Dużo banknotów 100 zł w ręku
Jedną z głównych zalet prywatnych pożyczek jest szybkość otrzymania środków na konto. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pożyczki prywatne – korzyści płynące z takiego wyboru

Pożyczki pozabankowe mają wiele zalet i stają się pierwszym wyborem klientów, którzy chcą wziąć pożyczkę. Komfortowy proces załatwiania, szybkość oraz atrakcyjne warunki finansowe czynią z tego rodzaju pożyczek konkurencyjne rozwiązanie dla bankowych kredytów a zadowoleni klienci i pozytywne opinie o prywatnych firmach pożyczkowych jeszcze bardziej zachęcają do skorzystania z tego rozwiązania. Dlaczego zatem warto wziąć pożyczkę prywatną? Odpowiedz poniżej.

Szybkość otrzymania pieniędzy

Jedną z głównych zalet prywatnych pożyczek jest szybkość otrzymania środków na konto. W sytuacjach, kiedy zależy nam na czasie i liczy się każda godzina długie oczekiwanie na decyzje i uruchomienie limitu bankowego jest bardzo niekorzystne. Prywatne firmy decyzje podejmują najczęściej w ciągu pierwszej godziny od złożenia wniosku i wysyłają pieniądze na konto. Jeśli mamy je w tym samym banku co pożyczkodawca kwota potrafi pojawić się nawet po kilkudziesięciu minutach od wysłania podania o pożyczkę. Jeśli mamy już założone konto w serwisie i przyznany limit to skorzystanie z niego i wypłata następuje nawet w ciągu kilkunastu minut.

Minimum formalności

Bardzo ważnym elementem, jaki decyduje o popularności rozwiązania, jest uproszczona procedura przyznawania. Aby otrzymać taką pożyczkę, wystarczy dowód osobisty i oświadczenie o zarobkach. Nie musimy przedstawiać zaświadczeń z zakładu pracy ani wyciągów bankowych, jeśli ubiegamy się o małe i średnie sumy. Po wypełnieniu formularza dane są potwierdzone drogą telefoniczną, a pożyczkodawca akceptuje je na podstawie naszego doświadczenia. Pożyczkę taką możemy wziąć nawet poprzez telefon komórkowy i nie musimy mieć przesyłać ani nigdzie się stawiać.

Atrakcyjne warunki finansowe

Elementem, który decyduje o wyborze pożyczki, jest też oprocentowanie i warunki finansowe, jakie oferuje nam dana firma pożyczkowa. Pożyczki prywatne pod tym względem nie odstają od tych naukowych i przeciętnie mają kilkunastoprocentowe oprocentowanie. Bardzo często zdarza się tez, że pierwsza pożyczka jest darmowa i w takim przypadku musimy zwracać jedynie taką sumę, jaką pożyczyliśmy od firmy pożyczkowej. Brak opłat za przygotowanie pożyczki czy niskie prowizje równie są bardzo atrakcyjne.

Bezpieczeństwo

Wiele osób obawia się przed wzięciem pożyczki u prywatnej firmy pożyczkowej. Są to niepotrzebne obawy, gdyż takie podmioty działają legalnie i spełniają wysokie wymogi bezpieczeństwa. Dane są przetwarzane zgodnie z ogólnymi przepisami i wytycznymi, a logowanie w serwisie odbywa się dzięki szyfrowanej stronie, która uniemożliwia przechwycenie danych. Każdorazowo przy kontakcie z firmą następuje też weryfikacja tożsamości, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko podszycia się pod pożyczkobiorcę.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

doradca finansowy

Czym zajmuje się doradca finansowy? 

Doradca finansowy w Białymstoku to specjalista, który zajmuje się pomaganiem klientom w zarządzaniu ich finansami. …