Własnoręcznie wykonane drobiazgi, którymi obdarowuje się bliskich mają dużą moc. Również taki prezent dla taty z pewnością ucieszy go bardziej niż rzecz kupiona po prostu w sklepie | fot.: pexels.com

Prezent dla taty? Zrób go sam!

Gdy przed kolejną gwiazdką – jak zwykle – brakuje już pomysłów na prezenty dla najbliższych, bo „przecież wszystko już kiedyś było”, zostaje jeszcze opcja – niełatwa, ale z pewnością oryginalna… no i taka od serca – DIY. Trend „zrób to sam” już od dawna cieszy się dużą popularnością, ale ostatnio stał się także modą. „Do it yourself” przewija się niemalże w każdej dziedzinie życia. Aranżacje wnętrz uatrakcyjnia się dziś rękodziełem, samodzielnie przygotowuje się naturalne kosmetyki, robi oryginalną biżuterię i różnego rodzaju niepowtarzalne gadżety. Niektóre z takich rzeczy mogą być świetnym prezentem na Święta dla taty…

Własnoręcznie wykonane drobiazgi, którymi obdarowuje się bliskich mają dużą moc. Również taki prezent dla taty z pewnością ucieszy go bardziej niż rzecz kupiona po prostu w sklepie. Co zatem można dla niego zrobić?

W prezencie na Święta odziej ulubiony kubek taty w coś ciepłego

Sweterki na kubki zrobione na drutach lub szydełkiem z przyjemnej w dotyku włóczki w ulubionym kolorze to świetny pomysł na świąteczno-zimowy upominek dla taty. Prezent taki może być nie tylko niepowtarzalny, ale jeszcze idealnie dobrany do gustu obdarowywanego. Ci, którzy nie potrafią zrobić takiego „ubranka” od zera, mogą skorzystać z gotowca, na przykład w postaci rękawa starego swetra, który odpowiednio przycięty i ozdobiony (guziczkami, naszywkami lub innymi dodatkami) zyskuje drugie, piękne życie.

W Święta na taty biurku postaw… podświetlane zdjęcia

Będzie mu miło, a w pokoju zapanuje ciepły, świąteczny i – co najważniejsze – rodzinny klimat. Jak zrobić taki prezent dla taty? Wybrać odpowiednie (najlepiej te wspólne) zdjęcia i wydrukować je na cienkim papierze, uwzględniając rozmiar szklanych naczyń (szklanki i słoiki o różnych kształtach) przeznaczonych na wykonanie takich lampioników. Fotografie przykleja się (na zewnątrz) za pomocą przezroczystej taśmy dwustronnie klejącej, a do naczyń wstawia jeden lub kilka tzw. tealightów i gotowe! Prosta rzecz, a cieszy oko.

 Zrób album z „refotografiami” w prezencie na Święta dla taty

To dość czasochłonny prezent, ale zawsze robi ogromne wrażenie. Tak zwane refotografie polegają na możliwie najwierniejszym odtworzeniu kadrów z przeszłości (najczęściej z dzieciństwa). Fotografuje się te same osoby, w tym samym miejscu, w takich samych pozach, ubraniach etc. tyle że, po wielu latach i zestawia takie dwa zdjęcia ze sobą. Niektóre zestawienia bywają śmieszne, inne wzruszające. Cały album takich refotografii, jako prezent od dorosłych już dzieci dla ich ojca, wydaje się bardzo dobrym pomysłem, szczególnie na Święta!

Weź sprawy w swoje ręce i przygotuj dla taty oryginalny kalendarz

Taki „gadżet” to świetny pomysł na świąteczny prezent dla taty. Kalendarz w bardzo atrakcyjny sposób przypomina o ważnych świętach i uroczystościach rodzinnych (urodziny, imieniny, rocznice etc.) przypadających w każdym z dwunastu miesięcy roku. Można wykonać go na wiele sposobów i z różnych materiałów – tak, aby pasował do stylu danego wnętrza i – oczywiście – upodobań obdarowanego. Elementy z dniem miesiąca i imieniem robi się między innymi z kawałków drewna, naturalnego korka albo nawet z metalowych kapsli, plastikowych nakrętek czy płaskich muszelek połączonych sznurkiem, tasiemką lub na przykład żyłką czy drucikiem. Zamiast numeru dnia danego miesiąca i imienia do niego przypisanego, można też na takim elemencie umieścić minizdjęcie osoby, która w danym dniu obchodzi urodziny. Sam główny napis to – rzecz jasna – sprawa indywidualna. Ładnie wygląda jedno słowo (rodzina, urodziny, pamiętaj), ale sprawdza się także w tym miejscu – powiedzmy – ulubiony cytat taty albo jakaś złota myśl nawiązująca do tematu rodzinnego celebrowania ważnych dni. Sznury z datami mogą być przytwierdzone do tabliczki z napisem (jak na powyższym zdjęciu) lub wisieć na przykład na konarze drzewa – pełna dowolność. Trzeba wykazać się inwencją i dobrze uchwycić w takim projekcie to, co jest w nim najbardziej indywidulne, niepowtarzalne i spersonalizowane.

Więcej pomysłów na prezent dla taty na Święta w serwisie Dom z Pomysłem
www.domzpomyslem.pl/blog/zrob-to-sam/5-pomyslow-na-prezent-dla-taty-diy,w1851.html

Artykuł sponsorowany

 

Sprawdź także

kadrowanie zdjęć

Kadrowanie, kompozycja i kluczowe wskazówki dotyczące robienia zdjęć

Stworzenie dobrze skomponowanego zdjęcia to sztuka, która wymaga praktyki i rozwijania wrażliwości estetycznej. Zrozumienie zasad …