatywy. 

Producenci także o tym wiedzą dlatego oferują różnej wielkości prezerwatyw. Zatem bez wątpienia każdy będzie mógł wybrać odpowiedni rozmiar prezerwatywy, tym bardziej że na opakowaniu jest napisany rozmiar prezerwatywy.

Po drugie: wykonanie prezerwatywy  

To także bardzo istotna sprawa, ponieważ prezerwatywa prezerwatywie nierówna. Pamiętajmy, że większość popularnych prezerwatyw wykonywana jest z lateksu. Jednak niektóre osoby są na lateks uczulone i nie mogą mieć kontaktu z tym materiałem. Muszą więc sięgnąć po prezerwatywy nielateksowe, czyli takie, które wykonywane są z innego materiału. Zresztą właśnie tego rodzaju prezerwatywy są trwalsze oraz cieńsze, co zdecydowanie wzmacnia doznania i bodźce odczuwalne podczas stosunku. Informację dotyczące tego tematu można często znaleźć na odwrocie opakowania. 

W tym punkcie warto także podkreślić sprawę tego, że prezerwatywy mogą być lubrykowane lub nie. To również istotna sprawa dla alergików, ale także dla osób, które lubią dodatkowe nawilżenie. Zresztą sam lubrykant może pełnić dodatkowe funkcje i wpływać na wiele aspektów seksu. Warto o tym pamiętać i podejmować świadomy wybór.

Po trzecie: przeznaczenie prezerwatywy

Może początkowo brzmieć to trochę zabawnie, ponieważ każdy wie, do czego prezerwatywa służy, a stosowanie kondomów jest popularne. Jednak nie zapominajmy, że są różne rodzaje seksu, w związku z czym są także różne rodzaje prezerwatyw. Warto więc odpowiednio dopasować prezerwatywę biorąc pod uwagę właśnie ten aspekt. Problemu nie ma tutaj ze standardowymi prezerwatywami. Jeśli jednak chcemy poeksperymentować, warto kupić prezerwatywy dostosowane do rodzaju intymnego zbliżenia, np. analnego czy oralnego.

Zatem jak dobrać prezerwatywę? Reasumując: musimy zwrócić uwagę na kilka spraw, a wtedy na pewno wybierzemy dobrze i będziemy cieszyć się udanym seksem!

Materiał partnera

Sprawdź także

para w łóżku

Bez wstydu o intymności

Gdyby chcieć wskazać jakiś czynnik, który może zaszkodzić nawet najbardziej szczęśliwemu związkowi, to bez wątpienia …